13 dni temu

Recenzja Koinly: 6 powodów, dla których warto zacząć korzystać z oprogramowania kryptograficznego Koinly

Waluty kryptograficzne umożliwiły nowej generacji firm i przedsiębiorców z potencjałem radykalnego zakłócenia wielu rynków, co z kolei umożliwiło nowe możliwości inwestycyjne.

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach przepisy i zasady dotyczące kryptowalut zmieniają się co miesiąc, więc bardzo ważne jest, aby uzyskać dodatkową pomoc, jeśli chodzi o zachowanie zgodności z wymaganiami dotyczącymi podatku od kryptowalut.

45 stars

Szybko rozwijająca się branża wymaga skomplikowanych podatków od kryptowalut – Koinly to narzędzie internetowe, które zapewnia usługi dostosowane do tego rozwijającego się rynku, upraszczając proces śledzenia transakcji kryptograficznych i eliminując stres związany z monitorowaniem wszystkich działań.

Koinly ułatwia obsługę wszystkich podatków od kryptowalut dzięki najpotężniejszemu dostępnemu oprogramowaniu do obliczania podatków.

Obecnie obsługuje ponad 20 jurysdykcji podatkowych, w tym USA. Darmowa wersja oferuje podstawowe funkcje, ale istnieją również plany cenowe dostosowane do częstszych użytkowników. Obsługuje ponad 6000 kryptowalut i 350 giełd, dzięki czemu jest elastyczną opcją.

Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego Koinly jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw na rynku oprogramowania do podatków kryptograficznych .

Promocja: Uzyskaj 20 USD zniżki na zamówienie za pomocą tego linku

Plusy

  • Dostępne w ponad 20 różnych jurysdykcjach podatkowych
  • Darmowy plan oferuje podstawowe funkcje
  • Raporty dostępne dla różnych dochodów (stakowanie, zrzuty i defi)
  • Integruje się z ponad 6000 kryptowalut i 350 giełd

Cons

  • Płatności kryptograficzne nie są dostępne
  • Handlowcy, którzy handlują często, zapłacą premię.

Co to jest Koinly?

Koinly to zorientowane na kryptowaluty narzędzie do raportowania podatków, które może pomóc Ci określić wszystkie podatki związane z Twoją działalnością kryptograficzną, a także nauczyć Cię, jak zaoszczędzić pieniądze na tych zobowiązaniach podatkowych.

Koinly może wspierać użytkowników kryptowalut w ponad 20 różnych krajach, umożliwiając im składanie podatków, a program może stworzyć kompleksowy raport podatkowy dotyczący ich portfela kryptowalut w mniej niż 20 minut.

Użytkownicy mogą natychmiast zautomatyzować swoje obliczenia podatkowe, importując transakcje z giełd, a podatek od zysków kapitałowych można nawet oszacować przez cały rok.

Firma Koinly pomogła setkom osób i firm zarządzać ich obowiązkami podatkowymi w zakresie kryptowalut, umożliwiając im zachowanie legalności przez cały czas.

Koinly jest najbardziej znaną i najbardziej zaufaną firmą zajmującą się podatkami od kryptowalut, dzięki jedynemu w swoim rodzaju połączeniu wyrafinowanych narzędzi, kreatywnego projektowania i wyjątkowej obsługi klienta.

Rodzaje transakcji obsługiwanych na Koinly

Koinly przestrzega wszystkich obowiązujących przepisów podatkowych w wielu różnych krajach.

Koinly może stworzyć wszystkie niezbędne dokumenty, abyś mógł złożyć podatek od kryptowaluty. Formularz 8949, Załącznik D jest wymagany. Koinly może bezpłatnie pomóc w przygotowaniu formularza 1040 Schedule D, jeśli jesteś podatnikiem w USA.

Wiele metod opartych na kosztach: Możesz wybrać FIFO, LIFO, HIFO, Koszt średni, Łączenie udziałów i Identyfikator specyfikacji jako preferowane podejście księgowe. Ten system jest domyślnie ustawiony na zalecaną opcję w Twoim kraju ojczystym.

Inteligentne dopasowywanie transferów: Koinly może wykrywać transfery kryptowalut między Twoimi własnymi portfelami przy użyciu własnych metod AI.

Podsumowanie zysków kapitałowych i marży: Dołącz na koniec roku przegląd zysków i dochodów podlegających opodatkowaniu w kryptowalutach, w tym Transakcje z depozytem zabezpieczającym, opcje i futures.

Raport o dochodach: Koinly może zbudować wizualne zestawienie wszystkich Twoich Airdropów, Forków, Staking Rewards, DEFi i innych operacji dochodowych.

Raport o prezentach, darowiznach i stratach: Powinieneś być w stanie po prostu oznaczyć swoje płatności wychodzące (które zostały przekazane, przekazane lub w inny sposób) i otrzymać ładnie sformatowany raport.

Powody, dla których warto wybrać Koinly

Opcja darmowego konta: Platforma może być używana bezpłatnie do rejestrowania do 10 000 transakcji i generowania prognoz podatkowych od zysków kapitałowych. Darmowe konto może być używane bezterminowo do śledzenia wszystkich twoich transakcji i działań kryptograficznych.

Kompleksowe zasoby : Koinly oferuje bogactwo informacji, w tym kalkulator podatkowy i regionalne przewodniki podatkowe, a także listę doradców podatkowych i informacyjny blog, dzięki któremu użytkownicy są na bieżąco.

Kompletne raporty podatkowe: Obejmuje podsumowanie zysków kapitałowych, zyski z marży, transakcje zysków kapitałowych, salda na koniec roku, podsumowanie aktywów i dochód. Można go pobrać w formacie PDF.

Obsługa klienta: Dzięki dedykowanemu zespołowi wsparcia, stronie FAQ, która ma na celu odpowiedzi na najczęstsze pytania, oraz stronie na Facebooku i Twitterze, gdzie można się z nimi skontaktować przez e-mail i czat na żywo, ta przychodnia jest na szczycie swojej gry wsparcia.

Kompatybilność: Nie musisz się również martwić, że Koinly będzie kompatybilny z Twoją konkretną sytuacją podatkową. Oprogramowanie Koinly obsługuje niemal każdy rodzaj zdarzenia podatkowego związanego z kryptowalutą, w tym dochody z transakcji, dochody z wydobycia, dochody z wynajmu nieruchomości i inne. Koinly informuje Cię na bieżąco o najnowszych wydarzeniach podatkowych, które dotyczą kryptowaluty i może pomóc Ci zachować zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Integracja: Koinly to program do zarządzania portfelem kryptowalut, który łączy się z ponad 6000 łańcuchami bloków, 350 giełdami i 75 portfelami, dzięki czemu możesz śledzić swoje transakcje na nich wszystkich.

W rezultacie większość znanych dostawców usług kryptograficznych jest kompatybilna, a Koinly łączy się również z pożyczkodawcami kryptograficznymi, takimi jak Nexo, BlockFi i Compound.

Możesz także użyć platformy do śledzenia swoich portfeli, łącząc je z aplikacjami Blockfolio, Delta i CoinTracking.

Plany cenowe koinly

Platforma zawiera różne plany, aby zaspokoić potrzeby traderów kryptowalut na różnych poziomach aktywności.

Bezpłatnie: Bezpłatny plan umożliwia użytkownikom śledzenie ich transakcji/transakcji, rachunków wymiany i portfela, a także uzyskanie podglądu podatku od zysków kapitałowych. Plan Free zapewnia również dostęp do raportów podatkowych FIFO i LIFO oraz umożliwia importowanie danych z szerokiej gamy źródeł.

Hodler: Konto Hodler, które kosztuje 49 USD rocznie, umożliwia tworzenie raportów podatkowych FIFO i LIFO, a także raportów podatkowych na całym świecie, kompleksowych raportów z audytów oraz raportów Formularz 8949 i Schedule D. Możesz także eksportować do TurboTax i TaxACT; jednak jesteś ograniczony do 100 transakcji.

Trader: Konto Trader kosztuje 99 USD rocznie i obejmuje ten sam zestaw narzędzi, co konto Professional, a także limit 1000 transakcji. Otrzymasz również priorytetową pomoc, gdy zapiszesz się do tego pakietu.

Oracle: Konto Oracle kosztuje 179 USD rocznie za 3000 transakcji i 279 USD za 10 000 transakcji. Plan Oracle pozwala na wykorzystanie wszystkich funkcji Koinly.

W ramach planu Oracle klienci mają dostęp do priorytetowej pomocy, a także możliwość tworzenia unikalnych raportów. Personel pomocy technicznej zajmie się operacjami custome/masowymi i pojedynczymi plikami bez opłat.

Aby lepiej poznać wszystkie dostępne opcje, możesz przetestować oprogramowanie Koinly, tworząc darmowe konto. Koinly dostarcza szybkie samouczki dla nowych użytkowników, dzięki którym możesz szybko rozpocząć pracę.

Utwórz konto Koinly

Jak bezpieczny jest Koinly?

Platforma wykorzystuje zabezpieczenia na wszystkich poziomach, od fizycznego poprzez aplikację, a nawet warstwę danych. Dzięki temu Koinly może utrzymać prawie 100-procentowy czas bezawaryjnej pracy przy planowanych przestojach ogłoszonych z wyprzedzeniem.

Zespół przywiązuje dużą wagę do zaufania klientów i bezpieczeństwa danych użytkowników i stosuje kilka środków bezpieczeństwa, aby zapobiec wszelkim atakom lub naruszeniom.

Koinly nie potrzebuje dostępu do twoich prywatnych kluczy ani do żadnych środków na twoich rachunkach giełdowych i nie przekazuje wartości twoich cyfrowych aktywów. Jednak podczas nawiązywania połączeń API zawsze dobrym pomysłem jest wyłączenie możliwości wypłaty i handlu.

Kto powinien używać Koinly?

Ponieważ Koinly jest rozwiązaniem kompleksowym, oznacza to, że użytkownicy otrzymają najbardziej odpowiednie obliczenia podatkowe na wyciągnięcie ręki, bez konieczności samodzielnego przeprowadzania dalszych badań. Koinly wykorzystuje również tylko najbardziej aktualne informacje o podatkach od kryptowalut, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć najdokładniejsze informacje, jakie można sobie wyobrazić.

Koinly może być używany przez osoby fizyczne lub korporacje do automatycznego importowania transakcji i monitorowania wszystkich cen rynkowych, transferów portfela, obliczania zysków/strat kryptowalut i generowania raportów podatkowych.

Koinly oferuje również mobilną platformę handlową, która pozwala robić wszystko, od kupowania i sprzedawania kryptowalut, po śledzenie transakcji i transakcji. Ta funkcja może być przydatna dla doświadczonych traderów, którzy chcą wrócić i zgłosić to, co zrobili w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jak zacząć

Krok 1. Dodaj swoje portfele

Ekosystem Koinly to zbiór powiązanych ze sobą portfeli. Każdy portfel w systemie jest pojemnikiem na wszystkie Twoje transakcje na wielu giełdach lub prawdziwych portfelach kryptowalut. Możesz utworzyć jeden taki portfel, na przykład dla jednej z preferowanych platform transakcyjnych w Koinly.

Aby dodać nowy portfel, przejdź do strony Portfele i wybierz Dodaj portfel z menu rozwijanego. Możesz go wyszukać lub przejrzeć listę, aby wybrać portfel (giełda, portfel lub usługa).

Jeśli usługa, z której korzystasz, nie istnieje jeszcze w Koinly, zobaczysz opcję zbudowania niestandardowego portfela, jak pokazano poniżej.

Krok 2. Importuj transakcje

Po wybraniu ikony portfela będziesz mógł wybrać sposób importowania transakcji.

W przypadku większości giełd na Koinly dostępna jest opcja automatycznej synchronizacji konfiguracji, która wykorzystuje klucze API do aktualizowania danych.

Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji lub wolisz importować za pomocą plików csv, możesz to zrobić, przesyłając plik CSV.

Krok 3. Oblicz raporty

Po zakończeniu importowania Koinly zaczyna pracować nad liczbami. Pierwszą rzeczą, jaką robi, jest pobieranie cen rynkowych dla wszystkich sprzedawanych przedmiotów i obliczanie zysków kapitałowych.

Sposób obliczania tych podatków różni się w zależności od kraju, a Koinly stosuje różne metody obliczania kosztów, takie jak FIFO, LIFO, ACB i tak dalej.

Krok 4. Pobieranie raportów podatkowych

Gdy Koinly zakończy oszacowanie Twoich zysków, na ekranie pojawi się małe powiadomienie, radzące odświeżyć go.

Aby zobaczyć krótkie podsumowanie swoich zysków kapitałowych i dochodów, przejdź do strony Raporty podatkowe i odśwież ją. Nie musisz kupować płatnego planu Koinly, aby wyświetlić podsumowanie; jeśli jednak chcesz go pobrać, musisz go kupić.

Wniosek

Koinly codziennie śledzi wartość Twojego portfela, więc nie musisz robić tego sam. Koinly obsługuje również wszystkie najczęściej używane giełdy kryptowalut i zawiera informacje podatkowe dotyczące każdej giełdy bezpośrednio w Koinly, dzięki czemu możesz korzystać z Koinly, nawet jeśli nie korzystasz z jednej giełdy kryptowalut.

Koinly to dobre rozwiązanie dla każdego, kto w dozwolonym obszarze chce śledzić swoje transakcje kryptograficzne w celu składania zeznań podatkowych. Narzędzie internetowe jest proste w użyciu i umożliwia szybkie łączenie kont wymiany i adresów portfeli oraz monitorowanie działań.

Platforma dobrze współpracuje z szeroką gamą dostawców usług kryptograficznych i obejmuje większość jej podstawowych operacji. Oferowana usługa pozwala uprościć śledzenie wszystkich transakcji, jednocześnie eliminując stres związany z monitorowaniem wszystkich działań.

Ogólnie rzecz biorąc, Koinly oferuje usługę ukierunkowaną na rozwijający się rynek kryptowalut, a śledzenie wszystkich działań związanych z kryptowalutami spodoba się każdemu, kto chce zachować zgodność finansową, jednocześnie zapewniając, że może „wypłacić” lub wymienić między kryptowalutą a fiat przy minimalnym dokuczać.

Promocja: Uzyskaj 20 USD zniżki na zamówienie za pomocą tego linku

invest crypto ira

Co by było, gdybyś mógł wycofać swoją inwestycję w krypto bez płacenia podatków?

Zobacz, jak możesz chronić swoje finanse i budować bogactwo dzięki kryptowalutowej IRA.

Źródło: cryptowhat.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy