18 dni temu

Mozilla robi backflip przy przyjmowaniu kryptowalut po luzie „spalania planety”

Fundacja Mozilla wprowadziła kryptowaluta datki zawieszone po luzów społecznej wywołanej kąśliwy krytyki ze współzałożyciela Jamie Zawinski.

W zeszłym tygodniu firma deweloperska odpowiedzialna za przeglądarkę Firefox opublikowała na Twitterze apel o darowizny w kryptowalutach.

Ale dzisiaj Mozilla ogłosiła, że ​​wstrzymała darowizny kryptowalut z powodu dyskusji online na temat wpływu kryptowalut na środowisko.

Mozilla powiedziała, że ​​będzie nadal badać zdecentralizowaną technologię internetową, ale wznowi darowizny kryptograficzne tylko wtedy, gdy będzie to zgodne z ich celami klimatycznymi. Powiedział, że w duchu open source Mozilla będzie przejrzysta w procesie przeglądu i będzie udostępniać ciągłe aktualizacje.

Dramat rozpoczął się 31 grudnia, kiedy organizacja ogłosiła wezwanie do darowizn w postaci kryptowalut za pośrednictwem platformy BitPay .

Post organizacji non-profit spotkał się z dezaprobatą niektórych członków jej społeczności, w tym współzałożyciela Mozilli, Jamiego Zawińskiego. Chociaż od 2000 roku nie jest związany z Mozillą, skrytykował organizację w najostrzejszych słowach:

„Wszyscy zaangażowani w projekt powinni być miażdżąco zawstydzeni tą decyzją o nawiązaniu współpracy z palaczami planety Ponzi”.

Na blogu opublikowanym na swojej stronie internetowej 5 stycznia Zawiński mówił dalej o branży kryptowalut i to, co twierdzi, jest jej nierealistycznym modelem biznesowym. Zawiński argumentuje, że przemysł produkuje zanieczyszczenia i zamienia je w pieniądze.

Niektórzy członkowie społeczności wezwali Mozillę do usunięcia wezwania do darowizn i wyjaśnienia, w jaki sposób przyjmowanie kryptowalut było zgodne z jej misją walki z trwającym kryzysem klimatycznym.

Użytkownik Twittera Melissa (@mcbyrne) powiedział : „ Bitcoin jest szkodliwy dla klimatu”, podczas gdy @seglegs zakwestionował, dlaczego Mozilla była „umożliwiającą katastrofę środowiskową”, wspierając krypto.

Niektórzy członkowie społeczności wskazali na firmowy blog na temat zobowiązań klimatycznych organizacji 21 stycznia zeszłego roku, w którym cytowany jest dyrektor generalny, Mitchell Baker, mówiący o Mozilli i jego zaangażowaniu w ochronę środowiska i stawienie czoła kryzysowi klimatycznemu.

Według New York Times, wydobycie bitcoinów zużywa ponad 91 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie — prawie 0,5% światowego zużycia energii elektrycznej rocznie.

Mozilla jest tylko najnowszym głośnym przykładem, który może stawić czoła gniewowi niektórych użytkowników po ogłoszeniu ogłoszeń związanych z kryptowalutami i NFT. W ostatnich miesiącach Ubisoft, Square Enix, Kickstarter i Discord spotkały się z krytyką ze względu na skutki środowiskowe wydobycia i rzekome obawy dotyczące oszustw kryptograficznych i oszustw.

Popularna firma gier wideo, Square Enix, w obliczu krytyki ze strony graczy w mediach społecznościowych kiedy prezydent Yosuke Matsuda pokazał uznanie dla blockchain gier, NFT i metaverse w weekend. Z drugiej strony pieniądze mówią głośniej niż wojownicy na klawiaturze, a jego komentarze doprowadziły do ​​8% wzrostu ceny akcji.

Powiązane: Nowy token LGBTQ ma na celu równość, ale podnosi czerwone flagi ze społecznością

Gigant gier, Ubisoft, spotkał się z ostrą krytyką ze strony użytkowników po ogłoszeniu wprowadzenia w grze NFT 7 grudnia. Pomimo znacznej reakcji, Ubisoft będzie kontynuował swoją inicjatywę w postaci dynamicznych NFT z Aleph.im.

Również na początku grudnia Kickstarter ogłosił plany stworzenia zdecentralizowanej platformy crowdfundingowej . Niektórzy użytkownicy grozili porzuceniem platformy ze względu na wpływ krypto na środowisko.

9 listopada dyrektor generalny Discord, Jason Citron, udostępnił tweet sygnalizujący zamiar firmy, aby umożliwić użytkownikom połączenie portfela kryptowalutowego z ich kontami. Użytkownicy wyrazili swoje obawy i rozmawiali o ilości energii potrzebnej do przetwarzania transakcji blockchain oraz możliwości prania pieniędzy i oszustw w kryptowalutach i NFT.

Zaledwie dwa dni po opublikowaniu tweeta, Citron wycofał się i powiedział, że firma nie ma aktualnych planów integracji koncepcji Web 3.0 i jest zobowiązana do ochrony swoich użytkowników przed oszustwami, spamem i oszustwami.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy