25 dni temu

Nayib Bukele przewiduje, że dwa kolejne kraje przyjmą Bitcoin w 2022 roku

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, przedstawił różne prognozy dla Bitcoina (BTC) w 2022 roku. Jedna z tych prognoz dotyczy adopcji Bitcoina. Uważa, że ​​dwa kolejne kraje przyjmą Bitcoin jako legalny środek płatniczy w taki sam sposób, jak zrobił to Salwador w 2021 roku.

Nayib Bukele przewiduje, że adopcja bitcoinów będzie kontynuowana

Nayib Bukele jest uparty na temat Bitcoina i kryptowalut w 2021 roku. W niedawnym tweecie opublikowanym 1 stycznia przedstawił 6 prognoz dotyczących rynku kryptowalut na 2022 rok. Pierwszą rzeczą, o której mówił, była cena Bitcoina. Stwierdził, że Bitcoin osiągnie w tym roku 100 000 dolarów.

Jest to ta sama prognoza cenowa, którą przedstawił popularny analityk kryptowalut PlanB. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin jest sprzedawany na poziomie blisko 47 170 USD, a jego wycena rynkowa wynosi 892 miliardy USD. Nie zapominajmy, że najwyższy w historii Bitcoin był bliski 69 000 $ i został osiągnięty w listopadzie 2021 roku.

Warto wziąć pod uwagę, że cena Bitcoina może być bardzo zmienna. W zależności od zainteresowania większymi firmami i inwestorami na rynku, może być możliwe, że Bitcoin będzie nadal rósł w górę w 2022 roku.

Druga prognoza, którą przedstawił Nayib Bukele, dotyczyła przyjęcia Bitcoina jako prawnego środka płatniczego przez dwa inne kraje. Salwador był pierwszym krajem na świecie, który uczynił Bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Obecnie sklepy i firmy w Salwadorze są zobowiązane do akceptowania Bitcoina jako środka płatności za towary i usługi.

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest to, że uważa, iż Bitcoin stanie się w tym roku głównym problemem wyborczym w Stanach Zjednoczonych. W kraju odbędą się wybory parlamentarne i może to być jeden z głównych tematów dyskusji w Stanach Zjednoczonych. Może to mieć silny wpływ na rynek kryptowalut i sposób, w jaki firmy mogą obsługiwać wirtualne waluty.

Ponadto oczekuje się, że Salwador rozpocznie budowę tak zwanego Bitcoin City w 2022 roku. Może to być bardzo ważna rzecz dla firm Bitcoin i inwestorów, którzy chcieliby rozwijać się na kontynencie.

W przewidywaniach Nayiba Bukele warto wziąć pod uwagę jeszcze dwie rzeczy. Przewiduje, że obligacje wulkaniczne będą nadmiernie subskrybowane i że na konferencji Bitcoin w tym roku będzie ogromna niespodzianka.

Wreszcie prezydent Salwadoru stwierdził, że jego tweet będzie się dobrze starzeć, co pokazuje, że jest bardzo pewny przyszłości Bitcoina w 2022 roku.

Źródło: usethebitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy