miesiąc temu

Just-in: Binance uruchamia usługi finansowania kryptowalut w Kanadzie

Binance uzyskało licencję na finansowanie kryptowalut od kanadyjskich regulatorów, na podstawie której zarejestrował krajowy podmiot o nazwie Binance Canada Capital Market. Nowa spółka zależna globalnej giełdy kryptograficznej będzie zajmowała się aktywami cyfrowymi, transferami pieniężnymi i wymianą walutową i będzie działać jako firma usług finansowych (MSB). Wiadomość tę potwierdził sam dyrektor generalny Changpeng Zhao, twierdząc, że jest to „Boxing Day” dla firmy w Kanadzie.

Według oficjalnego zgłoszenia w Centrum Analiz Finansowych i Raportów Kanady (FINTRAC), giełda kryptowalut zarejestrowała się w celu uzyskania licencji MSB w dniu 24 grudnia i otrzymała zatwierdzenie w dniu 27 grudnia. Obecna licencja finansowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2024 r. Giełda po raz pierwszy zarejestrowała swój lokalny podmiot 1 grudnia.

Binance
Źródło: FINTRAC

Binance przeżyło nie lada jazdę rollercoasterem pod względem przepisów w 2021 r., podczas gdy nadal wchodzi na nowe rynki i uzyskuje niezbędne zezwolenia regulacyjne, a jednocześnie spotkało się z wieloma luzami, ostrzeżeniami i grzywnami ze strony różnych innych organów regulacyjnych w tym samym czasie.

Ostatnie obawy regulacyjne dotyczące Binance pojawiły się w Turcji, gdzie spotkała się z dużą reakcją władz w związku z licznymi naruszeniami. Giełda wycofała również swoją licencję z Singapuru, a wtajemniczeni twierdzili, że tak jest, ponieważ nie przestrzegała przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Binance chce nabrać rozpędu pomimo drobnych niepowodzeń

Dyrektor generalny giełdy odrzucił doniesienia o możliwych przyczynach wycofania się Singapuru, a nawet twierdził, że nadal koncentruje się na uczynieniu Singapuru centrum kryptowalut. Zaledwie kilka dni po wycofaniu się z Singapuru giełda ogłosiła oficjalne partnerstwo z największymi państwowymi graczami telekomunikacyjnymi w Indonezji w celu zbudowania centrum kryptograficznego.

Binance podpisało również umowę z Dubai World Trade Center zaledwie dzień po ogłoszeniu, że jest to rynek regulacyjny skoncentrowany na kryptowalutach. Oprócz ostatnich kilku partnerstw, gigant giełdy kryptograficznej potwierdził również, że jego siostrzana firma w USA jest w końcowej fazie zamykania pierwszej rundy finansowania, która ma wynieść kilkaset milionów.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy