21 dni temu

Maricoin | Pierwsza kryptowaluta LGBTQIA+ uruchomiona w Hiszpanii

Pierwsza kryptowaluta LGBTQIA+ to test pilotażowy w Chueca, znanym jako dzielnica LGBTQIA+ Madryt, Hiszpania. Test rozpoczął się w piątek (31), obejmuje 10 firm i powinien trwać tydzień.

  • Kryptowaluty powiązane z Metaverse i wypłaty rosną o ponad 10%; zobacz jakie one są
  • Mercado Livre pozwoli na transakcje kryptowalutowe na MercadoPago

Nazwa kryptowaluty to Maricoin — gra słów, która łączy maricón (homofobiczny obelg w języku hiszpańskim, odpowiednik pedału w języku portugalskim) i coin (waluta, w języku angielskim). Według twórców chodzi o to, by wykorzystać ekonomiczną siłę społeczności do „zmiany świata”.

Maricoin jest w teście pilotażowym w Madrycie (Zdjęcie: Informacja prasowa/Maricoin)

Sponsorzy Maricoina chcą, aby wkrótce zaczął handlować. Powinno to utorować drogę do wykorzystania go jako środka płatniczego w firmach i wydarzeniach LGBTQIA+ na całym świecie.

– Canaltech na Youtube: aktualności, recenzje produktów, porady, relacje z wydarzeń i wiele więcej! Subskrybuj nasz kanał na YouTube , codziennie mamy dla Ciebie nowy film! –

Manifest równości

Waluty cyfrowe będą akceptowane przez firmy, które podpisały manifest równościowy. Lista obejmuje restauracje i kawiarnie, sklepy i hotele. Dokument broni praw osób LGBTQIA+ oraz „wszystkich dotkniętych wykluczeniem”.

Ponadto manifest opowiada się za „gospodarką społeczną, etyczną, przekrojową i przejrzystą”. „Instytucje, które akceptują naszą walutę, zostaną uwzględnione na naszej mapie. Będzie działać jako przewodnik LGBTQIA+ dla każdego, kto odwiedza dowolne miasto na świecie”, informuje Francisco Álvarez, dyrektor wykonawczy projektu.

Juan Belmonte, współzałożyciel inicjatywy, mówi, że pomysł pojawił się na imprezie z przyjaciółmi podczas Pride of Madrid w lipcu 2021 roku. „Dlaczego nasza społeczność nie powinna zarabiać, a nie banki, firmy ubezpieczeniowe lub duże korporacje, które często nie mają nie pomagać ludziom LGBTQIA+?” On pyta.

Wśród zwolenników Maricoin jest Borderless Capital, firma venture capital z Miami (Floryda, USA). Álvarez mówi, że na liście oczekujących na zakup Maricoinów było już 8000 zainteresowanych stron, jeszcze przed rozpoczęciem handlu walutą.

Przeczytaj artykuł o Canaltech.

Trendy w Canaltech:

  • Fiat wycofuje cztery samochody naraz w Brazylii; zobacz, jakie one były
  • Top 10 najmocniejszych telefonów komórkowych w grudniu 2021 r. ma Xiaomi na szczycie
  • Volkswagen rozpoczyna 2022 r. od podwyżki 5 cen samochodów; zgadnij, które?
  • Zobacz zdjęcie asteroidy, która zbliżyła się do Ziemi w niedzielę (2)
  • Samsung zapowiada Galaxy S21 FE z ekranem Exynos 2100, 120 Hz i nie tylko
Źródło: canaltech.com.br
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy