14 dni temu

Rząd Kazachstanu wyłącza Internet, ponieważ Bitcoin Hashrate spada o 13%

Po niepokojach politycznych w kraju, w wyniku których zasiadający gabinet podał się do dymisji, rząd Kazachstanu zamknął teraz narodowy internet ze skutkiem natychmiastowym. I chociaż nie ma ram czasowych, jak długo potrwa zamknięcie, środowa akcja zadała poważny cios wydobyciu bitcoinów w kraju.

Spadki Bitcoin Hashrate o ponad 13%

Kiedy państwowa firma telekomunikacyjna Kazakhtelecom wyłączyła internet, aktywność sieci natychmiast spadła do 2% dziennego wzrostu. Jak wcześniej wspomniano, ruch ten nie odbył się bez własnych wad, jeśli chodzi o hashrate Bitcoina.

W obecnej sytuacji Kazachstan jest prawdopodobnie drugim co do wielkości krajem na świecie pod względem hashrate Bitcoin (BTC). Jednak dane dostępne z YCharts.com pokazały, że ogólny hashrate sieci Bitcoin spadł teraz o 13,4%, zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu zamknięcia. W chwili publikacji hashrate wyniósł 177 330 petaszyszów na sekundę (PH/s) w porównaniu z około 205 000 petaszyszami PH/s, jak to było na początku.

Tymczasem wpływ, jaki do tej pory wywarło zamknięcie, nie jest daleki od oczekiwań. Dzieje się tak, ponieważ kraj ten odpowiada za 18% całej aktywności haszowej sieci Bitcoin.

Główna przyczyna protestów

Trwające protesty są wynikiem wycofania przez rząd Kazachstanu dotacji na gaz płynny wykorzystywany do paliw samochodowych w związku z obecnymi warunkami rynkowymi. Usunięcie dotacji doprowadziło do podwojenia ceny gazu w ciągu nocy, wywołując gwałtowne protesty w całym kraju.

Jak w czasach prasowych, internet w Kazachstanie nadal nie działa i nie ma jeszcze oficjalnej informacji o tym, kiedy internet będzie ponownie aktywny.

Tymczasem Kazachstan był w ostatnim czasie główną atrakcją dla górników bitcoinów ze względu na niskie ceny energii. Według Global Petrol Price energia elektryczna w Kazachstanie kosztuje średnio tylko 0,055 USD za kWh, co stanowi bardzo niski ułamek 0,12 USD za kWh, które płacą firmy amerykańskie.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy