24 dni temu

Ameryka Łacińska zwiększy wydobycie bitcoinów w 2022 roku

 • Raport analizujący kraje takie jak Salwador, Argentyna, Paragwaj i Wenezuela sugeruje, że w 2022 r. zwiększą swój hashrate.
 • Tymczasem Stany Zjednoczone i Kanada nadal przodują w opcjach kopania bitcoinów po wyłączeniu maszyn wydobywczych w Chinach.

Ameryka Łacińska będzie jednym z regionów, w których wydobycie bitcoinów będzie się rozwijać najbardziej na świecie, zgodnie z prognozami firmy zajmującej się analizą danych, Arcane Research. Przewiduje się, że hashrate kryptowaluty będzie nadal geograficznie rozłożony jeszcze bardziej w 2022 roku.

Odkąd w połowie 2021 r. Chiny rozpoczęły walkę z wydobyciem BTC, górnicy przenieśli swoją działalność do innych krajów. Wśród miejsc, w których wydobywanie bitcoinów miało miejsce najwięcej, są m.in. Stany Zjednoczone, Kazachstan, Rosja, Kanada i Iran.

Chiny wygenerowały nieco ponad 70% globalnego wydobycia BTC, zanim kryptowaluta została zakazana. W październiku ubiegłego roku Stany Zjednoczone wyparły azjatyckiego giganta i przejęły kierownictwo w wydobywaniu bitcoinów.

Chociaż chińscy górnicy wyemigrowali już do różnych krajów, w których przepisy i regulacje są bardziej tolerancyjne dla wydobycia, raport Arcane uważa, że ​​ruch górników będzie kontynuowany w 2022 r., a wielu z nich wybierze kraje Ameryki Łacińskiej, takie jak Salwador, które oferują gwarancje prawne i czyste energia dla górników.

W opinii analityków firmy szybka zmiana geograficzna wielu firm wydobywczych pokazuje, że pomimo bycia „branżą fizyczną, jest wysoce mobilna, a rozkład geograficzny hashrate może się szybko zmieniać”.

Zużycie energii będzie nadal gorącym tematem w 2022 r.

Z drugiej strony, geograficzna dystrybucja wydobycia również się nie zatrzyma, ponieważ „zużycie energii przez Bitcoin będzie nadal gorącym tematem w 2022 r., co doprowadzi niektóre jurysdykcje do zakazu wydobywania bitcoinów – podczas gdy inne bogate w energię jurysdykcje obejmą branżę”, dodaje raport.

Przez kilka lat górnictwo prosperowało w Chinach, ponieważ kraj ten oferował optymalne warunki dla przemysłu. Niższe koszty pracy, zasobów energii i konserwacji sprzętu.

Kiedy chiński rząd zdecydował się uruchomić własną cyfrową walutę (CBDC), wszystko się zmieniło i rozpoczęły się prześladowania. Górnicy musieli wtedy uciekać i przenosić swój sprzęt do pobliskich krajów lub Ameryki Północnej, gdzie działalność stale rośnie. Jednak od końca 2019 roku wielu było już ostrzeganych o tym, co nadchodzi.

Z drugiej strony

 • Oprócz Salwadoru i Wenezueli, Paragwaj i Argentyna pojawiają się na mapie hashrate jako inne kraje z potencjałem wzrostu z wydobycia BTC.
 • Niektóre firmy wydobywcze, takie jak kanadyjska Bitfarms Ltd., z kapitałem argentyńskim, wygrały w tym kraju tanie kontrakty na energię elektryczną na produkcję kryptowalut. Planuje zainstalować gigantyczną farmę wydobywczą z 55 000 maszyn do produkcji 11 774 Bitcoinów.

Dlaczego powinieneś się troszczyć

 • Zmienność kryptowaluty nie powstrzymała dalszego rozwoju centrów wydobywczych w Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej, Azji i Europie. Ponieważ gromadzenie bitcoinów rośnie jako instrument ochrony przed inflacją, rośnie zainteresowanie wydobyciem.

  Źródło: dailycoin.com
  Zgarnij darmowe kryptowaluty
  Aktualne airdropy