14 dni temu

John Bollinger dzieli się swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina, mówi, że społeczność musi uważać na to, czego sobie życzy

Legendarny trader John Bollinger podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina i wezwał społeczność, aby uważała, czego sobie życzą.

Kiedy Bitcoin powstał 13 lat temu, jego celem narodziło się jako waluta wolna od kontroli państwa i korporacji. Jednym z pragnień społeczności było, aby rynek Bitcoina rósł, docierał do głównego nurtu i wreszcie masowa adopcja. Wejście instytucji było niezbędnym krokiem do masowej adopcji BTC, która nastąpiła w 2021 roku.

„Społeczność Bitcoina musi uważać na to, czego chce; wiele się zmieniło” – mówi John Bollinger. Bollinger to legendarny trader, który stworzył wskaźnik techniczny noszący jego imię, słynne „Wstęgi Bollingera”. Dlatego generalnie ogranicza się do komentowania technicznych aspektów rynków, takich jak między innymi ruchy cen.

W ten wtorek podzielił się ze swoimi obserwatorami na Twitterze kilkoma refleksjami dotyczącymi Bitcoina, prosząc ludzi, aby uważali, czego chcą. Według Bollingera wielu miłośników Bitcoina chciałoby zobaczyć więcej produktów związanych z BTC. Stało się to z mocą w roku 2021 w postaci pierwszych w historii bitcoinów ETF w Kanadzie i USA, kontraktów terminowych, handlu opcjami i wielu innych. Ponieważ coraz więcej produktów BTC jest wprowadzanych na rynek, pojawia się również więcej regulacji rynkowych.

„Kilka przemyśleń na temat Bitcoina . Musisz uważać na to, czego sobie życzysz: wszyscy chcieli szerokiej adopcji, giełdowych kontraktów terminowych, opcji, funduszy ETF itp. Cóż, masz to wszystko i jeszcze więcej, w tym rozkwitające regulacje. Problem polega na tym, że te rzeczy całkowicie zmieniły charakter handlu”.

Pomimo braku dalszych wyjaśnień, kontrowersyjna oracja Bollingera pokazuje, że jest on wyczulony na rosnące napływy firm i rządów w tym sektorze i nie wierzy, że może to być tak dobre dla ceny Bitcoina, na której skupiają się analitycy. Z drugiej strony mówi również, że kontrakty futures, opcje i handel ETF zmieniły charakter handlu kryptograficznego.

Niedawny raport wykazał, że 10% bitcoinów jest już w posiadaniu rządów i dużych firm, co jeszcze bardziej zwraca uwagę na centralizację BTC. Ponadto wydobycie BTC z kilku czołowych firm to kolejna debata na temat centralizacji BTC.

Nadal nie jest do końca jasne, jaki będzie długofalowy efekt dla Bitcoina po wejściu instytucji na rynek. Mimo to podstawy waluty z pewnością muszą być dojrzałe, aby przejść przez tę fazę, mimo że technologia właśnie weszła w okres dojrzewania.

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy