21 dni temu

MoneyGram przejmuje udziały w Coinme w ramach rundy finansowania Serii A

MoneyGram, dostawca usług przekazów pieniężnych z siedzibą w Dallas, zapuszcza się głębiej w sektor kryptowalut. Firma ogłosiła przejęcie 4% w Coinme, platformie wymiany kryptowaluty.

W komunikacie prasowym z 5 stycznia dostawca usług przekazów pieniężnych ogłosił, że oprócz obecnego przejęcia ma inne wspólne partnerstwa z Coinme.

MoneyGram współpracuje z Coinme

Zakup 4% udziałów przez MoneyGram oznacza koniec rundy finansowania Serii A firmy Coinme. MoneyGram po raz pierwszy ogłosiło partnerstwo z Coinme w maju 2021 roku. Współpraca miała umożliwić użytkownikom kupowanie Bitcoinów za gotówkę. Dodatkowo bankomaty Coinme umożliwiają również wypłatę kryptowalut w formie gotówki.

Obecnie usługi gotówki kryptograficznej udostępniane przez Coinme są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak nowa usługa zostanie uruchomiona w innych krajach w 2022 roku. Dyrektor generalny MoneyGram, Alex Holmes, skomentował ten zakup udziałów, zauważając, że umożliwi to MoneyGram poszerzenie dostępu do kryptowalut.

„W MoneyGram nadal jesteśmy optymistycznie nastawieni do ogromnych możliwości, jakie istnieją w stale rozwijającym się świecie kryptowalut i naszej zdolności do działania jako zgodny most łączący aktywa cyfrowe z lokalną walutą fiducjarną” – powiedział.

Plany ekspansji Coinme

Coinme poświęcił się promowaniu swoich operacji kryptograficznych w Stanach Zjednoczonych. W 2019 r. Coinme ogłosiło partnerstwo z Coinstar, kioskiem w supermarkecie, aby umożliwić sprzedaż Bitcoin. Pod koniec 2020 roku firma rozszerzyła swoją działalność do 5000 maszyn w USA.

Coinme jest obecnie pierwszym licencjonowanym operatorem bankomatów w USA. Firma jest obecna w 48 stanach USA. Oprócz oferowania usług bankomatów, Coinme oferuje również handel concierge oraz szeroki zakres usług dla graczy instytucjonalnych.

Jak wspomniano wcześniej, inwestycja MoneyGram jest częścią rundy finansowania serii A-1 firmy Coinme. Podczas rundy finansowania Coinme otrzymał również 1,5 miliona dolarów od Xpring, działu inwestycji i otwartego rozwoju Ripple.

Niedawny zakup udziałów przez MoneyGram ponownie połączy Ripple i MoneyGram. W marcu 2021 r. MoneyGram zakończył współpracę z Ripple z powodu sprawy wniesionej przeciwko Ripple i jej kadrze kierowniczej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W październiku ubiegłego roku MoneyGram ogłosiło partnerstwo ze Stellarem, największym konkurentem Ripple.

Twój kapitał jest zagrożony.

Czytaj więcej:

Źródło: insidebitcoins.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy