23 dni temu

Cyfrowe ramki graficzne firmy Netgear będą obsługiwać NFT, właściciele mogą połączyć metamaskę z platformą Meural

Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, międzynarodowa firma sieci komputerowych Netgear z siedzibą w San Jose w Kalifornii, zaprezentowała cyfrowe ramki graficzne Meural. Zgodnie z ogłoszeniem firma Netgear dodała wsparcie techniczne dla tokenów niefungable (NFT), a portfel Metamask Web3 będzie mógł synchronizować się z produktem.

Netgear dodaje obsługę NFT do platformy grafiki cyfrowej Meural

Niewymienne tokeny (NFT) są bardzo popularne i nie wydaje się, aby ten trend miał odejść w najbliższym czasie. Na przykład cztery kolekcje NFT mają obecnie wyceny rynkowe na miliardy dolarów, w tym projekty takie jak Axie Infinity, Cryptopunks, Artblocks i Bored Ape Yacht Club (BAYC). Dodatkowo pojedyncze NFT sprzedały się za wiele milionów artystów takich jak Beeple, Pak i Xcopy. Netgear, międzynarodowa firma zajmująca się sieciami komputerowymi założona w 1996 roku, zauważyła trend NFT, a cyfrowa rama Meural będzie wspierać tę technologię.

Po ogłoszeniu na CES, szef produktu i treści dla Netgear Meural, Poppy Simpson, powiedział venturebeat.com, że właściciele NFT będą mogli połączyć swój portfel Metamask z Meural. Netgear nabył firmę Meural w 2018 r. i sprzedaje wyświetlacze 13,5 x 7,5 cala, a także ramki cyfrowe 16 x 24 cale i 19 x 29 cali. Simpson wyjaśnił dalej venturebeat.com, że obsługa NFT była przeznaczona dla urządzeń takich jak Meural.

„Robi to, co Meural zawsze chciał robić, czyli wspieranie komunikacji i społeczności wokół kultury wizualnej” — zauważył Simpson w wywiadzie. „Ta nowa funkcja jest szczególnie skierowana do osób, które kupują oprawkę, aby pokazać swoje osobiste wspomnienia”.

Samsung zwiększa konkurencję dzięki NFT TV, poprzednie partnerstwo Netgear z Async Art zasugerowało wsparcie Meural NFT

Wejście firmy Netgear do branży NFT jest następstwem niedawnego komunikatu Samsung Electronics dotyczącego NFT. W poniedziałek Samsung zaprezentował pierwszą na świecie opartą na telewizji platformę NFT, która pozwoli właścicielom NFT zaprezentować swoją cyfrową sztukę ze swojego smart TV. „Wraz z rosnącym popytem na NFT, potrzeba rozwiązania dla dzisiejszego fragmentarycznego krajobrazu oglądania i zakupów nigdy nie była większa” – wyjaśniła prasie firma. Od 2020 roku Samsung produkuje również hybrydowe ramki cyfrowe o nazwie „The Frame”.

Według reporterki The Verge, Alice Newcome-Beill, obecnie wsparcie Netgear Meural NFT jest w fazie beta. Netgear wyjaśnił dalej, że usługa beta NFT i integracja z portfelem Metamask „rozpoczyna się w styczniu”. Niedawne ogłoszenie, w którym wyszczególniono, że Meural będzie wspierać NFT, nie jest pierwszym wejściem firmy Netgear do branży NFT. W lipcu firma Netgear ujawniła partnerstwo z Async Art „w celu dodania dynamicznych, programowalnych NFT do biblioteki Meural”.

„Od samego początku platforma Meural tworzy rozwiązania dla sztuki cyfrowej, artystów, fotografów i kolekcjonerów” – powiedział Simpson w oświadczeniu dotyczącym partnerstwa Async Art. „NFT to najnowsza innowacja w świecie, w którym platforma wyświetlania i treści Meural jest niekwestionowanym liderem, a to ekscytujące partnerstwo z Async to kolejny krok w kierunku nowej ery uznania sztuki”.

Co sądzisz o platformie Meural firmy Netgear, która dodaje obsługę NFT i integrację Metamask? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy