miesiąc temu

Metaswap Gas incommunicado, jak eksperci łączą spadek ceny MGAS z ciągnięciem dywanu

Blockchain firma ochroniarska PeckShield zwróciła uwagę inwestorów ewentualnego wypadku dywanik rozwijanego po zidentyfikowaniu masywny 46,99% spadek cen na Mgas MetaSwap za tokena . Protokół MetaSwap umożliwia wymianę niewymiennych tokenów (NFT) w łańcuchach bloków Ethereum , Binance i Polygon.

Po nieoczekiwanym spadku cen, wszystkie oficjalne konta powiązane z Metaswap Gas – w tym Twitter , Instagram i Medium – zostały usunięte, potwierdzając twierdzenie PeckShield o wyciąganiu dywanu.

Według PeckShield, 1100 tokenów BNB o wartości prawie 602 000 USD zostało przeniesionych na konto w Tornado Cash, niepowierniczym rozwiązaniu opartym na Ethereum, które służy do zerwania połączenia w łańcuchu między nadawcą a odbiorcą. Ten proces utrudnia śledzenie skradzionych środków.

Szczegóły przelewu MetaSwap. Źródło: PeckShield .

PeckShield doradza inwestorom, aby zatrzymać wytyczania na Metaswap gazu i unieważnić istniejących umów w celu uniknięcia dalszych strat pieniężnych.

Powiązane: Bent Finance potwierdza wykorzystanie puli, doradza inwestorom wypłatę środków

Tylko w grudniu wiele podmiotów kryptograficznych stało się ofiarami serii exploitów, co spowodowało łączną stratę ponad 600 milionów dolarów. 21 grudnia Bent Finance proaktywnie poprosił inwestorów o wycofanie swoich środków po potwierdzeniu wykorzystania puli.

Podobnie jak inne ofiary społeczności kryptograficznej, w tym Grim Finance , BitMart i AscendEX , Bent Finance obiecał swoim inwestorom zwrot wszystkich skradzionych środków. Jednak zespół ma jeszcze ogłosić plan tego samego:

„Zalecamy wycofanie się z protokołu do odwołania. Nigdzie się nie wybieramy i w ten czy inny sposób wyzdrowiejemy”.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy