13 dni temu

Monero: Jeden z najbardziej niedocenianych aktywów kryptograficznych

Monero ($XMR) jest opłacalnym aktywem do przechowywania wartości podczas gwałtownych spadków.

Pokryty:

  • Monero kontra federalni
  • Wzrost XMR
  • Aktywa do wartości sklepu

Wszyscy słyszeliśmy ryzyko związane z monetami prywatności, zwłaszcza Monero. Nawet dzisiaj wyrejestrowano ten zasób kryptograficzny „OG”. W listopadzie Kraken zdecydował, że wycofa Monero z obrotu dla europejskich klientów. I chociaż ważne jest, aby mieć wystarczającą płynność do wykrywania cen, gdy aktywa rosną, Monero jest zasadniczo kuloodporne na wszelkie wycofania z giełdy.

Kuloodporny

Jak widzieliśmy od początku istnienia Monero, władze federalne próbowały wszystkiego, co w ich mocy, aby uzyskać kontrolę i wgląd w transakcje Monero. IRS przyznał nagrodę w wysokości 625 000 $ w listopadzie 2020 roku dla każdego, kto mógł złamać Monero. Chainalysis twierdzi, że tak , ale to nieprawda.

Jak powiedział główny programista Monero, Riccardo Spagni , o innych rzekomych „atakach” na Monero, takich jak atak Sybil w 2020 r., ataki te zawsze sprowadzają się co najwyżej do „ heurystyki najlepszego odgadnięcia”. „Nigdy nikt nie był w stanie udowodnić związku między węzłem a transakcją na Monero, pomimo herkulesowych wysiłków.

Dzieje się tak, ponieważ na Monero transakcje odbijają się od kilku pojedynczych węzłów, zanim jeden z nich rozprzestrzeni je w sieci. Oznacza to, że węzły mogą potencjalnie zobaczyć adresy IP, ale nie ma to znaczenia, ponieważ nie można dowiedzieć się, który adres IP krył się za transakcjami.

Niemniej jednak wszystko to można złagodzić, uruchamiając własny węzeł Monero, co robi większość użytkowników. Brzmi uciążliwie? Monero sprawia, że ​​jest to bardzo proste ( patrz tutaj ), a uruchamiając własny węzeł, bezpośrednio uczestniczysz w otwartej, ale kuloodpornej sieci pieniężnej peer-to-peer.

Monero ma własną bazę kodów i wykorzystuje wysoce zaawansowaną technologię, która miała być używana w Bitcoin, taką jak Ring CT . Niektórzy z najlepszych kryptografów na świecie pracowali nad Monero i mają bardzo zaangażowaną i oddaną społeczność cypherpunkową.

ZALECANE : Pracownicy CRU ujawniają swoje wybory Crypto Sleeper na 2022 r

Wzrost

Dane on-chain dla Monero również są bardzo bycze. Wzrost transakcji na Monero eksplodował na przestrzeni lat. Chociaż liczby mogą wydawać się „niższe” w porównaniu z szybkimi L1, do których przywykliśmy, pamiętaj, że Monero jest bardzo podobne do Bitcoina w tym sensie, że decentralizacja i otwarta sieć zostały zaprojektowane w celu zapobiegania tysiącom TPS.

źródło: xmr explorer

Wielu powiedziało, że „Monero jest tym, co noobowie Bitcoin uważali, że kupili”. Jak stwierdził Motley Fool w listopadzie , Monero jest prawdopodobnie pod każdym względem lepszy od Bitcoina. To nie jest pukanie do Bitcoina, ale po prostu podkreślenie, jak naprawdę jest niedoceniane Monero. Kolejnym dobrym znakiem jest to, że hashrate stale rośnie, rozwój i aktualizacje są stałe, a Thorchain integruje Monero, co może być ogromne dla sieci.

Wniosek

Jednym z głównych powodów niedoceniania Monero jest ogromny rozwój administracji Bidena. Nowy wymóg raportowania wymaga, aby Venmo, PayPal i Cash App musiały teraz zgłaszać do IRS transakcje o łącznej wartości ponad 600 USD. Oznacza to, że przyjęcie aktywów takich jak Monero ma wzrosnąć w obliczu tego.

Podobnie jak Bitcoin, Monero funkcjonuje jako zasób do przechowywania wartości, takich jak złoto. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina jest wymienny, podobnie jak pieniądze. W przeciwieństwie do monet użytkowych, tokenów gazowych i tokenów zarządzania, Monero (XMR) ma wartość „twardego pieniądza”, jaką ma Bitcoin. Oczywiście, aby użyć Monero, musisz posiadać XMR.

Jak powiedział jeden z analityków, „ zabójczą aplikacją dla Monero są pieniądze ”. Co więcej, jak widać poniżej, stopa inflacji sprawia, że ​​XMR USD jest bardziej deflacyjny niż Bitcoin , zachowując jednocześnie motywację do wydobywania monety i wytwarzania bloków przez to, co nazwali „ emisją ogona ”.

Monero kontra inflacja bitcoin

Najlepszą częścią tej byczej tezy dla Monero jest fakt, że możesz kopać tylko za pomocą wielordzeniowego procesora. Ciągłe poprawki Monero do ich dowodu pracy sprawiają, że kopanie za pomocą GPU jest nieopłacalne, a kopanie za pomocą układów ASIC jest niemożliwe.

Jak powiedział Satoshi w białej księdze Bitcoina: „jeden procesor, jeden głos”.

Źródło: cryptosrus.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy