13 dni temu

NFT mogą stać się większe niż bitcoin uważa Kevin O’Leary

Kevin O’Leary uważa, że niewymienne tokeny (NFT) mogą stać się „znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem” niż bitcoin. Jego prognoza jest zaskoczeniem. Latem ubiegłego roku kanadyjski biznesmen twierdził bowiem, że żadna z kryptowalut nie ma szans zastąpić BTC.

NFT vs BTC

Kevin O’Leary, a.k.a. Mr. Wonerful, jest postacią, która przez ostatnie lata miała sprzeczne opinie na temat branży kryptowalut. W 2019 roku określił on bitcoina jako „bezwartościowego”. Nazwał go również „śmieciem, ponieważ nie można wejść i wyjść z niego w dużych ilościach”.

Na początku 2021 roku zmienił jednak stanowisko, oświadczając, że już go szanuje. Kilka miesięcy później zapowiedział alokację 3% swojego portfela do BTC.

Podczas wywiadu z 5 stycznia dla CNBC, O’Leary – znany jako jeden z gospodarzy w Shark Tank – mówił o niewymiennych tokenach i ich potencjalnym wzroście w kolejnych latach. Kanadyjczyk stwierdził, że podobnie jak w 2021 roku, NFT będą nadal cieszyć się dużą popularnością. Jak twierdzi mogą stać się nawet większym rynkiem niż bitcoin.

Jego wiara w cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie wynika z faktu, że mogą one udowodnić własność przedmiotów z prawdziwego świata, takich jak samochody czy zegarki:

W ciągu najbliższych kilku lat zobaczysz wiele ruchów w zakresie uwierzytelniania i polis ubezpieczeniowych oraz podatków od transferu nieruchomości w trybie online. To sprawi, że NFT staną się znacznie większym, bardziej płynnym rynkiem nawet niż sam bitcoin.

Kilka miesięcy temu gospodarz Shark Tank miał odrobinę inne stanowisko w tej sprawie. Twierdził, że pierwotna moneta jest właściwym długoterminowym narzędziem inwestycyjnym. Przyrównując ją do innych cyfrowych aktywów, takich jak Ether, powiedział:

To jest złoty standard cyfrowej waluty. Nic innego jej nie zastąpi.

Kevin O'Leary

Mr. Wonderful nie przepada za DOGE

Oprócz bitcoina i niewymiennych tokenów, O’Leary jest gorącym zwolennikiem innych cyfrowych aktywów, w tym etheru, solany i stablecoinaUSDC.

Jest jednak jeden token, którego nie popiera – dogecoin. Według Mr. Wonderful, inwestowanie w memecoina nie różni się niczym od hazardu. Jak twierdzi, DOGE nie ma żadnej fundamentalnej wartości i powinien być klasyfikowany jako czysta spekulacja:

Kiedy spekulujesz na czymś takim jak Dogecoin – nie różni się to niczym od pójścia do Las Vegas i postawienia pieniędzy na czerwone lub czarne – to czysta spekulacja.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy