13 dni temu

Moneygram kupuje 4% udziałów w operatorze kryptowalut Coinme

Sieć transmisji pieniędzy MoneyGram ma teraz mniejszościową inwestycję w operatora krypto bankomatów Coinme po rundzie finansowania Serii A.

W środowym ogłoszeniu MoneyGram powiedział, że kupił około 4% udziałów w Coinme – prawdopodobnie ponad 764 000 USD, biorąc pod uwagę wycenę 19,1 miliona dolarów w czerwcu – w ramach strategicznej inwestycji w firmę kryptograficzną. Inwestycja jest następstwem partnerstwa obu firm z maja 2021 r. , którego celem jest rozszerzenie dostępu do giełd kryptowalut.

„Nadal jesteśmy optymistycznie nastawieni do ogromnych możliwości, które istnieją w stale rozwijającym się świecie kryptowalut i naszej zdolności do działania jako zgodny most łączący aktywa cyfrowe z lokalną walutą fiducjarną” – powiedział dyrektor generalny MoneyGram, Alex Holmes. „Nasza inwestycja w Coinme dodatkowo wzmacnia nasze partnerstwo i uzupełnia naszą wspólną wizję rozszerzenia dostępu do zasobów cyfrowych i kryptowalut”.

Obecnie użytkownicy MoneyGram z siedzibą w USA mogą wymieniać swoje zasoby bitcoinów ( BTC ) i kryptowalut na gotówkę w punktach sprzedaży. Witryna Coinme podaje ponad 23 000 lokalizacji bankomatów w Stanach Zjednoczonych, w tym MoneyGram i Coinstar.

Choć pozornie nakręca MoneyGram partnerstwa z Coinme - obecnie działa tylko w Stanach Zjednoczonych - to skalowane z powrotem swoją współpracę z blockchain opartych o płatności firma Ripple Labs w roku 2021. Obie firmy podpisał strategiczną umowę partnerską w 2019 roku, przetwarzania przez miliardy dolarów Ripple RippleNet i usługi płynności na żądanie. Jednak MoneyGram zawiesiło partnerstwo w lutym 2021 r. po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła skargę przeciwko Ripple, zarzucając naruszenie bezpieczeństwa papierów wartościowych.

Powiązane: MoneyGram uruchamia rozliczenie USDC za pomocą blockchaina Stellar

W momencie publikacji akcje MoneyGram (MGI) są notowane po 7,55 USD, co oznacza spadek o około 2,5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy