20 dni temu

Zrozumieć OpenSea przy wycenie 13 miliardów dolarów

OpenSea, dobrze znany rynek NFT, zebrał rundę 300 milionów dolarów przy wycenie 13,3 miliarda dolarów. Nowicjusz poinformował wczoraj, zanim firma potwierdziła transakcję.

Dla krytyków dzisiejszej kryptoekonomii i rynku NFT runda była prawdopodobnie kolejnym dowodem na to, jak bardzo się przegrzały. W końcu OpenSea ostatnio podniosła ułamek swojej nowej wyceny sprzed roku, dodając 100 milionów dolarów na swoje konta przy wycenie 1,5 miliarda dolarów w lipcu .


Giełda bada startupy, rynki i pieniądze.

Czytaj go codziennie rano na TechCrunch+ lub otrzymuj biuletyn The Exchange w każdą sobotę.


Ten rodzaj aprecjacji wyceny musi wskazywać na zaporową spekulację wśród klas inwestujących, prawda? Cóż, dowiedzmy się.

OpenSea to dość prosta sprawa do zrozumienia. Jak pisałem podczas moich zimowych wakacji , firma pobiera 2,5% obniżkę transakcji na swoich usługach. Oznacza to, że możemy śledzić jego łączny wolumen obrotu i wymyślać szacunki dotyczące jego skali.

Czy możemy uzyskać precyzję? Nie. Czy możemy dowiedzieć się wystarczająco dużo, aby lepiej zrozumieć, dlaczego OpenSea zdołała nakazać tak ogromny czek i wysoką wycenę? Tak myślę.

Chcę się dowiedzieć, jak nowa wycena OpenSea porównuje się z jej przychodami. Stamtąd zapytamy, czy firma czuje się zaniżona lub zawyżona. To będzie zabawna podróż polegająca na zbieraniu danych i wykonywaniu drobnej magii matematycznej. Pomyślmy trochę!

Działalność OpenSea w zakresie NFT

Najprostszym sposobem na opanowanie skali OpenSea jest po prostu sprawdzenie końcowej 30-dniowej wielkości transakcji i zastosowanie do sumy 2,5% współczynnika podjęcia. Według źródła danych kryptowalut Dappradar , OpenSea odnotował obrót o wartości 2,91 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 30 dni. To przekłada się na przewidywany zysk brutto z OpenSea w wysokości 72,75 miliona dolarów.

Pamiętaj, że to miesiąc. Gdybyśmy wzięli ten pojedynczy okres i pomnożyli go, aby wygenerować roczny wskaźnik wykorzystania, OpenSea osiągnęłaby 34,92 mld USD wolumenu, generując przychody brutto w wysokości 873 mln USD w ciągu 12 miesięcy.

Istnieją inne sposoby, aby wbić się w skalę firmy. Dane z Dune Analytics zebrane przez @rchen8 zawierają bardziej szczegółowe dane historyczne do przeanalizowania. Per Dune, OpenSea odnotował obrót na poziomie 3,25 miliarda dolarów w grudniu, 2,37 miliarda dolarów w listopadzie i 2,64 miliarda dolarów w październiku. Łącznie te liczby wynoszą 8,26 miliarda dolarów, z czego 2,5% obniżka byłaby warta 206,5 miliona dolarów.

Jeśli ekstrapolujemy tę ostateczną liczbę na całoroczną sumę, wytrąciłaby się roczna stawka 826 milionów dolarów. To całkiem blisko naszej pierwszej liczby szacowanej na 873 miliony dolarów rocznej stopy przychodów brutto OpenSea, pod warunkiem, że ryczałtowe koszty firmy będą realizowane na rynku zgodnie z naszymi przewidywaniami.

Użyjmy rocznej stawki dla firmy wynoszącej 850 milionów dolarów, ponieważ mieści się ona pomiędzy naszymi dwoma szacunkami dotyczącymi niedawnego tempa przychodów firmy, ekstrapolowanymi na cały rok. Przy wycenie 13,3 miliarda dolarów OpenSea jest wart tylko 15,6 razy więcej niż obecny kurs. To nie jest szalone na dzisiejszym rynku.

Źródło: techcrunch.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy