21 dni temu

NFT boom na wielokąt, podnosząc aktywność użytkowników sieci do rekordowego poziomu

Kluczowe dania na wynos:

  • W grudniu sieci Polygon udało się osiągnąć kilka znaczących kamieni milowych
  • Aktywność użytkowników osiągnęła najwyższy poziom w historii, podobnie jak łączna liczba transakcji NFT sprzedanych w sieci
  • Natywny token MATIC rozwiązania Etheurem Layer 2 osiągnął szczyt cenowy 2,91 USD 22 grudnia 2021 r.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Polygon stał się wylęgarnią tokenów non-fungable (NFT), szczególnie tych odnoszących się do rozwijającego się sektora GameFi . Sprzedaż unikalnych produktów cyfrowych w sieci prawie przekroczyła granicę 2 milionów w grudniu, po tym jak nabrała znacznego tempa w drugiej połowie 2021 roku.

Liczba transakcji NFT sprzedanych w grudniu zbliżyła się do 2 milionów, co oznacza wzrost o 60% miesiąc do miesiąca

Polygon to protokół warstwy 2 zaprojektowany do łączenia łańcuchów bloków kompatybilnych z Ethereum i zapewnienia łatwego do skalowania środowiska dla szerszego ekosystemu kryptowalut. Niskie opłaty transakcyjne i wysokie przez cały czas przyciągnęły uwagę wielu firm zajmujących się grami , które zaczęły budować NFT w sieci warstwy 2. W ostatnich miesiącach trend ten był głównym motorem rosnącej sprzedaży cyfrowych produktów do gier na Polygon.

Grudzień był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży NFT dla Polygon. Źródło obrazu: Dune Analytics

Firma badawcza Blockchain, Dune Analytics, donosi, że całkowita liczba NFT sprzedanych w firmie Polygon zbliżyła się w grudniu do przekroczenia 2 milionów. Stanowi to wzrost o 60% w porównaniu z poprzednim miesiącem i wzrost o około 450% od sierpnia 2021 r.

Liczba aktywnych adresów Polygon ponownie testuje ATH ustawiony na początku października

Wzrost sprzedaży NFT wynika z szerszej ekspansji ekosystemu, której Polygon doświadczył w ciągu ostatniego roku. Według danych firmy Polygonscan , liczba aktywnych adresów Polygon Proof-of-Stake (PoS) wzrosła do 545 163 5 stycznia, a tylko 21 350 adresów uniknęło najwyższego szczytu wszechczasów osiągniętego 2 października.

Aktywność użytkowników na Polygon przechodzi ogromny wzrost, który rozpoczął się pod koniec 2021 roku. Źródło obrazu: Polygonscan

Założyciel i główny programista Etheruem , Vitalik Buterin, niedawno ponownie podkreślił znaczenie, jakie protokoły warstwy 2 odgrywają na rynku. Inwestorzy kryptowalut zgadzają się z sentymentem Buterina, ponieważ platformy L2, takie jak Loopring i Immutable -X , radziły sobie w ostatnich miesiącach niesamowicie dobrze.

Żadne inne rozwiązanie Ethereum L2 nie odniosło jednak takiego sukcesu jak Polygon, którego natywny token MATIC niedawno zdołał włamać się do pierwszej dwudziestki kryptowalut. MATIC osiągnął ATH w wysokości 2,91 USD w zeszłym tygodniu przy imponujących 7,485% rocznych zyskach.

Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy