13 dni temu

Metaversal skoncentrowany na NFT zdobywa 50 milionów dolarów w finansowaniu prowadzonym przez CoinFund

Po fenomenalnym okresie w 2021 r. branża NFT nadal szybko się rozwija i przyciąga coraz więcej profesjonalnych i instytucjonalnych graczy. Na szczycie szumu stoi skupione na NFT studio venture, Metaversal, które zapewniło sobie rundę serii A o wartości 50 milionów dolarów.

Zabezpieczenie inwestycji o wartości 50 mln USD

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu , runda inwestycyjna uzyskała wsparcie od firmy inwestycyjnej CoinFund opartej na technologii blockchain oraz firmy inwestycyjnej zajmującej się intensywnymi badaniami – Foxhaven Asset Management.

Oprócz tych dwóch podmiotów w rundzie finansowania Metaversal uczestniczyły również inne wiodące fundusze zarządzające. Należą do nich Franklin Templeton, Rarible Collab+Currency, Dapper Labs, Digital Currency Group (DCG), NGC Ventures, Rockaway Blockchain Fund, Narwhal Ventures, Galaxy Vision Hill, założyciel Synthetix Kain Warwick itp.

Metaversal ujawnił, że nowo pozyskany kapitał zostanie wykorzystany w celu sfinansowania dalszych przejęć niezamiennych tokenów dla rosnącego portfela firmy. Chce również ubezpieczać ważne firmy, które koncentrują się na budowaniu otwartego Metaverse, a także pomagać w projektach typu venture studio.

Po rozwoju, Dan Schmerin, prezes i współzałożyciel Metaversal, opowiedział o najnowszym wyniku kapitałowym i planach ekspansji na ten rok, mówiąc:

„Nasz zespół pozostaje laserowo skoncentrowany na realizacji, a ten ważny kamień milowy w finansowaniu znacząco rozszerzy możliwości kuratorskie i inwestycyjne firmy Metaversal w 2022 roku. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani szeregiem możliwości inwestycyjnych przed nami, a także zakresem współpracy, która jest obecnie w toku z najbardziej rozpoznawalnymi markami i twórcami na świecie”.

Wehikuł inwestycyjny Metaversal

Dla niewtajemniczonych Metaversal to stosunkowo nowa platforma założona w 2021 roku przez Yossiego Hassona i Dana Schmerina. W czerwcu tego samego roku CoinFund, który był aktywnym graczem w sektorze NFT, poinformowano, że przygotowuje się do uruchomienia nowego wehikułu inwestycyjnego, który nie tylko pozwoli inwestorom postawić na ogólną powierzchnię, ale także będzie służyć jako studio deweloperskie dla innych firm NFT.

W niecały rok swojego istnienia firma wpompowała kapitał w technologiczne startupy, takie jak Holaplex z siedzibą w Solanie, organizacja medialna NFT Now i przedsiębiorstwo zajmujące się konopiami indyjskimi FAR Tech Ventures. Ujawnił również inwestowanie w ekosystem Tezos. Niewymienna firma tokenów była pierwszym inwestorem instytucjonalnym w ConstitutionDAO i do tej pory uzyskała ponad 750 NFT.

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy