17 dni temu

Metaverse jest częścią 5-letniego planu rozwoju Szanghaju

Metaverse to przełomowa innowacja, a Chiny nie mają zamiaru pozostać w tyle. Szanghaj, największe miasto w kraju i jego centrum finansowe, będzie zachęcać do korzystania z metaverse poprzez swój 5-letni plan rozwoju. Dzięki wykorzystaniu technologii zmieniającej życie miasto dąży do zwiększenia interakcji ludzi z awatarami w wirtualnym świecie 3D.

Chińska komisja prowadzi badania nad podstawowymi technologiami, takimi jak czujniki, natychmiastowe interakcje i blockchain.

Według tłumaczenia chińskiego raportu CNBC , plan Szanghaju obejmuje „zachęcanie do stosowania metaverse w obszarach takich jak usługi publiczne, biura biznesowe, rozrywka społeczna, produkcja przemysłowa, bezpieczeństwo produkcji i gry elektroniczne”.

Szczegóły rozwoju i harmonogramu metawersu miasta nie zostały jeszcze ujawnione, ale prawdopodobnie można się ich spodziewać w najbliższej przyszłości.

Z drugiej strony

  • Baidu to chińska firma zajmująca się wyszukiwarkami z siedzibą w Pekinie, która uruchomiła metaverse znany jako Xi Rang . Użytkownicy mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości za pomocą zestawów słuchawkowych i ręcznych kontrolerów.
  • Kryptowaluta jest zabroniona w Chinach.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy