20 dni temu

Firma Canaan, notowana na Nasdaq, firma ASIC Maker współpracuje z wieloma firmami wydobywczymi w Kazachstanie

Canaan, jeden z największych na świecie producentów sprzętu do wydobywania bitcoinów, ogłosił strategiczne umowy o współpracy z kilkoma firmami wydobywczymi w Kazachstanie w ramach swoich planów ekspansji w regionie.

Mapa drogowa ekspansji Canaan

Najnowszy rozwój wspólnych planów biznesowych Canaan z firmami kazachskimi w zakresie wydobycia ma miejsce kilka tygodni po udanym uruchomieniu ostatniej partii maszyn górniczych online w ramach pierwszej fazy wdrażania w kraju. Na dzień 31 grudnia 2021 r. chiński producent ASIC posiadał średnio 10 300 AvalonMinerów działających w Kazachstanie i nadal dostarcza dodatkową moc obliczeniową.

Omawiając rozmieszczenie ponad 10 000 maszyn górniczych, Nangeng Zhang, prezes i dyrektor naczelny Canaan, stwierdził, że posunięcie to tylko „pogłębi” współpracę z wybitnymi regionalnymi farmami górniczymi. Dyrektor wyjaśnił również, że firma dąży do zwiększenia głębi i szerokości swojej globalnej obecności przy jednoczesnym wzmocnieniu działalności biznesowej, a także dodał:

„Wspólnie z firmami wydobywczymi cieszymy się, że możemy wykorzystać każdą z naszych mocnych stron i zasobów, aby zmaksymalizować zyski i czerpać korzyści z rozwoju branży aktywów cyfrowych”.

Ściśnij zasilanie Kazachstanu

W następstwie całkowitego zakazu handlu i kopania kryptowalut w Chinach w zeszłym roku, Canaan ogłosił dywersyfikację swojej działalności wydobywczej w Kazachstanie. Jednym z głównych powodów, dla których Kazachstan stał się zwycięzcą dla górników bitcoinów i kryptowalut, jest tania i obfita energia węglowa.

Nie trzeba dodawać, że górnicy rzucili się do akcji. W rzeczywistości kraj ten stał się drugim co do wielkości krajem wydobycia bitcoinów na świecie po Stanach Zjednoczonych w sierpniu 2021 roku.

Jednak zaledwie kilka miesięcy po tym, jak z otwartymi ramionami powitali wcześniej wyrzuconych górników, boom górniczy w kraju nadwyrężył istniejące dostawy energii. Chociaż rząd Kazachstanu prawdopodobnie nie wprowadzi w najbliższym czasie całkowitego zakazu kopania kryptowalut, można oczekiwać, że przepisy ograniczą nielegalne farmy wydobywcze, które zdaniem niektórych urzędników mogą zużywać dwa razy więcej niż te legalne i zarejestrowane.

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy