16 dni temu

Konami wkracza na scenę NFT z „Castlevania” NFT

Konami ogłosiło , że wyda serię niezmiennych tokenów (NFT) w oparciu o franczyzę „Castlevania”.

NFT obejmują sceny z gier, muzykę, plakaty

Seria „Castlevania” Konami będzie tematem nowej serii NFT.

Konami NFT będą upamiętniać serię, która rozpoczęła się od „Castlevania” z 1986 roku na Nintendo Entertainment System (NES).

Kolekcja NFT zawiera sceny z różnych wpisów z serii na NES i jego japońskim odpowiedniku, Famicom. Inne żetony w kolekcji zawierają oryginalne grafiki pixelowe zamku Draculi, plakaty do gry Game Boy Advance „Castlevania: Circle of the Moon” oraz dźwięk do powracającego motywu muzycznego „Vampire Killer”.

W przeciwieństwie do niektórych niewymiennych tokenów od producentów gier, te NFT nie będą miały żadnego zastosowania w grze. To jedynie pamiątkowe kolekcje upamiętniające 35. rocznicę serii.

Na aukcji wystawionych jest 14 różnych niezmiennych tokenów, a dla kupujących dostępna będzie tylko jedna kopia każdego NFT.

Aukcja rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu wschodniego 12 stycznia 2022 r. i potrwa cztery godziny.

Jednak niektórzy użytkownicy już składają oferty na NFT, które można zobaczyć na OpenSea . Przedmioty z tej serii przyciągnęły dotychczas stawki od 0,005 ETH (17 USD) do 0,014 ETH (48 USD).

Firmy zajmujące się grami prowadzą NFT

Konami jest jedną z kilku firm zajmujących się grami, zainteresowanych NFT. Ubisoft , Square Enix , Electronic Arts i GameStop wprowadziły na rynek produkty i usługi NFT lub planują to zrobić.

Jednak wiele z tych planów spotkało się ze sprzeciwem opinii publicznej, zarówno z powodu postrzeganych kosztów środowiskowych wydobycia blockchain, jak i nadmiernego szumu wokół NFT.

Konami już zauważyło pewne reakcje na swoje plany NFT, ponieważ krytycy porównali do niedawnego i niepopularnego przejścia firmy na maszyny pachinko . Jednak wydaje się, że nie ma zorganizowanej opozycji, a Konami wydaje się kontynuować aukcję NFT bez względu na to.

Nawiasem mówiąc, wiadomość ta towarzyszy zapowiedziom firmy SEGA, która niedawno ujawniła , że może zakończyć swoje plany dotyczące NFT z powodu negatywnego odbioru. SEGA pierwotnie ogłosiła plany NFT w marcu 2020 r.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem BTC, ETH i innych kryptowalut.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy