14 dni temu

Iran nakazuje zamknięcie autoryzowanych centrów wydobywczych Bitcoin

Kluczowe dania na wynos

  • Iran wprowadza trzymiesięczny zakaz wydobywania bitcoinów.
  • Dzięki temu ruchowi uwolnione zostanie do 206 megawatów energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby energetyczne gospodarstw domowych.
  • Wydobywanie bitcoinów nadal boryka się z problemami energetycznymi na całym świecie.

Górnikom bitcoinów w Iranie nakazano zaprzestanie działalności. Zgodnie z raportem Bloomberga, kraj zachodnioazjatycki nakazał zamknięcie wszystkich autoryzowanych centrów wydobycia kryptowalut, aby zmniejszyć obciążenie sieci elektrycznej i uniknąć przerw w dostawach prądu.

W oświadczeniu, które ogłosił Mostapha Rajani Mashhadi, dyrektor Iran Grid Management Co., dodano, że zakaz wydobycia będzie obowiązywał do 6 marca 2022 r. Posunięcie to spowoduje uwolnienie i udostępnienie około 209 megawatów mocy. dla irańskich gospodarstw domowych w okresie zimowym.

Mashhadi ujawnił również, że kraj będzie walczył z nielegalnym wydobyciem bitcoinów, które według szacunków odpowiada za nawet 600 megawatów zużycia energii w kraju. Najnowszy zakaz kopania bitcoinów to drugi raz, kiedy kraj wstrzymał operacje kopania kryptowalut, aby uwolnić energię do użytku domowego w czasie krótszym niż 12 miesięcy. Pierwszy zakaz miał miejsce w maju 2021 r., niedługo po tym, jak Chiny również pokazały górnikom drzwi, i zakończył się w październiku.

Energia wciąż jest głównym wyzwaniem dla sieci Bitcoin

Znalezienie zrównoważonej energii do przeprowadzenia energochłonnego procesu wydobywania bitcoinów pozostaje jednym z wyzwań stojących przed siecią bitcoinów. Zakaz wydobywania bitcoinów w Iranie może mieć pewien wpływ na hashrate sieci Bitcoin, ponieważ Iran jest jednym z głównych współtwórców tego hashrate. Według Cambridge Center for Alternative Finance, narzędzia do agregacji danych dotyczących wydobywania bitcoinów, Iran odpowiada za 3,8% globalnego hashrate sieci Bitcoin.

Podobnie jak Iran, Kazachstan boryka się z problemem energetycznym, który został przypisywany niedawnemu wzrostowi wydobycia bitcoinów w tym kraju. Wkład Kazachstanu w hashrate Bitcoina znacznie wzrósł, osiągając w tym roku 18,1% po migracji chińskich górników do kraju Azji Środkowej. Podejmują podobne kroki z Iranem, aby uwolnić energię do użytku domowego.

Oprócz znalezienia tanich i zrównoważonych źródeł energii do zasilania operacji wydobywczych Bitcoin, branża stoi również przed wyzwaniami związanymi z uzyskaniem dostępu do sprzętu, kapitału i talentów. Ryzyko polityczne jest również istotne dla branży, ponieważ przepisy nie są do końca jasne na całym świecie.

Droga naprzód dla wydobywania bitcoinów

Pomimo wyzwań, zwolennicy Bitcoin są optymistami, że mogą zostać pokonani, gdy branża dojrzeje i pojawi się szersza świadomość, współpraca i rozwiązywane problemy. Przekonanie wynika z silnej propozycji wartości Bitcoina jako sposobu na zapewnienie wolności finansowej milionom ludzi.

Niektóre z najlepszych umysłów w społeczności kryptograficznej, w tym dyrektor generalny Block, Jack Dorsey, podejmują inicjatywę rozwiązania dokuczliwych problemów związanych z wydobywaniem bitcoinów.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy