23 dni temu

Jamaica Hails CBDC Pilot „Sukces”

Bank of Jamaica (BOJ) zakończył niedawno udany pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

BOJ wybił swoją pierwszą cyfrową walutę o wartości 230 milionów dolarów 9 sierpnia 2021 r. Została ona wydana instytucjom przyjmującym depozyty i autoryzowanym dostawcom usług płatniczych.

Narodowy Bank Handlowy Jamajki (NCB) wziął udział w programie pilotażowym CBDC i otrzymał walutę o wartości 5 milionów dolarów do przetestowania z garstką małych kupców i klientów detalicznych.

Klienci KBC przeprowadzali następnie transakcje „osoba do osoby”, wpłaty i wypłaty, a także realizowały transakcje z drobnymi handlowcami podczas wydarzenia sponsorowanego przez KBC „Market on the Lawn”, które odbyło się w grudniu 2021 r.

Mennica e-walut

BOJ przeprowadził pilotaż z pomocą eCurrency Mint Inc. , która określa się jako dostarczająca „wiedzy w zakresie rozważań dotyczących polityki CBDC, projektowania i wdrażania technologii”.

eCurrency Mint obsługuje technologię znaną jako DSC3, która wykorzystuje kryptografię klucza symetrycznego wraz z warstwami zabezpieczeń cyfrowych. Firma twierdzi, że DSC3 jest „wysoce skalowalny, zdolny do obsługi wysokiego wolumenu detalicznego wykorzystania CBDC nawet w największych gospodarkach… wymaga minimalnej ilości energii do tworzenia, dystrybucji i przetwarzania transakcji”. Zapewnia również, że DSC3 jest w pełni interoperacyjny z istniejącymi systemami.

Przeczytaj więcej o tej technologii tutaj .

BOJ planuje wdrożyć ogólnokrajowe CBDC w pierwszym kwartale 2022 r.

Źródło: ledgernomic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy