19 dni temu

Miliarderzy TradFi postawili na model transmisji strumieniowej DeFi firmy Livepeer, która może zakłócić działanie YouTube

Zgodnie z najnowszym sygnałem, że miliarderzy z Wall Street wkraczają coraz głębiej w DeFi, Livepeer, sieć strumieniowania wideo oparta na Ethereum, zebrała 20 milionów dolarów w rundzie finansowania, w tym Tiger Global, firma inwestycyjna technologiczna kierowana przez byłego menedżera funduszy hedgingowych Chase Colemana, oraz Alan Howard, współzałożyciel Brevan Howard Asset Management.

Livepeer wykorzysta nowe fundusze do rozbudowy infrastruktury do transmisji na żywo w celu ukierunkowania między innymi na e-sport, treści społecznościowe i zakupy na żywo. Do rundy dołączyli również Coinbase Ventures i inni inwestorzy. Startup zebrał łącznie 48 milionów dolarów. Tiger Global i Howard, którzy zainwestowali w BitDAO w zeszłym roku, obstawiają, że Livepeer ma potencjał, by zakłócić działanie YouTube, Twitcha i innych gigantów strumieniowania w mediach społecznościowych.

Moc obliczeniowa

Zdecentralizowany model Livepeer został zaprojektowany, aby wykorzystać moc obliczeniową posiadaczy jego tokena, LPT. Umożliwiają transkodowanie, hostowanie i przesyłanie strumieniowe wideo przez sieć. Dostawcy pasma zarabiają opłaty w postaci ETH lub stablecoinów. Opłaty są również dzielone między delegujących, którzy stawiają LPT na określonych dostawców. Według CoinGecko LPT wzrósł o 244% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Livepeer stara się również zmniejszać bariery dla udziału branży, oferując opłacalne usługi transkodowania i przesyłania strumieniowego wideo dla programistów, nadawców i konsumentów wideo.

„To szybkie rozszerzenie serii B jest kolejnym mile widzianym potwierdzeniem tego, jak realizujemy naszą wizję stania się światową otwartą infrastrukturą wideo”, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny i współzałożyciel Livepeer, Doug Petkanics. „Zaobserwowaliśmy silny organiczny wzrost popytu na transkodowanie, a także rosnącą świadomość niezawodności, wartości i wydajności infrastruktury web3”.

Livepeer został uruchomiony w 2017 r., a protokół rozesłał 6,3 mln tokenów do swojej społeczności w październiku 2018 r. Kolejne 1,2 mln tokenów zostało zachowanych przez jego założycieli i wczesny zespół w ciągu 36-miesięcznego harmonogramu nabywania uprawnień; 1,9 mln zostało sprzedanych w ramach przedsprzedaży z 18-miesięcznym nabywaniem uprawnień, a 500 000 LPT jest utrzymywane w długoterminowym funduszu rozwojowym. LPT ma podaż inflacyjną, ponieważ dodatkowe LPT jest wydobywane w celu wynagradzania transkoderów.

Sieć Livepeer składa się z 70 000 procesorów graficznych, które agregują wystarczającą moc „do kodowania wszystkich strumieni wideo przesyłanych łącznie przez Twitch, YouTube i Facebook”. Livepeer zatrudnia obecnie 32 pracowników i do tej pory zebrał 48 mln USD.

Odcisk palca wideo

Firma odnotowała sześciokrotny wzrost użycia od początku roku, ostatnio przesyłając strumieniowo treści o rekordowej wartości 2,3 miliona minut w ciągu jednego tygodnia.

Livepeer nabył również platformę dostarczania treści MistServer w październiku, przy czym firma opisała przejęcie MistServer jako zgodne z „pracami badawczo-rozwojowymi w zakresie inteligentnego wideo opartego na sztucznej inteligencji, dostarczania treści peer-to-peer i moderacji treści wspomaganej przez sztuczną inteligencję, wykrywania utworów i odcisków palców wideo ”.

Patrząc w przyszłość, Livepeer skoncentruje się na rozwijaniu rozszerzonych funkcji, w tym wykrywaniu tytułów utworów, rozpoznawaniu obiektów i nowych aplikacjach do wideo NFT. Zespół spodziewa się również postępów w kierunku skalowania w warstwie L2, integracji między łańcuchami i decentralizacji zarządzania.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy