16 dni temu

Melania Trump świętuje Bitcoin, mimo że Donald Trump przewiduje ostateczną „eksplozję kryptowalut”

W poniedziałek społeczność kryptograficzna obchodziła 13. rocznicę powstania Bitcoina od czasu Bloku Genesis w wydarzeniu, podczas którego Melania Trump podziwiała zmieniający życie wynalazek Satoshiego Nakamoto.

Udostępniając zrzut ekranu Bloku 0, pierwsza dama, która szybko staje się siłą, z którą trzeba się liczyć w branży blockchain, podzieliła się swoją radością z pierwszego bloku, który stał się teraz centralną częścią mistyki i mitologii Bitcoina.

„Powszechnie mówi się, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 1 bilion dolarów. Dziś mija 13. rocznica Bloku Genesis Bitcoin. Szczęśliwej rocznicy." napisała na Twitterze.

C:\Użytkownicy\Newton\Obrazy\WSZYSTKIE\Zrzuty ekranu\Zrzut ekranu (470).png

Zgodnie z oczekiwaniami, wraz z ciągłym lekceważeniem przez Trumpa kryptowalut, komentarze byłego FLOTUSA wywołały szereg odpowiedzi, a będąc postacią polityczną, stanowisko jej męża w sprawie kryptowalut wydawało się dominować w większości odpowiedzi na jej tweet.

„Twój mąż uważa, że ​​bitcoin jest bardzo niebezpieczny dla USD. I ma rację. Jednak, jak powszechnie wiadomo, dolar traci na wartości w szybkim tempie. Będziemy potrzebować czegoś mocnego, żeby to zastąpić. Dlatego Satoshi stworzył Bitcoina” – odpowiedział jeden tweep.

Fakty dotyczące bloku 0

Blok Genesis, który pojawia się w starej wersji Bitcoin „linia 1613”, jest pierwszym blokiem, jaki kiedykolwiek został wydobyty. Satoshi Nakamoto umieścił nagłówek gazety tego dnia w bloku.

"Czasy; 03.01.2009- Kanclerz na krawędzi drugiego ratowania banków .”

Choć owiany tajemnicą, nagłówek ten doczekał się wielu interpretacji. Niektórzy użytkownicy uważają, że jest to dowód na to, że blok został utworzony 3 stycznia 2009 r.; że być może jest to przypomnienie, dlaczego Bitcoin jest ważny; podczas gdy inni uważają, że sugeruje to, że twórca Bitcoina mieszkał w Wielkiej Brytanii.

Pierwotni górnicy tego bloku zostali nagrodzeni łącznie 50 BTC wysłanymi na unikalny adres i nie mogą zostać wydani. Satoshi nie przedstawił żadnego wyjaśnienia w kodzie źródłowym 0.1, dlaczego blok genezy miał pozostać niemożliwy do wydania. Od tego czasu losowi użytkownicy dodali 18 kolejnych bitcoinów zgodnie z weryfikowalnymi danymi w sieci.

Do tej pory reifikacja przez Satoshiego jego wizji zdecentralizowanej cyfrowej gotówki nadal wprawia wielu w zakłopotanie . Jego decyzja, aby projekt Bitcoina pozostał niezmieniony dzięki pewnym zasadom, takim jak zakodowany na sztywno blok genezy 50BTC, ograniczona podaż, zmniejszenie nagród o połowę i trudności w wydobyciu, były według ekspertów jednym z sekretów sukcesu Bitcoina.

Ponieważ społeczność kryptograficzna dokonała znaczącego kroku milowego na osi czasu Bitcoina, interesujące będzie obserwowanie, jak ta rodząca się technologia dojrzeje w ciągu najbliższego pół dekady.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy