miesiąc temu

Liczba portfeli Cardano wzrosła o 1200% od zeszłych świąt

W ciągu ostatniego roku w świecie kryptowalut miało miejsce sporo sporo różnych dużych aktualizacji. Jednym z projektów, który co rusz wprowadzał nowe rozwiązania było Cardano. Blockchain ten osiągnął ogromny wzrost także pod względem portfeli.

Według danych dostarczonych przez Cardano Foundation, liczba portfeli Cardano od grudnia 2020 roku wzrosła o ponad 1200 procent. W zeszłe święta było to zaledwie 200 000 portfeli. Teraz liczba ta wynosi 2,5 miliona.

Popularność natywnej kryptowaluty Cardano – ADA – rosła wraz z ważnymi wydarzeniami, które miały miejsce w ekosystemie. Sieć blockchain rozwijała się w ogromnym tempie, ponieważ wciąż wdrażała nowe rozwiązania.

Jedną z największych aktualizacji był hard fork Alonzo. Wprowadził on do blockchaina Cardano smart kontrakty. Niestety okazało się, że nie było zbyt wielu chętnych do budowania kodu, tak jak u konkurentów warstwy 1. Niemniej jednak liczba smart kontraktów zbudowanych n Plutus osiągnęła łącznie 888.

Cena Cardano (ADA)

Ogólnie rzecz biorąc, zmiany zachodzące w ekosystemie Cardano posłużyły jako katalizator dla ceny ADA. ADA awansowała o wiele miejsc, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Obecnie jest ona szóstą co do wielkości kryptowalutą na rynku, której cena wynosi 1,45 USD. Jej kapitalizacja rynkowa to 48,4 mld USD. Poza tym, ADA odnotowała również około 900% zysku rok do roku..

Gwałtowny wzrost liczby portfeli oznacza silny wzrost społeczności Cardano. Oprócz tego, towarzyszy mu również znaczny wzrost liczby użytkowników w sieci.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy