19 dni temu

Moneygram inwestuje w operatora Crypto ATM — CEO Bullish on Opportunities Crypto Offers

Moneygram zakończył inwestycję w operatora bankomatów kryptowalut Coinme. „W Moneygram nadal jesteśmy uparty na ogromnych możliwościach, które istnieją w stale rozwijającym się świecie kryptowalut” – powiedział dyrektor generalny.

Moneygram inwestuje w firmę kryptograficzną Coinme

Moneygram International Inc. (NASDAQ: MGI) ogłosił w środę, że firma „zakończyła strategiczną inwestycję mniejszościową w Coinme, wiodącą giełdę kryptowalut w USA”. To przedsięwzięcie daje Moneygramowi około 4% udziałów w Coinme.

Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny Moneygram, skomentował:

W Moneygram nadal jesteśmy optymistycznie nastawieni do ogromnych możliwości, jakie istnieją w stale rozwijającym się świecie kryptowalut i naszej zdolności do działania jako zgodny most łączący aktywa cyfrowe z lokalną walutą fiducjarną.

Inwestycja Moneygram wesprze plany międzynarodowej ekspansji Coinme i inne inicjatywy rozwojowe.

Założona w 2014 roku firma Coinme działa obecnie w 48 stanach z planami ekspansji międzynarodowej w najbliższej przyszłości. Coinme nawiązał współpracę z Coinstar, popularną zautomatyzowaną usługą dla tych, którzy chcą zamienić swoje fiducjarne monety na papierową gotówkę, aby umożliwić zakup bitcoinów w ponad 21 000 kioskach Coinstar. Moneygram obsługuje prawie 150 milionów ludzi na całym świecie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Moneygram i Coinme podzielają „wizję rozszerzenia dostępu do aktywów cyfrowych i kryptowalut”, szczegóły ogłoszenia.

Prezes Moneygram dodał:

W miarę jak przyspieszamy nasze wysiłki na rzecz innowacji, partnerstwa ze start-upami, takimi jak Coinme, wzmocnią naszą pozycję lidera branży w zakresie wykorzystania blockchain i podobnych technologii.

„Nasza wyjątkowa oferta cash-to-bitcoin z Coinme, ogłoszona w maju 2021 roku, otworzyła naszą działalność na zupełnie nowy segment klientów i nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z naszych postępów” – kontynuował.

Moneygram ogłosił w maju, że obie firmy planują „stworzyć model kryptowaluty na gotówkę poprzez zbudowanie mostu łączącego bitcoin z lokalną walutą fiducjarną”. Partnerstwo pozwala Moneygramowi pozwolić klientom kupować i sprzedawać bitcoiny w 12 000 lokalizacjach.

Co sądzisz o przejęciu przez Moneygram 4% udziałów w Coinme? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy