12 dni temu

Elon Musk mówi o wadach FIATów i wskazuje tożsamość Satoshiego Nakamoto

Elon Musk zasugerował, że obecny system pieniężny charakteryzuje się historycznymi błędami. Kryptowaluty są jednak w stanie temu zaradzić.

Elon Musk o „błędzie pieniędzy”

Występując w podcaście Lex Fridman, Musk stwierdził, że błędy te wynikają ze zdolności rządu do ingerowania w podaż pieniądza poprzez nadmierny dodruk. To z kolei redukuje wartość waluty.

Musk bezapelacyjnie należy do zwolenników kryptowalut. Tym razem krytycznie wypowiadał się o aspekcie centralizacji pieniądza. Podkreślił, że rząd może nadużywać swoich praw do decydowania o jego podaży. Jak twierdzi najbogatszy człowiek na świecie, zdecentralizowana natura cyfrowych walut może być rozwiązaniem. Musk powiedział dokładnie:

Myślę, że kryptowaluty są interesującym podejściem do zmniejszenia błędu w bazie danych, która jest nazywana pieniądzem. Jest on spowodowany przez rządy rozcieńczające podaż pieniądza<…>Rząd efektywnie posiada przywileje do edycji bazy danych pieniądza i używa tych przywilejów do tworzenia większej ilości pieniędzy, kiedy tylko chce. To zwiększa błąd w bazie danych, którą tworzy pieniądz

Co więcej, CEO Tesli i SpaceX uważa, że obecne systemy pieniężne działają w oparciu o starą technologię, która wymaga przeglądu. Kryptowaluty stanowią jednak doskonałą alternatywę.

Musk dodał, że aktywa takie jak BTC oferują rozwiązanie pomimo pewnych niedociągnięć. Chodzi chociażby o niską skalowalność i wolne przetwarzanie transakcji. Jednak mimo to, takie wyzwania sprawiają, ze bitcoin jest doskonałym magazynem wartości.

Musk o tożsamości Satoshiego Nakamoto

Podczas tego samego podcastu Musk zagłębił się w kontrowersje wokół prawdziwej tożsamości Satoshiego Nakamoto, anonimowego twórcy (lub twórców) pierwotnej kryptowaluty.

Stwierdził, że jego zdaniem BTC mógł stworzyć Nick Szabo. Według miliardera spełnia on bowiem wszystkie znamiona Nakamoto. Musk jednocześnie odrzucił wcześniejsze plotki, że to on może być osobą stojącą za bitcoinem.

Wyróżnienie Szabo przez Muska wynika z propozycji informatyka z 1998 roku dotyczącej stworzenia cyfrowej waluty o nazwie „BitGold„.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy