14 dni temu

NFT 2.0: kolejna faza technologii NFT

Technologia rozwija się zrywami i zaczyna. Przez jakiś czas ślizga się pod powierzchnią, a potem wydaje się, że wszyscy o tym mówią. To samo dotyczy NFT. Przez lata pozostawała nieznana w mediach głównego nurtu. Następnie, od 2021 r., NFT zaczęły przyciągać uwagę, z którą jesteśmy teraz zaznajomieni. Blockchain i kryptowaluty są dla mas skomplikowane. Ale jeśli chodzi o NFT, istnieje pewne poczucie wrodzonej znajomości.

Jesteśmy teraz na progu NFT 2.0. Nie musisz się martwić, jeśli przegapiłeś NFT 1.0. Najpierw zrozummy, co oznaczało dla nas NFT 1.0.

Właściwości NFT 1.0

NFT 1.0 miał na celu przetestowanie, jak rynek zareaguje na koncepcję własności zasobów cyfrowych . Niektóre godne uwagi projekty to CryptoPunks i Bored Ape Yacht Club. Te projekty NFT skupiały się na tworzeniu unikalnych cyfrowych postaci przechowywanych w blockchain. Nabywcy tych NFT chętnie wydają pieniądze w oparciu o nowość, jaką jest posiadanie zasobów cyfrowych. Mogą to być obrazy, filmy lub teksty. NFT 1.0 zapoznał nas z poniższymi właściwościami.

  • Niezmienność : NFT nie mogą się zmieniać po wygenerowaniu. Wszystkie transakcje NFT łączą się ze sobą jak ciągły zapis historyczny. Każdy może dowiedzieć się, kto jest właścicielem zasobów cyfrowych.
  • Rzeczywista własność : Blockchains może weryfikować stan własności dowolnego zasobu cyfrowego. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek spory czy fałszerstwa, inaczej niż w prawdziwym świecie fizycznym.
  • Warunek : inteligentne kontrakty mogą zapewnić automatyczne płatności na podstawie określonych warunków. Na przykład artyści NFT są w stanie uzyskać procent przyszłej sprzedaży.
  • Prawdziwa ekonomia twórców : NFT pracują w oparciu o zdecentralizowaną technologię. Oznacza to, że twórcy są niezależni w podejmowaniu własnych decyzji twórczych lub finansowych. Nie muszą polegać na scentralizowanej platformie.

Co to jest NFT 2.0?

NFT 2.0 to kolejna ewolucja technologii NFT.

NFT 2.0 polega na osadzeniu większej liczby narzędzi i funkcji w zasobach NFT.

NFT 1.0 czuł, że docenia i spekuluje na temat statycznych zasobów cyfrowych. NFT 2.0 wprowadzi nowe możliwości do statycznych zasobów cyfrowych. Krótko mówiąc, NFT 2.0 ma na celu tworzenie nowych rynków zasobów cyfrowych z większą liczbą narzędzi.

Właściwości NFT 2.0

NFT 2.0 pozwoli użytkownikom na interakcję i zabawę z zakupionymi lub zdobytymi zasobami cyfrowymi. Tutaj cyfrowym zasobem może być wszystko. Pomyśl o tym w ten sposób. Mieliśmy „telefony”, które były „głupie” mówiącymi maszynami. Teraz prawie każdy ma „smartfon”, ponieważ telefon jest w stanie korzystać z danych w sensowny sposób. NFT 2.0 polega na tworzeniu „inteligentnych” i realistycznych NFT.

Istnieją cztery kluczowe właściwości, o których musimy się dowiedzieć.

  • Generatywność : umiejętność tworzenia algorytmicznej przypadkowości w zasobach cyfrowych. Użytkownicy mogą wybrać NFT, który najbardziej z nimi rezonuje. Sztuczna inteligencja może osadzać personalizację i emocjonalną więź dla użytkowników. To sprawia, że ​​NFT są bardziej istotne wśród ludzi, podobnie jak produkt konsumencki.
  • Komposowalność : możliwość dostosowania zasobu lub utworzenia nowego zasobu cyfrowego. Wcześniej NFT były kupowane i sprzedawane tylko na giełdach. Komposowalność oznacza, że ​​są one wieloaspektowe. Mogą korzystać z możliwości wielu NFT. Mogą obsługiwać wiele przypadków użycia i aplikacji.
  • Interaktywność : ta właściwość sprawia, że ​​aktywa są „inteligentne” i inteligentne. Zasoby cyfrowe mogą pobierać dane od użytkowników i innych źródeł. W zależności od typu wejść są one modyfikowane w celu dostosowania do ich aktualnego stanu. Pomyśl o tym jak o NFT, który ewoluuje z czasem i danymi, jak o prawdziwym człowieku.
  • Doświadczenie : dzięki wyżej wyjaśnionym właściwościom narzędzia NFT oddają prawdziwe wrażenia użytkownika. Pomyśl o kolekcjonerskich doświadczeniach z biletami jako NFT, które zapewniają posiadaczowi więcej użyteczności. Lub generowanie NFT na podstawie interakcji użytkownika z aplikacją. Branża gier jest już jedną z wielu, które chcą wykorzystać NFT 2.0.

Wniosek

Każda z wyżej wymienionych właściwości umożliwia nowe przypadki użycia. Mogą łączyć się ze sobą, tworząc siatkę powiązanych ze sobą aplikacji. Zobaczymy, jak założyciele i programiści spotykają się, aby używać tych narzędzi do tworzenia swoich projektów NFT. W tej chwili nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak będzie się rozgrywać NFT 2.0. Ale jedno jest pewne. Będzie znacznie większy niż NFT 1.0.

NFTically to globalne centrum B2B Saas oferujące niestandardowe rozwiązania dla przedsiębiorstw, marek, artystów, graczy i innych twórców, umożliwiające tworzenie i uruchamianie własnych rynków NFT. Zespół składa się z programistów blockchain i dyrektorów biznesowych, którzy uwielbiają rozwiązywać rzeczywiste problemy.

W celu uzyskania dalszych informacji, połączyć z zespołem NFTically na Niezgody i Telegram .

Źródło: www.nftically.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy