22 dni temu

NFT staną się większe niż bitcoin, uważa Kevin O’Leary

Kevin O’Leary

Inwestor znany z popularnego w USA i na świecie programu biznesowego „Shark Tank” Kevin O’Leary jest wielkim zwolennikiem niezamiennych tokenów NFT – uważa nawet, że mają one szansę stać się o wiele większym rynkiem niż sam bitcoin (BTC), który od lat utrzymuje rolę dominującego aktywa w ekosystemie kryptowalutowym.

NFT rosną w siłę, ostatecznie pokonają bitcoina, twierdzi gwiazda „Shark Tank”

O’Leary, prezes O’Shares Investment Advisers, powiedział, że jego wiara w NFT wynika z prostego faktu: „mogą one udowodnić własność przedmiotów z prawdziwego świata, takich jak designerskie zegarki lub samochody. I to cyfrowo, a nie za pomocą papierowych zapisów”

NFT są unikatowymi tokenami kryptowalutowymi, które służą do śledzenia pochodzenia i autentyczności rzadkich wirtualnych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak dzieła sztuki, memy, czy tweety. Pojawiły się również próby, aby połączyć branżę NFT z aktywami fizycznymi. W trend zaangażowała się nawet polska celebrytka, Magda Gessler.

– W ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy wiele ruchu w zakresie uwierzytelniania, polis ubezpieczeniowych i podatków od transferu nieruchomości online, co sprawi, że NFT będą znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem niż sam bitcoin – powiedział O’Leary w programie CNBC “Capital Connection” w środę.

W 2020 mało kto słyszał o rynku NFT, ale w następnym roku stały się one prawdziwym fenomenem. Według niektórych szacunków, w ciągu 2021 r. tokeny te uczestniczyły w transakcjach wartych łącznie 20 miliardów dolarów. Trend zyskał szczególną uwagę po tym, jak kolaż autorstwa cyfrowego artysty Beeple, którego prawdziwe imię to Mike Winkelmann, został sprzedany za rekordową kwotę 69 milionów dolarów.

Istnieją jednak obawy co do trwałości rynku. Niektórzy porównali go do szaleństwa ICO z 2017 roku. Podobnie jak wówczas, doszło już do kilku głośniejszych przypadków kradzieży, m.in. cyfrowej sztuki.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Od hejtera do miłośnika kryptowalut

Milioner i kanadyjski inwestor zmienił swoje nastawienie do kryptowalut na przestrzeni lat, wcześniej nazywając bitcoina “śmieciem”.

– Jest to bezużyteczna waluta. Jest bezwartościowy – powiedział O’Leary w “Squawk Box” CNBC w maju 2019 roku.

Ostatnio jednak jego spojrzenie na branżę znacznie się ociepliło, postrzegając ją jako sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest on szczególnie przychylny “zdecentralizowanym finansom”, trendowi, który ma na celu replikację tradycyjnych produktów finansowych przy użyciu technologii blockchain.

O’Leary niedawno ujawnił, że gromadzi swoje środki głównie w ethereum, jednocześnie posiadając tokeny polygon, solana i bitcoin.

Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy