15 dni temu

MicroStrategy pozyskało w grudniu bitcoiny o wartości 94 milionów dolarów, podnosząc swój całkowity zapas do 124 000 BTC

MicroStrategy, notowana na giełdzie amerykańska firma, wydała 94,2 miliona dolarów na zakup 1914 bitcoinów w grudniu. Według Bitcoin Treasuries , firma posiada obecnie 124 391 BTC o wartości 5,8 miliarda dolarów przy obecnych kursach rynkowych.

Kluczowe dania na wynos:

  • Zgodnie z opublikowanym w czwartek zgłoszeniem SEC , MicroStrategy wydał średnio 49 229 USD na bitcoin zdobyty w grudniu.
  • Zasoby MicroStrategy o wartości ponad 124 000 BTC są zdecydowanie największym zapasem największej na świecie kryptowaluty przez którąkolwiek ze spółek notowanych na giełdzie. Producent pojazdów elektrycznych Tesla jest drugim co do wielkości posiadaczem, z 43 200 BTC.
  • W dokumentach złożonych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) MicroStrategy ujawniło, że wydała łącznie 3,75 miliarda dolarów na Bitcoin, przy „średniej cenie zakupu około 30 159 dolarów za BTC”.
  • Podczas wydarzenia Investor Day 2021, które odbyło się w grudniu, dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, zasugerował, że firma chce uzyskać „zysk” ze swoich ogromnych zapasów BTC i może rozważyć pożyczenie części swojego cyfrowego portfela w przyszłości.
  • Biorąc pod uwagę raportowaną średnią cenę zakupu BTC, MicroStrategy jest obecnie ponad 2 miliardy dolarów na swoich inwestycjach BTC, co stanowi prawie 56% zwrotu z inwestycji.
  • Interaktywny wykres zasobów MicroStrategy BTC stworzony przez The Block pokazuje średnią cenę zakupu BTC i całkowitą liczbę monet, które firma posiada.
Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy