19 dni temu

Kraken vs Coinbase: Znalezienie najlepszej giełdy kryptowalut dla traderów

kraken vs coinbase

Kraken kontra Coinbase

Widzieliśmy mnóstwo nowych giełd pojawiających się w wyniku szaleństwa kryptowalut. Na przykład Kraken i Coinbase to dwa dobrze znane rynki, które zaspokajają potrzeby ogółu społeczeństwa za pomocą tanich technologii handlowych.

Zarówno Kraken, jak i Coinbase są łatwe w użyciu dla początkujących, ale oferują zupełnie inne funkcje dla profesjonalnych traderów z większym doświadczeniem.

Zobacz nasze porównanie Kraken vs Coinbase i przegląd poniżej, aby zdecydować, która wymiana jest najlepsza dla Twoich potrzeb.

Szybki przegląd Krakena

Kraken został założony w 2011 roku przez Jesse Powella, który do dziś pozostaje dyrektorem generalnym Kraken. Kraken ma siedzibę w San Francisco i obsługuje waluty fiducjarne, takie jak dolary kanadyjskie (CAD), dolary amerykańskie (USD) i jeny japońskie (JPY).

Jest to również jedna z najbardziej zaawansowanych giełd Bitcoin na rynku z opcjami handlu z depozytem zabezpieczającym Bitcoin, krótkiej sprzedaży i innymi, które są niedostępne przez Coinbase.

Pomimo faktu, że firma stojąca za platformą została założona w 2011 roku, nigdy wcześniej nie spotkała się z poważnym problemem bezpieczeństwa ani włamaniem.

Szybki przegląd Coinbase

Coinbase, również z siedzibą w San Francisco, został założony przez Briana Armstronga w 2012 roku po zebraniu 100 milionów dolarów od głównych inwestorów, takich jak NYSE, Andreessen Horowitz i BBVA. Coinbase twierdzi, że od samego początku wymienił walutę cyfrową o wartości ponad 5 miliardów dolarów.

Coinbase jest jedną z najpopularniejszych giełd w Stanach Zjednoczonych, ponieważ oferuje szybkie czasy transakcji przy niskich kosztach. Coinbase działa na łatwym w użyciu interfejsie z rozwiązaniami portfelowymi dla każdego użytkownika, niezależnie od tego, czy interesuje Cię handel dzienny, długoterminowe strategie inwestycyjne, czy po prostu kupowanie bitcoinów, aby móc eksperymentować online.

Kraken

four stars

Kraken jest uważany za największą giełdę Bitcoin pod względem wolumenu i płynności w euro. Kraken oferuje również handel z marżą, krótką sprzedaż i inne zaawansowane opcje handlu niedostępne na Coinbase.

Kraken nigdy wcześniej nie miał poważnego problemu z bezpieczeństwem ani włamania — jest to jedna z najbardziej zaufanych platform dla traderów kryptowalut. Kraken został założony w 2011 roku przez Jesse Powella, który do dziś pozostaje dyrektorem generalnym Kraken. Kraken ma siedzibę w San Francisco i obsługuje waluty fiducjarne, takie jak dolary kanadyjskie (CAD), dolary amerykańskie (USD) i jeny japońskie (JPY).

Plusy

 • Renomowana giełda z historią silnych i niezawodnych zabezpieczeń.
 • Wysoka płynność pozwala na duże transakcje.
 • Niskie opłaty Krakena dla twórców i przyjmujących
 • Użytkownicy platformy transakcyjnej CryptoWatch mogą handlować na różnych platformach.
 • Niższe opłaty niż Coinbase

Cons

 • W Stanach Zjednoczonych nie możesz używać karty debetowej ani kredytowej.
 • Mniejsza lista dostępnych monet do handlu w porównaniu do Coinbase

Baza monet

four stars

Coinbase to jedna z wiodących giełd cyfrowych walut w Stanach Zjednoczonych. Pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać walutę cyfrową w trybie offline przy użyciu metod przechowywania w chłodni.

Coinbase obsługuje kilka walut fiducjarnych: funty brytyjskie, dolary amerykańskie i euro. Coinbase oferuje dobre ceny za kupowanie bitcoinów bezpośrednio za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Coinbase jest znany z łatwej w obsłudze aplikacji zarówno na urządzeniach Apple, jak i Android.

Coinbase otrzymuje dodatkową gwiazdkę, ponieważ niedawno dodał obsługę telefonu, co ma ogromne znaczenie, gdy musisz skontaktować się z kimś w sprawie swoich pieniędzy.

Plusy

 • Prosty i łatwy w użyciu interfejs
 • pomoc telefoniczna jest już dostępna
 • Inwestuj w podróży dzięki prostej w obsłudze aplikacji handlowej
 • Kilka opcji wpłat i wypłat za pomocą fiat

Cons

 • Niski wolumen obrotu
 • Wyższe opłaty

Tabela porównawcza Kraken vs Coinbase

Kraken

Baza monet

Rok założenia:

Typ spółki:

Bezpieczeństwo:

Opcje wpłaty:

Opłaty:

2011

Giełda kryptowalut z zaawansowanymi funkcjami handlowymi

Wysoki

Debet, kredyt, ACH, Crypto

Opłaty zaczynające się od 0,16% za transakcję

2012

Giełda kryptowalut

Wysoki

Debet, kredyt, ACH, Crypto

1,49 - 3,99% (0 - 0,5% Coinbase pro)

Cechy: Kraken kontra Coinbase

Kraken

 • Zlecenie z limitem : Kraken umożliwia złożenie zlecenia z limitem, które zostanie zrealizowane po Twojej cenie lub lepszej. Kraken ma również funkcje stop loss i take profit
 • Krótka sprzedaż: Kraken umożliwia krótką sprzedaż, co oznacza, że ​​możesz zarabiać na spadkach cen kryptowalut
 • Handel z wykorzystaniem marży : Kraken oferuje handel z wykorzystaniem marży z dźwignią do 5x, co oznacza, że ​​możesz handlować 20 USD za 100 USD, jeśli kurs wymiany zmieni się na Twoją korzyść o 5%
 • Kontrakty terminowe: Kraken oferuje kontrakty terminowe na Bitcoin, Ethereum i inne. Futures to umowa kupna lub sprzedaży czegoś po ustalonej cenie w późniejszym terminie
 • Zaawansowane wykresy: Kraken umożliwia użytkownikom dostęp do „Zaawansowanego widoku rynków”, który obejmuje transakcje w księdze zleceń w czasie rzeczywistym, wykresy z wieloma wskaźnikami oraz możliwość budowania listy obserwowanych.
 • Klucze API: Kraken umożliwia integrację za pomocą kluczy API, umożliwiając synchronizację aplikacji innych firm z platformą handlową Kraken.
 • Obsługa inwestorów OTC: Kraken to firma brokerska zajmująca się kryptowalutami, która obsługuje osoby o wysokiej wartości netto, które chcą wejść na rynek bitcoinów. Zapewniają indywidualną usługę w białych rękawiczkach, aby pomóc inwestorom w dokonywaniu dużych zakupów bitcoinów i innych kryptowalut poza główną giełdą. Zapewniają doradztwo rynkowe i raporty, a także pomagają w handlu i przechowywaniu znacznych zakupów bitcoinów.
 • Staking: Kraken umożliwia użytkownikom obstawianie monet, takich jak Polkadot (DOT), Kusama (KSM), Kava (KAVA), Flow (FLOW), Ethereum (ETH2), Cosmos (ATOM), Tezos (XTZ), Bitcoin (poza łańcuchem) , euro (EUR), dolar amerykański (USD).

Musisz najpierw nabyć aktywa lub zasilić swoje konto Kraken jednym z aktywów, które nadają się do obstawiania, zanim będziesz mógł obstawiać monety.

Coinbase: (Basic i Pro)

Przekonasz się, że Coinbase jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu, ale brakuje mu niektórych bardziej zaawansowanych funkcji handlowych. Coinbase jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących traderów, którzy chcą przechowywać swoje środki na Coinbase.

Przekonasz się, że istnieje kilka unikalnych korzyści, takich jak quizy, które umożliwiają zarabianie darmowych monet i możliwość zarabiania na stawkach.

Nagrody pojawiają się na Twoim koncie okresowo, w zależności od zasobu.

Coinbase Pro, wcześniej znany jako GDAX, oferuje intuicyjny interfejs, który jest idealny dla profesjonalnego tradera z dostępem do bardziej złożonych narzędzi i funkcji, które można znaleźć na giełdach takich jak Kraken lub Binance.

Zarówno Kraken, jak i Coinbase mają obszerne zasoby edukacyjne dostępne online dla nowych użytkowników handlu kryptowalutami, którzy potrzebują pomocy w rozpoczęciu pracy.

Opcje wpłat i wypłat Fiata:

Kraken

Kraken oferuje zarówno depozyty przelewami bankowymi, jak i polecenia zapłaty z połączonej karty kredytowej. Kraken pozwala wpłacać i wypłacać większość kryptowalut do wszystkich obsługiwanych portfeli.

Kraken obsługuje depozyty za pomocą przelewów bankowych w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich i jenach japońskich. Kraken obsługuje również wiele krajów, które nie mają dostępu do tradycyjnych walut fiducjarnych, takich jak Wietnam czy Afganistan. Kraken pozwala użytkownikom wypłacać USD, EUR, CNY za pomocą przelewu SWIFT.

Kraken oferuje wypłaty za pomocą przelewów bankowych w USD, EUR, GBP i CNY za pośrednictwem przelewu SWIFT. Kraken ma również opcję wypłaty przelewu SEPA, jeśli znajdujesz się w strefie euro. Kraken nie ma opcji wypłat za pomocą kart kredytowych lub debetowych ani nie zezwala na wypłaty na konta PayPal. Kraken oferuje również funkcję o nazwie „Mój portfel”, która umożliwia wypłatę środków o równowartości 500 USD dziennie za pomocą przelewu elektronicznego.

Baza monet

Coinbase umożliwia wpłaty fiducjarne w dolarach amerykańskich, dolarach kanadyjskich, euro, funtach brytyjskich, dolarach singapurskich i dolarach australijskich. Coinbase obsługuje również użytkowników w krajach takich jak Meksyk.

Coinbase nie oferuje użytkownikom możliwości wypłaty środków za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Coinbase umożliwia wypłaty na konta PayPal z opłatą 5% + 0,15 USD za transakcję. Za pośrednictwem Coinbase Pro możesz codziennie wypłacać bez weryfikacji równowartość do 10 000 USD.

Opłaty handlowe Kraken vs Coinbase: Który ma niższe opłaty?

Opłaty są ważnym czynnikiem przy wyborze platformy, ponieważ harmonogram opłat typu „maker-taker” Krakena zwykle czyni ją tańszą dla traderów o dużej liczbie obrotów. Kraken ma stosunkowo niskie opłaty transakcyjne, zaczynając od 0,16% za transakcję, podczas gdy Coinbase pobiera 1,49%-3,99%.

Bezpieczeństwo

Każdy trader kryptograficzny powinien martwić się o bezpieczeństwo. Było wystarczająco dużo głośnych napadów na giełdy kryptowalut, abyśmy wszyscy zdali sobie sprawę, jak ważna jest doskonała ochrona. Dlatego dobrze, że zarówno Coinbase, jak i Kraken przeznaczają tak znaczące środki na bezpieczeństwo.

Zarówno Kraken, jak i Coinbase przechowują większość środków klientów w chłodni w trybie offline, co oznacza, że ​​hakerom niezwykle trudno jest ukraść Twoje cyfrowe zasoby, nawet jeśli włamią się na serwery.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, Kraken i Coinbase oferują opcję uwierzytelniania dwuskładnikowego do logowania na konto, a także dedykowane centrum bezpieczeństwa dla każdego użytkownika, aby sprawdzić funkcje bezpieczeństwa oferowane przez Kraken lub Coinbase.

Coinbase posuwa się tak daleko, że oferuje ubezpieczenie od sald fiducjarnych posiadanych przez Coinbase do 250 000 USD w szczególności od wszelkich naruszeń konta, które mogą wystąpić.

Łatwość użycia

Nie ma wątpliwości, że Coinbase zapewnia łatwy w użyciu interfejs dla początkujących. Coinbase ma również aplikację mobilną, dzięki czemu możesz przeprowadzać transakcje w podróży. Coinbase zapewnia szersze wsparcie, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć jakiekolwiek problemy lub pytania.

Coinbase Pro nie jest tak przyjazny dla początkujących, ale Coinbase Pro ma przyzwoite aplikacje mobilne, które pozwalają łatwo śledzić ceny Coinbase Pro.

Kraken nie jest tak przyjazny dla użytkownika, ale zaawansowani handlowcy docenią dodatkowe funkcje i niższe koszty handlu. Ponadto dla tych, którzy lubią handlować w ruchu, niestety nie ma jeszcze aplikacji handlowej z Krakenem.

Aplikacje mobilne

Coinbase oferuje trzy portfele, portfel Coinbase, Coinbase Pro i Coinbase.com. Coinbase umożliwia również przechowywanie tokenów ERC20 na Twoim koncie Coinbase, jeśli zdecydujesz się przekonwertować je na BTC lub ETH przed przeniesieniem ich z ekosystemu Coinbase.

Portfel Coinbase jest darmowy, ale Coinbase pobiera opłatę w wysokości 1% za wszystkie przelewy bankowe przychodzące i wychodzące z portfela Coinbase. Coinbase Pro nie pobiera żadnych opłat, ale pobiera 0,25% obniżki w transakcjach dokonanych za pośrednictwem ich platformy, co może być dość znaczące w zależności od tego, ile handlujesz.

Coinbase nie obsługuje jeszcze wpłat lub wypłat altcoin z samej aplikacji Coinbase, ponieważ obecnie obsługuje tylko Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Wszystkie inne kryptowaluty należy przenieść do jakiegoś zewnętrznego portfela

Kraken oferuje trzy różne aplikacje w zależności od Twoich potrzeb. Aplikacja Kraken, przyjazna dla początkujących aplikacja do łatwego kupowania, sprzedawania i konwertowania kryptowalut. Kraken Pro, profesjonalne doświadczenie handlowe, które umożliwia składanie zleceń w podróży. Kraken Futures, który zapewnia bezproblemowy dostęp do naszej usługi Futures, zapewniając do 50x dźwigni.

Wniosek

Ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Coinbase będzie odpowiedni dla kogoś, kto jest zupełnie nowy w świecie kryptowalut, podczas gdy Kraken będzie lepszą opcją niż Coinbase Pro dla traderów, którzy chcą korzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi przy obniżonych kosztach.

Przeczytaj naszą recenzję Krakena i recenzję Coinbase, aby uzyskać więcej informacji na temat każdej z tych giełd.

Jeśli żadna z nich nie jest tym, czego szukasz, sprawdź naszą listę najlepszych giełd kryptowalut, aby uzyskać więcej alternatyw.

Utrzymanie kontra Coinbase

Coinbase kontra Robinhood

Źródło: cryptowhat.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy