13 dni temu

NFT kingpin OpenSea zdobywa potworną wycenę $13.3B w nowym podbiciu

Rynek aukcyjny NFT OpenSea miał przebój w 2021 r., w wyniku czego jego prywatna wycena rośnie szybciej niż prawie każdy inny startup.

Firma kryptograficzna ogłosiła pod koniec wtorku, że zamknęła rundę serii C o wartości 300 milionów dolarów, kierowaną przez Paradigm i Coatue. Podwyżka wyceniła startup na ogromną wycenę 13,3 miliarda dolarów, pokazując dziki wzrost, jaki startup odnotował w ostatnich miesiącach. Informacja po raz pierwszy podała szczegóły dotyczące podwyżki Serii C w listopadzie, a Newcomer potwierdził dodatkowe szczegóły dzisiaj.

OpenSea odnotowała ponad 2,4 miliarda dolarów wolumenu transakcji tylko w ciągu ostatnich 30 dni, przynosząc w zeszłym roku setki milionów opłat. Balonowa wycena firmy, która wzrosła z 1,5 miliarda dolarów wyceny, którą podała zaledwie sześć miesięcy temu przez ramię kryptograficzne Andreessena Horowitza, odzwierciedla wzrost ich własnego wolumenu, ale także innych flagowych firm NFT, w tym Dapper Labs, które podniosły wycenę do 7,6 miliarda dolarów. ostatni rok.

W poście na blogu dyrektor generalny OpenSea Devin Finzer podkreślił, że w zeszłym roku wolumen transakcji na jego platformie wzrósł „ponad 600x”.

OpenSea jest mocno w zasięgu wzroku dziesiątek innych rynków NFT, ale ma obecnie kilku głównych konkurentów, chociaż może się to zmienić, gdy Coinbase dostrzeże okazję, a inne rynki NFT uruchomią i otrzymają finansowanie. Przestrzeń NFT była świadkiem wielu działań w 2021 roku, ale OpenSea, zdając sobie sprawę z tej wyceny, będzie polegać na swoim ciągłym sukcesie i zdolności do zwabienia nowicjuszy do rozwijającego się świata kryptowalut kolekcjonerskich.

Źródło: techcrunch.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy