16 dni temu

Wielkość sprzedaży NFT przełamała czteromiesięczny trend spadkowy w grudniu 2021

Reklama

Wolumen rynku non-fungible token (NFT) stale spadał od sierpnia do listopada 2021 r. Według The Block Research, grudzień przełamał ten trend.

Miesięczny wolumen NFT dla rynków opartych na Ethereum wzrósł o 16,6% od listopada do grudnia, osiągając 2,26 miliarda dolarów w ostatnim miesiącu 2021 roku.

Możliwym wyjaśnieniem grudniowego wzrostu wolumenu sprzedaży może być zwiększone zainteresowanie Bored Ape Yacht Club (BAYC) i NFT skoncentrowane na grach w tym miesiącu.

Pod koniec listopada brytyjska firma MoonPay z siedzibą w Wielkiej Brytanii wprowadziła usługę, która umożliwiała celebrytom kupowanie drogich NFT, takich jak BAYC. Do 2 grudnia gwiazdy takie jak Post Malone, Jimmy Falon, Diplo i DJ Khaled kupili Ape, korzystając z usług MoonPay .

Podczas gdy BAYC osiągnął rekordowy poziom, w grudniu na znaczeniu zyskały również NFT skoncentrowane na grach. Jak pokazują dane The Block, NFT związane z grami wykazywały podobny trend do wielkości sprzedaży na rynku NFT; tygodniowy wolumen transakcji w grach NFT stale spadał od sierpnia do listopada, po czym wzrastał od listopada do grudnia.

W grudniu współzałożyciel Twitcha, Justin Kan, ogłosił i uruchomił platformę NFT zorientowaną na gry o nazwie Fractal, a gigant gier Ubisoft zaczął eksperymentować z NFT.

Popularne historie

Link źródłowy

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy