21 dni temu

Mozilla wstrzymuje darowizny kryptowalut po luzie

Fundacja Mozilla wstrzymuje możliwość przyjmowania darowizn w kryptowalutach w następstwie sprzeciwu wielu osób, w tym założyciela Projektu Mozilla.

Fundacja, która nadzoruje rozwój przeglądarki Firefox, potwierdziła w czwartek rozmowy na temat potencjalnego wpływu kryptowalut na środowisko i stwierdziła, że ​​sprawdza, czy jej obecna polityka dotycząca darowizn na kryptowaluty „ pasuje do naszych celów klimatycznych ”.

„Zdecentralizowana technologia sieciowa jest nadal ważnym obszarem, który musimy zbadać, ale wiele się zmieniło od czasu, gdy zaczęliśmy przyjmować darowizny kryptograficzne” – powiedziała fundacja w wątku na Twitterze, zobowiązując się, że będzie wkrótce informować o aktualizacjach swojej recenzji.

Fundacja zaczęła spotykać się z reakcją po tym, jak zaprosiła ludzi do przekazywania darowizn na rzecz amerykańskiej firmy non-profit za pomocą różnych tokenów kryptograficznych, w tym bitcoin.

W odpowiedzi na swojego tweeta Jamie Zawiński (założyciel Mozilli) wyraził konsternację posunięciem fundacji. „Wszyscy zaangażowani w projekt powinni być miażdżąco zawstydzeni tą decyzją o nawiązaniu współpracy z palaczami planety Ponzi” – powiedział, dodając przekleństwo.

Peter Linss, założyciel Gecko, silnika, który napędzał przeglądarkę, dołączył do rozmowy, mówiąc Mozilli, że „ma być lepsza niż to”.

To nie pierwszy raz, kiedy duża firma spotkała się z reakcją – lub zdystansowała się od Bitcoina – z powodu obaw o środowisko. W maju ubiegłego roku Tesla zawiesiła przyjmowanie bitcoinów jako płatności za swoje pojazdy, zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu opcji .

Musk powiedział, że firma jest „zaniepokojona szybkim wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia i transakcji Bitcoin, zwłaszcza węgla”. Kilka tygodni później powiedział, że firma „najprawdopodobniej” ponownie zaakceptuje bitcoin, gdy wskaźnik wydobycia kryptowaluty osiągnie 50% odnawialnych źródeł energii.

Pytania dotyczące śladu środowiskowego Bitcoina zostały powiązane ze sposobem tworzenia różnych tokenów. Bitcoin i Ethereum używają mechanizmu zwanego dowodem pracy, aby zasilać swoje sieci i wybijać nowe bloki każdej waluty. Obliczenia te, z założenia, stały się bardziej złożone z biegiem lat, gdy sieci się rozrosły i dały początek branży firm, które uruchamiają tysiące procesorów graficznych przez całą dobę, aby uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadki.

Wydobywanie bitcoinów zużywa około 148 terawatogodzin energii rocznie, szacuje Cambridge Center for Alternative Finance. Wielu zwolenników kryptowalut albo zakwestionowało jednak takie ustalenia, albo uzasadniło, dlaczego warto .

W ostatnich miesiącach w branży zaczął pojawiać się szerszy podział. Krytycy zakwestionowali niektóre z fundamentalnych propozycji wartości web3. Założyciel Twittera, Jack Dorsey, który wspiera Bitcoin, odrzucił twierdzenie, że VC nie czerpią największych zysków z projektów web3.

Wśród toczącego się dyskursu wiele firm ograniczyło swoje ambicje związane z web3. Discord wstrzymał eksplorację kryptowalut i NFT w listopadzie po oburzeniu wielu, którzy sprzeciwiali się temu pomysłowi. Firma gamingowa GSC Game World anulowała swój plan włączenia NFT do nadchodzącego tytułu „STALKER 2: Heart of Chernobyl” po tym, jak kilku graczy wyraziło silne opinie.

Źródło: techcrunch.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy