21 dni temu

Duże banki zaczynają uruchamiać usługi handlu kryptowalutami w odpowiedzi na boom na aktywa cyfrowe

Po latach spędzonych na uboczu duże banki zaczynają zanurzać się w świat aktywów cyfrowych.

Commonwealth Bank (CBA), największy bank w Australii, twierdzi, że będzie pierwszym w kraju, który umożliwi klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie aktywów kryptograficznych.

Wkrótce zostanie uruchomiony program pilotażowy oferujący klientom kryptowaluty bezpośrednio za pośrednictwem podstawowej aplikacji banku. Jest to część nowego partnerstwa z giełdą kryptowalut Gemini i firmą Chainalysis zajmującą się analizą blockchain.

Tymczasem grupa banków oszczędnościowych w Niemczech podobno testuje sieć handlową, która pozwoliłaby 50 milionom klientów kupować i sprzedawać Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i inne aktywa kryptograficzne.

Ponadto szwajcarska spółka zależna BBVA oferuje teraz swoim klientom konta cyfrowe, aby umożliwić im handel BTC i ETH.

W USA giganci finansowi Bank of New York Mellon i Fidelity oferują usługi kryptograficzne dużym klientom instytucjonalnym.

Banki głównego nurtu w Stanach Zjednoczonych nadal najwolniej dostarczają aktywa kryptograficzne klientom detalicznym – ale może to również zacząć się zmieniać w tym roku.

Czołowy amerykański regulator, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), bada, w jaki sposób banki mogą przechowywać aktywa kryptograficzne, zgodnie z niedawnym raportem Reuters .

Przewodnicząca FDIC Jelena McWilliams mówi, że grupa regulatorów pracuje nad opracowaniem zestawu wytycznych, które umożliwiłyby amerykańskim bankom wspieranie aktywów kryptograficznych.

„Myślę, że musimy dopuścić banki do tej przestrzeni, jednocześnie odpowiednio zarządzając i łagodząc ryzyko” – powiedziała w wywiadzie na marginesie konferencji fintech.

Jeśli nie wprowadzimy tej działalności do banków, będzie się ona rozwijać poza bankami… Federalni regulatorzy nie będą w stanie tego regulować”.

Według McWilliamsa FDIC współpracuje z Rezerwą Federalną i Biurem Kontrolera Waluty (OCC) w celu opracowania jasnego i skoordynowanego zestawu zasad, które pozwolą bankom amerykańskim wejść w sferę aktywów cyfrowych.

Sprawdź cenę akcji Don't Miss a Beat – Zasubskrybuj, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o kryptowalutach dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej Śledź nas na Twitterze , Facebooku i Telegramie Surfuj po codziennej mieszance Hodl
Sprawdź najnowsze nagłówki wiadomości
Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w The Daily Hodl nie są poradami inwestycyjnymi. Inwestorzy powinni dołożyć należytej staranności przed dokonaniem inwestycji wysokiego ryzyka w Bitcoin, kryptowalutę lub aktywa cyfrowe. Należy pamiętać, że Twoje przelewy i transakcje są na własne ryzyko, a wszelkie straty, które możesz ponieść, są Twoim obowiązkiem. The Daily Hodl nie zaleca kupowania ani sprzedaży żadnych kryptowalut ani aktywów cyfrowych, ani The Daily Hodl nie jest doradcą inwestycyjnym. Należy pamiętać, że The Daily Hodl uczestniczy w marketingu afiliacyjnym.

Wyróżniony obraz: Shutterstock/ESB Professional

Źródło: dailyhodl.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy