24 dni temu

Współzałożyciel Nexo: Bitcoin osiągnie 100 000 $ do połowy 2022

Antoni Trenchev – współzałożyciel platformy pożyczkowej kryptowalut Nexo – przewidział, że do połowy 2022 r. bitcoin osiągnie cenę 100 tys. Jego zdaniem wiodącym aktywem cyfrowym jest zabezpieczenie przed inflacją równe złotu.

Handel BTC na 100 000 $ w kilka miesięcy

Pomimo wzrostu wartości w USD o ponad 60% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, bitcoin zakończył 2021 r. w trendzie spadkowym, ponieważ wielu ekspertów spodziewało się, że aktywa przekroczą 100 000 USD.

W niedawnym wywiadzie dla CNBC Antoni Trenchev – współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo – wyraził opinię, że osiągnięcie tego poziomu cenowego nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy:

„Jestem dość uparty na bitcoinie. Myślę, że w tym roku osiągnie 100 000 USD, prawdopodobnie w połowie.

Według 35-letniego Bułgara, wiele wiodących firm „po cichu uzupełnia swoje skarbce bitcoinami”, co będzie głównym czynnikiem zwiększającym wartość BTC w USD.

Realia makroekonomiczne, takie jak „tanie pieniądze” (pożyczka lub kredyt zaciągnięty na niskie oprocentowanie) „zostaną” i to świetna wiadomość dla kryptowalut, dodał Trenchev. Uważa, że ​​jest to drugi składnik, który będzie napędzał cenę bitcoina.

Mówiąc o obecnych procesach finansowych, warto wspomnieć o rosnącej inflacji spowodowanej katastrofą zdrowotną COVID-19 i masowym dodrukiem walut fiducjarnych. W Stanach Zjednoczonych wskaźnik ten osiągnął prawie 7% – najwyższy poziom od 40 lat, podczas gdy kraje takie jak Turcja odnotowały wzrost o 36%.

To może być kolejny możliwy powód, dla którego cena bitcoina podwoi się od teraz, ponieważ jest to zabezpieczenie przed inflacją równoważne do złota, podsumował dyrektor naczelny.

Antoni Trenczew
Antoni Trenchev, Źródło: Bloomberg

Więcej krajów, które przyjmą BTC jako prawny środek płatniczy

Oprócz swojej prognozy cenowej Trenchev przewidział, że wiele krajów, szczególnie w regionie Ameryki Łacińskiej, które borykają się z różnymi problemami monetarnymi, może podążać za ruchem Salwadoru, aby zaakceptować bitcoin jako legalną formę pieniędzy.

„Myślę, że Ameryka Łacińska jest wzorem dla gospodarek z pewnymi trudnościami, zarządzania własnymi walutami, a ich banki centralne stoją przed pewnymi wyzwaniami. Tak więc zdecydowanie wszyscy z nich są potencjalnymi kandydatami do przyjęcia kryptowalut jako prawnego środka płatniczego i to niesamowite, jak daleko zaszły kryptowaluty, a konkretnie bitcoin, w ciągu zaledwie 13 krótkich lat”.

Kilka dni temu podobną przepowiednię podzielił prezydent Salwadoru – Nayib Bukele. Uważa, że ​​dwa kolejne kraje podążą ścieżką jego hrabstwa i przyjmą BTC jako prawny środek płatniczy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy