15 dni temu

Inwestorzy NFT otrząsną się z zastoju i podniosą wolumen rynku do najwyższego poziomu od czterech miesięcy

NFT powracają.

Dzienny obrót na największych rynkach Ethereum NFT OpenSea , Rarible, Foundation, SuperRare przekroczył 231 mln USD 2 stycznia, najwyższy poziom od 30 sierpnia, zgodnie z zapytaniem Dune Analytics .

Zapytanie obejmuje również Larva Labs, która ma specyficzne dla projektów rynki dla swoich flagowych projektów CryptoPunks i Meebits .

Sierpień 2021 był z pewnością najbardziej upalnym miesiącem w historii dla NFT. OpenSea, lider rynku pod względem wolumenu, umożliwił w sierpniu transakcje NFT o wartości ponad 3,42 mld USD, co w tamtych czasach uważano za szalone.

Powrót wolumenu do tego zakresu dostarcza więcej dowodów na to, że NFT mają siłę przetrwania. Z ponad 362 000 aktywnych handlowców, OpenSea również ustanowiła rekord w grudniu, zgodnie z pulpitem nawigacyjnym Dune Analytics autorstwa Richarda Chena , partnera generalnego w 1confirmation, firmie inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami.

Co miesiąc aktywni handlowcy OpenSea. Źródło: Dune Analytics

Mutant Ape Yacht Club (MAYC), pochodna Bored Ape Yacht Club (BAYC), wyznacza tempo odbicia NFT — według CryptoSlam projekt prowadzi wszystkie NFT pod względem tygodniowego wolumenu na poziomie 89,2 mln USD . Mutant Ape Yacht Club odnotował w zeszłym miesiącu ponad dwukrotny wzrost do 16,5 ETH, co na dzień 3 stycznia było warte 600 000 USD, zgodnie z tablicą rozdzielczą Dune Analytics.

Cena podłogowa Mutant Ape Yacht Club od premiery. Źródło: Dune Analytics

BAYC, twórca MAYC, zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży tygodniowej na poziomie 86 mln USD, z poziomem 77 ETH (284 000 USD) na dzień 3 stycznia, w porównaniu z 51,71 ETH miesiąc temu, według innego pulpitu nawigacyjnego Dune.

Według Google Trends w połowie grudnia liczba wyszukiwań frazy „NFT” również osiągnęła najwyższy poziom na całym świecie.

Google na całym świecie wyszukuje NFT w ciągu ostatnich pięciu lat.

Na razie Ethereum wydaje się być dominującym rynkiem pod względem NFT. Spośród 50 najlepszych projektów pod względem tygodniowego wolumenu, CryptoSlam wymienia tylko cztery jako istniejące na blockchainach innych niż Ethereum na dzień 3 stycznia — NFT Axie Infinity prowadzą grupę odstających, plasując się ogólnie na czwartym miejscu.

NBA Top Shot , który znajduje się na blockchainie Flow, zajmuje 17 miejsce w tygodniowym wolumenie z dwoma projektami Solana , Shadowy Super Coder i Solana Monkey Business, dopełniając jedyne inne NFT spoza Ethereum w pierwszej 50.

Wolumen NFT według łańcucha. Źródło: 1potwierdzenie

Pomimo ogólnego wzrostu rynku NFT, społeczność graczy i futrzaków napotykają stały opór. Krytycy NFT często powołują się na obawy ekologiczne dotyczące energii elektrycznej, a tym samym emisji dwutlenku węgla, które aktywa zużywają w trakcie swojego życia na blockchain.

Zgodnie z postem Carla Beekhuizera, badacza Fundacji Ethereum, przewidywane przejście Ethereum na mechanizm konsensusu proof-of- stake w tym roku w ramach aktualizacji ETH2 zmniejszy zużycie energii przez blockchain o 99,95%.

Zeneca , osprzętu w społeczności NFT, uważa, że to tylko kwestia czasu, zanim społeczność graczy przychodzi, ćwierkać i ng że mniej niż setnej procenta graczy na całym świecie skorzystało OpenSea.

Pomimo tego i niedawnego tempa „większość projektów wciąż zmierza do zera”, powiedział w swoim tweecie inwestor NFT i twórca treści. Inwestorzy długoterminowi podekscytowani niedawną dynamiką NFT obstawiają, że trzymają właściwe rzeczy.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy