11 dni temu

Metaverse: następny blockchain czy rozszerzona rzeczywistość?

Konsumenci coraz częściej angażują się w czaty wideo i zastanawiają się, czy „mogłoby to być znacznie prostsze jak rozmowa telefoniczna”? Zwłaszcza, gdy w tej rozmowie wideo uczestniczyło kilka osób, które nie mają pojęcia, jak korzystać z komputera, nie mówiąc już o połączeniu się z wideo. Dodaj nowe komplikacje, które musieliśmy pokonać, w tym (ale nie tylko) wysyłanie zaproszeń elektronicznych, pobieranie nowego oprogramowania lub aplikacji, rozwiązywanie problemów/możliwe opóźnienia spowodowane problemami technicznymi, rezygnację z danych osobowych, a nawet płacenie za usługi oprócz nasze normalne wydatki na media, a działka się zagęszcza.

W erze postpandemicznej słownictwo zmieniło się z „ustawmy połączenie” na „zorganizujmy wideokonferencję”, mówi Ali Hashemian , prezes Kinetic Financial. To bardzo sprzyjało branży technologicznej, która nadal zwiększała przychody w tej społecznie trendującej gospodarce. Chociaż wiedza specjalistyczna Hashemian nie jest związana z mediami społecznościowymi ani ogólnie z technologią; jego doświadczenie obejmuje planowanie finansowe. Jak więc oceniamy wszystkie te trendy technologiczne – a konkretnie metaverse – z perspektywy finansowej/inwestycyjnej?

Haszemian wyjaśnia dalej,

„Nie zrozum mnie źle, uważam, że technologia wideokonferencji (w szczególności możliwość wirtualnego i zdalnego udostępniania informacji wizualnych) jest bardzo potężnym narzędziem w prawie każdej branży. Pytanie nie brzmi „tak lub nie”, ale „kiedy, dlaczego i jak”.

„Spójrzmy wstecz na kilka historycznie udanych historii giełdowych; Chcę, żebyś zadał sobie te same pytania, które zadałem. Jeśli myślisz o Amazonie lub Tesli, „tak lub nie” nie wydaje się nawet istotne. A „kiedy, dlaczego i jak” zawsze wydawało się oczywiste.

„Przejdźmy do bardziej odpowiedniego i mniej oczywistego przykładu: blockchain (w szczególności kryptowaluta). „Tak lub nie” było znacznie trudniejsze do rozszyfrowania dla inwestorów i nadal jest. Ale jeśli spojrzeć na „kiedy, dlaczego i jak”, prawie nie było wątpliwości. Byliśmy w czasach, gdy świat szukał zasobów cyfrowych (kiedy). Inne klasy aktywów osiągnęły szczyt, więc inwestorzy szukali opcji, ale nie chcieli inwestować w tradycyjne waluty i towary (dlaczego). Blockchain oferował cyfrowy, alternatywny i prywatny sposób inwestowania (jak).

„Spójrzmy na rzeczywistość rozszerzoną, która o kilka lat wyprzedziła blockchain. Wydaje się, że większość odpowiedzi na pytanie „tak lub nie” odpowiedziałaby „tak”. Któż nie chciałby nosić okularów, które potrafią czytać na głos smsy, nagrywać wszystko, co widziałeś tego dnia i informować o temperaturze w czasie rzeczywistym? Ale jeśli myślisz z pozycji „kiedy, dlaczego i jak”, maluje się inny obraz.

„Prawda jest taka, że ​​mieliśmy już smartfony, które dawały nam dostęp do wszystkich tych samych informacji; ale zamiast tych wszystkich informacji stale wrzucanych do nas przez okulary, otrzymujemy je na żądanie za pośrednictwem naszych telefonów. W czasach, gdy ludzie chcą mieć kontrolę nad wpływem technologii na ich życie, rozszerzanie rzeczywistości nie pasowało do naszych trendów społecznych (kiedy). Ponieważ mieliśmy wiele opcji, które mogłyby dać nam te same informacje bez dodatkowej technologii rzeczywistości rozszerzonej, nie było realnego praktycznego uzasadnienia przyjęcia nowej technologii (dlaczego). Aby wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość, musiałbyś albo zintegrować nowe urządzenie, które byłoby drogie i prawdopodobnie zmienić twój wizerunek, na przykład okulary, albo patrzeć przez aparat telefonu przez całe życie – całkiem nierozsądne z punktu widzenia praktyczności (jak).

„Myślę, że z inwestycyjnego punktu widzenia jest za wcześnie, aby określić finansową wartość metawersu. Jednak ważne jest, aby założyć okulary finansowe (nie jest to zamierzone kalambur), kiedy decydujesz się na strategię dla swoich pieniędzy. Może to być dla Ciebie dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności racjonalnego inwestowania. Czy „kiedy, dlaczego i jak” tworzy popyt na trójwymiarową egzystencję w Internecie, czy też po prostu podążasz za uproszczonym poglądem inwestycyjnym „tak lub nie””?

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy