22 dni temu

Nowy rok, ten sam „ekstremalny strach” — 5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Bitcoin ( BTC ) rozpoczyna swój pierwszy pełny tydzień 2022 r. na znanym terytorium poniżej 50 000 USD.

Po zakończeniu grudnia na poziomie 47 200 USD — znacznie poniżej większości upartych oczekiwań — największa kryptowaluta ma wiele do spełnienia, ponieważ nigdzie nie można znaleźć oznak szczytu cyklu o połowę.

Ponieważ Wall Street ma powrócić po tym, jak akcje zakończyły rok na wysokim poziomie, szalejąca inflacja i zbliżające się podwyżki stóp procentowych, 2022 może wkrótce okazać się interesującym otoczeniem rynkowym, twierdzą analitycy.

Póki co jednak wszystko jest spokojne — BTC/USD od wielu tygodni nie sprawia większych niespodzianek.

Cointelegraph przygląda się temu, co może zmienić – lub kontynuować – status quo w nadchodzących dniach.

Akcje mogły zobaczyć 6 miesięcy „tylko w górę”

Nie szukaj dalej niż S&P 500, aby zobaczyć przykład aktualnej sytuacji, jeśli chodzi o akcje amerykańskie.

W 2021 r. indeks osiągnął co najmniej 70 rekordów wszechczasów , kończąc rok z rozmachem, mimo że ryzykowne aktywa wyglądały znacznie mniej apetycznie.

Wśród nich znalazł się Bitcoin, który spadł poniżej 50 000 USD, a jedyne zauważalne wydarzenia miały postać szczytów i dołków związanych z słabą płynnością świąteczną.

Mając to na uwadze, polityka banku centralnego jest powszechnie przypisywana, aby zapewnić potencjalnego kota wśród gołębi w nadchodzących miesiącach. Rezerwa Federalna zasygnalizowała dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku, a zdolność rynku do ich absorpcji jest postrzegana jako kluczowy test dla wyników aktywów.

Jednak przez pierwszy kawałek roku może to być kontynuacja najnowszego stylu „biznesu jak zwykle” — akcji dążących do rekordowych wzrostów.

„Historia sugeruje, że początek reżimów podwyżek stóp faktycznie skutkuje siłą rynku akcji przez 6 miesięcy” – zauważył w serii tweetów w tym tygodniu Charles Edwards, założyciel zarządzający aktywami Capriole.

„10 z 13 reżimów (77%) od lat 50. miało dodatnie stopy zwrotu na giełdzie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, średnio +5,1%. Zbliżamy się teraz do rozpoczęcia nowego reżimu”.

Edwards powiedział, że chociaż takie okoliczności są generalnie „dobre” dla Bitcoina, niepokoje na dalszych etapach prawdopodobnie oznaczałyby, że akcje będą bić w długim okresie dzięki podwyżkom stóp procentowych.

„Bez znacznie wyższego wzrostu gospodarczego (jeszcze nie widać) jest mało prawdopodobne, że programy podwyżek stóp Fed będą miały długą drogę startową” – kontynuował.

„Bitcoin będzie w tym okresie niestabilny, zarówno w wyniku zmienności na giełdzie, jak i ostrych korekt kursu Fed”.

Inflacja ponownie pojawi się na radarze w przyszłym tygodniu, a 12 stycznia zaplanowano najnowsze dane o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w USA za grudzień.

Wykres inflacji w USA. Źródło: Tradingeconomics.com

$40 000 pobytów wspiera podłogę

Akcja ceny spot Bitcoina dostarczyła ostatnio niewiele ciekawych wskazówek, pozostając w dobrze zdefiniowanym zakresie.

Walka między bykami i niedźwiedziami była w rzeczywistości nieco rozczarowująca, poza retoryką znaną w mediach społecznościowych – wolumeny są niewielkie, zainteresowanie ze strony handlu detalicznego niskie, a duzi gracze nadal utrzymują poziom sprzedaży w pobliżu.

Odpowiadając na poziomy do obejrzenia przez współpracownika Cointelegraph, Micha¹ela van de Poppe Sundaya, popularny trader i analityk TechDev zgodził się, że 48 000 USD to „mały mur z cegieł”.

Z drugiej strony Van de Poppe powiedział, że przygląda się obszarowi między 40 000 a 42 000 USD, z akcją powyżej tej odpowiadającej „akumulacji”.

Bitcoin ma jednak zwyczaj podbijania nawet najsilniejszego trendu w najmniej oczekiwanym momencie.

Dla innego tradera, Pentoshi, nie ma powodu do świętowania na poziomach znacznie poniżej 60 000 USD, które ostatnio pojawiły się ponad miesiąc temu.

„Będę wydłużał logiczne obszary w trendzie spadkowym. Do czasu odzyskania 58-60 tys. I uparty na lokalnych obszarach” – podsumował swoją pozycję w weekend.

Pentoshi i inni nalegali na zwrot w kierunku Ether ( ETH ) w oparciu o siłę altcoina, zapewniając w ten sposób wygodny sposób na „pozbywanie się ryzyka” w przypadku słabszych wyników Bitcoina.

Ta siła została uchwycona w dominacji kapitalizacji rynkowej Bitcoina, która spadła poniżej 40% po raz pierwszy od maja, jak pokazują dane TradingView.

Dominacja bitcoinów 1-tygodniowy wykres świecowy. Źródło: TradingView

Wskaźniki on-chain przewidują „zrównoważony trend cenowy”

Dla tych, którzy szukają pozytywnej podszewki dla mało inspirującej akcji cenowej, wskaźniki on-chain zapewniają nie brakuje ulgi.

Im dalej rynek odsuwa się od szybkiej korekty z zeszłego miesiąca, tym bardziej kusząco wygląda Bitcoin jako inwestycja w oparciu o trendy historyczne.

W swoim najnowszym biuletynie wydanym 31 grudnia dyrektor Capriole Ryan McCoy podkreślił, że zmieniająca się fala nawyków sprzedażowych inwestorów jest zbieżna z późniejszymi etapami poprzednich korekt.

Szczególnie interesujący jest wskaźnik wyjściowy wydanego zysku posiadacza krótkoterminowego (SOPR) od firmy analitycznej Glassnode, który pokazuje zakres zysków lub strat z niedawno wydanych monet — w szczególności tych, które ostatnio zmieniły się w ciągu ostatnich 155 dni.

Obecnie z medianą wyniku poniżej 1, SOPR pokazuje, że liczba monet wydanych ze stratą spada – potencjalna forma wyczerpania sprzedawcy.

„Zazwyczaj, gdy ten wskaźnik zaczyna spadać, a następnie rosnąć, zaczyna się bardziej zrównoważony trend cenowy” – wyjaśnił McCoy.

„Średnia 30-dniowa jest nadal poniżej 1 (co oznacza, że ​​średnia cena przeniesionych monet jest niższa niż cena, po której zostały zakupione), ale oznaki życia tego typu po znaczącym zdarzeniu korygującym sugerują, że prawdopodobnie znajdujemy się na późniejszych etapach aktualnej korekty.”

Wykres SOPR dla krótkoterminowych posiadaczy bitcoinów (30-dniowa średnia ruchoma). Źródło: Capriole

Cointelegraph obszernie informował o nawykach hodlerów, jeśli chodzi o BTC, a długoterminowi inwestorzy pozostają niezłomni w swoim przekonaniu, że nie sprzedają.

„Pomimo spadku o -38% od listopada, długoterminowi posiadacze nadal rozdają bitcoiny w diamenty” – podsumował McCoy.

„Ostatnim razem, gdy Bitcoin był na poziomie 47 000 USD, długoterminowe zasoby były o 10% niższe. Do tej pory, pomimo zmienności, dystrybucja była nieznaczna. To byczy.

Podstawy (prawie) nigdy nie były lepsze

Kontynuując pozytywne nastawienie, podstawy sieci podkreślają silne przekonanie innej kohorty istotnych uczestników rynku Bitcoin.

Górnicy, mimo że widzą najwyższe w historii 69 000 $, gromadzą , a nie sprzedają swoje monety.

Jednocześnie współczynnik haszowania sieci jest najwyższy w historii, ostatnio zaobserwowany w marcu i kwietniu, zanim wprowadzenie chińskiego zakazu wywołało miesiące migracji.

Jeśli stare powiedzenie „cena podąża za hash rate” pozostanie prawdą, wiara górników w długoterminową rentowność Bitcoina stanowi kluczowy wskaźnik tego, w jakim kierunku zmierza rynek.

„Takie metryki są w rzeczywistości podstawowym materiałem perspektywicznym starej gwardii i są w dużej mierze pomijane przez nowsze i bardziej seksowne metody wyjaśniania dynamiki cen, podaży i popytu, ale nie można ich zignorować ze względu na ich zdolność do wyjaśnienia wsparcia instytucjonalnego i infrastrukturalnego dla zabezpieczenia protokołu, który w tym momencie punkt skutecznie stanowi podstawę całej gospodarki kryptograficznej” – dodał Capriole.

Wykres hashrate Bitcoina. Źródło: MiningPoolStats

Hash rate wynosi obecnie ponad 190 eksahashów na sekundę (EH/s), według szacunków MiningPoolStats .

Tymczasem w tym tygodniu trudność sieci Bitcoin ma wzrosnąć o około 2,4%.

Wykres trudności Bitcoina. Źródło: Blockchain

Odzwierciedla to konkurencyjność obecnego krajobrazu górniczego , a trudności powinny wkrótce ponownie pokonać 25 bilionów, po raz pierwszy od szczytu sprzed Chin, pokazują dane z Blockchain.

Z każdym wzrostem trudności wzmacniają bezpieczeństwo sieci, tworząc jeszcze bardziej solidny ekosystem.

Jak zrównoważony jest tym razem „ekstremalny strach”?

Sentyment Bitcoina rozpoczął się w 2022 r. od poważnych zimnych stóp, Crypto Fear & Greed Index mierzącego „ekstremalny strach”.

Powiązane: Top 5 kryptowalut do obejrzenia w tym tygodniu: BTC, LUNA, FTM, ATOM, ONE

Jak podał Cointelegraph, emocje inwestorów stały się bardzo wrażliwe na nawet mniejsze ruchy cenowe w obecnym przedziale.

Fear & Greed odzwierciedla to, podnosząc się o 8 punktów w górę od weekendu, mimo że akcja cenowa oferuje niewielkie zmiany.

W chwili pisania tego tekstu Indeks wynosił 29/100, jednak w strefie „strachu”.

Indeks strachu przed kryptowalutami i chciwości. Źródło: Alternative.me

Jak zauważył internetowy zasób analityczny Ecoinometrics , w międzyczasie takie nastroje od dawna nie sprawdzały się.

„Bitcoin powraca w skrajnym strachu. Historycznie oznacza to, że w ciągu 30 dni spadek jest ograniczony”, napisał na Twitterze obok wykresu kompilującego indeks i BTC/USD.

Crypto Fear & Greed Index vs. wykres BTC/USD. Źródło: Ekoinometria/Twitter

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy