16 dni temu

Główne kryptowaluty gwałtownie spadają, firmy technologiczne ciągną w dół NASDAQ100

Główne kryptowaluty gwałtownie spadły w ciągu ostatnich 24 godzin, reagując na publikację protokołu FOMC o szybszych podwyżkach stóp. Wszystkie trzy główne indeksy w USA mocno spadły na wiadomość, że urzędnicy Fed planują szybsze podwyżki i szybsze rozpoczęcie sprzedaży obligacji niż oczekiwano. Najmocniej uderzył NASDAQ100, spadając o 3,34%.

Wyprzedaż napędzana przez Fed oznacza najgorszy początek roku kalendarzowego dla akcji spółek technologicznych od czasu kryzysu finansowego z 2008 r., przy czym szereg firm technologicznych obniżyło w trakcie sesji rynki amerykańskie. Liderem na liście NASDAQ100 poniżej był MercadoLibre, który spadł o 9%, podczas gdy Datadog spadł o 7,76%, a Moderna o 7,65%.

Największym spadkiem na SPX500 była Enphase Energy, która spadła o 11,82% po tym, jak Bank of America obniżył rating z kupuj do neutralnej.

Najlepsze krypto

Solana i Polkadot spadły o ponad 11%, a Ethereum, BNB, Cardano i XRP o ponad 8%. Bitcoin spadł o prawie 7% i w momencie pisania tego artykułu handlował nieco powyżej 43 000 USD. Niemniej jednak raport Goldman Sachs w tym tygodniu wskazuje, że Bitcoin potencjalnie podwoi się do 100 000 USD w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wielokąt stracił 15%. Odkąd został zepchnięty do nowego rekordu wszech czasów w wysokości 2,92 USD w dniu 27 grudnia, zanurkował. Od tego czasu stracił ponad 25% do dzisiejszej ceny 2,08 USD po wiadomości o złośliwym włamaniu do sieci na początku grudnia.

Najwięksi przeboje

Prawie wszystkie ze 100 najlepszych monet pod względem kapitalizacji rynkowej straciły dziś na wartości. Najmocniej ucierpiały tokeny Metaverse. Największymi przegranymi są Axie Infinity, Internet Computer i Loopring z -20%, Elrond, Tezos, Curve DAO, ThorChain i Compound z -19%, Gala, Arweave i Kadena z -18%, Hedera, Theta, Nexo, i SushiSwap z -17%, protokół prywatności Secret z -16% i Sandbox, Harmony, BAT, The Graph, Helium, Enjin Coin, Chiliz, Waves, YFI, Algorand, IoTeX i Velas z 15%.

Z numerem 100 APENFT jest jedynym dzisiejszym zwycięzcą z zyskiem około 3%. Jej podstawowa działalność obejmuje inwestowanie w najlepsze platformy i dzieła sztuki NFT, inkubowanie czołowych artystów NFT, sponsorowanie galerii, organizowanie wystaw sztuki lub publikacji, ustanawianie nagród wspierających tworzenie i krytykę sztuki oraz tworzenie kolekcji dzieł sztuki.

Trendy

PAPPAY, kryptowaluta, której można używać do cyfrowych zakupów i płatności w Internecie, oraz narzędzie generujące pasywny dochód, kontynuuje dziś z zyskiem 900%, co jest poziomem typowym dla jej niedawnej trajektorii.

Kolejnym zwycięzcą jest AquaGoat.Finance, który w ciągu ostatnich 24 godzin zyskał 8,65%. Uznając szkodliwy wpływ kopania kryptowalut na środowisko, AquaGoat koncentruje się na rozmowach oceanicznych, pomagając zrównoważyć, łagodzić i potencjalnie odwrócić szkody wyrządzone przez ludzi i konwencjonalne procesy wydobywcze w przeszłości, jednocześnie generując dochód dla uczestników sieci.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy