21 dni temu

Dostawca pamięci masowej z siedzibą w Nigerii twierdzi, że poleganie na scentralizowanych platformach pamięci masowej w chmurze jest zbyt ryzykowne dla świata

W ciągu ostatniego roku giganci internetowi, tacy jak Amazon i Google, doświadczyli przestojów, które obarczano błędami i nieudanymi aktualizacjami. Występowanie takich awarii i ich wpływ na całym świecie ponownie podkreśliły znaczenie zdecentralizowanego Internetu.

Podobnie jak pandemia Covid-19 pokazała światu, że cyfrowe waluty oparte na blockchain są przyszłością, przerwy w działaniu potężnych firm internetowych mogły dać impuls tym, którzy są mistrzami Web3.0.

Jednak ten Web3.0 może naprawdę wystartować, jeśli gracze w tym ekosystemie odegrają swoją rolę w budowaniu infrastruktury krytycznej. To właśnie Lucky Uwakwe, współzałożyciel Stoor, mówi, że próbuje poprzez usługę przechowywania w chmurze opartą na blockchain.

W wywiadzie z pytaniami i odpowiedziami dla Bitcoin.com News, Uwakwe z Nigerii wyjaśnia koncepcję zdecentralizowanego przechowywania w chmurze i wyjaśnia, w jaki sposób blockchain umożliwia tego rodzaju przechowywanie. Dzieli się również przemyśleniami na temat trajektorii Web3.0 i dlaczego uważa, że ​​świat jest już gotowy na kolejny etap Internetu. Poniżej znajdują się pisemne odpowiedzi Uwakwe na przesłane do niego pytania.

Bitcoin.com News: Czy możesz wyjaśnić tę koncepcję zdecentralizowanego przechowywania w chmurze blockchain?

Lucky Uwakwe: Koncepcja zdecentralizowanego przechowywania w chmurze zasadniczo wykorzystuje zalety zdecentralizowanego przechowywania w chmurze opartej na technologii blockchain . W przeciwieństwie do scentralizowanych baz danych, istniejące zdecentralizowane systemy przechowywania w chmurze zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystać blockchain poprzez włączenie następujących funkcji, które są ulepszeniem w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami przechowywania w chmurze:

Zdecentralizowane systemy zapewniają, że pamięć masowa w chmurze jest rozproszona na wielu komputerach i w wielu lokalizacjach. Hakerzy mieliby trudniejszy czas na dostęp do dużych ilości danych, więc rzadko mogą przepaść. Oznacza to również, że żaden rząd lub instytucja nie może ingerować w blockchain, o ile inne serwery obsługują bazę danych poza ich jurysdykcją.

Zostały zaprojektowane tak, aby działały z wkładem każdego użytkownika sieci, co oznacza, że ​​uczestnicy systemu mogą udostępniać informacje bez konieczności nadzoru lub zgody centralnego administratora. Zachęcają użytkowników do uczestnictwa w sieci, zachęcając ich do udostępniania niewykorzystanego miejsca na swoich urządzeniach i zarabiania na tym pieniędzy.

Wykorzystują niewykorzystane miejsce na dysku twardym z urządzeń na całym świecie, aby stworzyć rynek przechowywania danych, który jest bardziej niezawodny i tańszy niż tradycyjni dostawcy usług przechowywania danych w chmurze. Szyfrują i dystrybuują wszystkie pliki w zdecentralizowanej sieci. Oznacza to, że każdy przesyłający pliki jest właścicielem swoich kluczy i danych. Żadna zewnętrzna firma ani strona trzecia nie może uzyskać dostępu do swoich plików ani kontrolować ich.

BCN: Czym różni się to od scentralizowanej pamięci masowej i dlaczego uważasz, że jest to potrzebne teraz?

LU: Systemy przechowywania scentralizowanych baz danych zwykle służą do przechowywania danych. Są one fizycznie uruchomione na jednym serwerze i są kontrolowane przez wyznaczony organ. Jednak ponieważ wymagania klientów wciąż rosną, branży centrów danych coraz trudniej jest zapewnić dłuższy czas pracy bez przestojów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i utrzymaniu kosztów na minimalnym poziomie. Są łatwym celem dla hakerów, którzy potencjalnie mogą uzyskać dostęp do wielu danych przechowywanych w jednym miejscu.

Mówiąc o zachętach, tylko akcjonariusze lub członkowie zarządu tej scentralizowanej firmy w chmurze mogą zarabiać dywidendy, w przeciwieństwie do zdecentralizowanego rozwiązania blockchain, w którym każdy może mieć możliwość zarabiania dywidendy

BCN: Kto powinien korzystać z tego rodzaju pamięci?

LU: Każdy użytkownik Internetu lub osoba, która przesyła lub zapisuje dowolny rodzaj pliku przez Internet lub na swoim urządzeniu (telefon, laptop, iPad, tablet, komputer stacjonarny itp.)

BCN: W swojej prezentacji wprowadzasz również koncepcję zarabiania podczas przechowywania. Czy potrafię krótko wyjaśnić, z czym to się wiąże i dlaczego jest to konieczne?

LU: Scentralizowane rozwiązania, takie jak Microsoft Azure, Google Cloud, Amazon Web Service, iCloud, Dropbox itp., mają motywację do przechowywania danych użytkowników i za cenę uważaną za wystarczająco niską. Z drugiej strony zdecentralizowane usługi, takie jak Sia, Filecoin i Arweave, mają zachętę ze scentralizowanego systemu i dodatkowe zachęty dla dostawców przestrzeni dyskowej w ich sieci.

Jednak (w naszej firmie) Stoor mamy wszystkie powyższe, a także zachęty do wgrywania plików. Istnieją zachęty dla posiadaczy naszego tokena, twórców aplikacji i właścicieli platform, które zapewniają, że wszyscy użytkownicy w ekosystemie są objęci ochroną. Te możliwości i odpowiadające im nagrody mówią o podstawowym etosie naszej firmy: ludzie, którzy tworzą cały ekosystem, mają znaczenie; muszą zostać nagrodzeni.

BCN: Co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o wejściu w ten biznes?

LU: Świat jest oczywiście gotowy na Web 3.0 i odchodzimy od ery Web 2.0, blockchain ukształtował to dla nas wszystkich. Jednak staje się problemem, gdy widzimy, że web 3.0, który powinien być niezależny i progresywny, nadal zależy nie od łańcucha bloków, ale od scentralizowanej chmury Amazon i Google do przechowywania danych dla rozwiązań Web 3.0.

Otrzymujemy coraz więcej raportów o tych dostawcach usług w chmurze, którzy zostali odłączeni od sieci z powodu włamań lub błędów w aktualizacjach, podczas gdy firmy nigdy nie informują nas o integralności przechowywanych danych po każdej próbie włamania lub udanym włamaniu. W Stoor uważamy, że uzależnienie świata od tych kilku scentralizowanych platform jest zbyt ryzykowne. Jeśli naprawdę chcemy wejść do sieci 3.0, potrzebujemy rozwiązania, które jest oparte na sieci 3.0

BCN: Czy Twoim zdaniem Afryka i reszta świata są gotowe na przechowywanie w technologii blockchain?

LU: Świat jest gotowy na zdecentralizowane rozwiązanie pamięci masowej oparte na technologii blockchain, po prostu nie mieliśmy idealnego połączenia, które uchwyci wszystkich uczestników ekosystemu i wiemy, że nasze rozwiązanie jest lepszym planem, który obejmuje wszystkich uczestników ekosystemu w obszarze przechowywania danych.

BCN: Jack Dorsey, założyciel Twittera, wywołał ostatnio kontrowersje, gdy napisał na Twitterze o roli VC w tworzeniu Web3.0. Zgadzasz się czy nie zgadzasz z tym, co powiedział Dorsey?

LU: Szanuję Jacka jako osobę i jego śmiałą wizję. Jako osoba i współzałożyciel Stoor podążam ścieżką budowania i budowania z nastawieniem na przekazanie ludziom większości mocy web3.0.

Co myślisz o tym wywiadzie? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy