11 dni temu

Inwestorzy w upadłą południowoafrykańską platformę kryptograficzną naciskają na uwięzienie dyrektorów Africrypt – rozporządzenie Bitcoin News

Grupa inwestorów w Africrypt podobno naciska na postawienie zarzutów karnych dyrektorom nieistniejącej już platformy inwestycyjnej kryptowalut. Przeciwnicy tego posunięcia argumentowali, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ wielu inwestorów otrzymało już zwrot części swoich środków.

Tajemniczy inwestor wstrzykuje ponad 5 milionów dolarów do Africrypt

W nowym skręcie sagi Africrypt grupa inwestorów w upadłą platformę inwestycyjną kryptowalut podobno podejmuje kroki w celu zapewnienia, że ​​zarzuty karne zostaną skierowane przeciwko dwóm zaginionym dyrektorom firmy. Posunięcie tych inwestorów nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak tajemniczy inwestor zapłacił ponad 5 milionów dolarów, aby uratować Africrypt.

Jak wynika z raportu Bloomberga, ta grupa inwestorów chce szybkiego rozwiązania sprawy i podnosi możliwość prowadzenia sprawy na drodze prywatnego oskarżenia. Inwestorów tych reprezentuje Sean Pierce z Coast to Coast Special Investigations. W wywiadzie Pierce wyjaśnia, dlaczego inwestorzy chcą postawić zarzuty karne dwóm dyrektorom platformy kryptograficznej, Raeesowi i Ameerowi Cajee. Powiedział:

Domagamy się oskarżenia braci o oszustwa, kradzieże, a być może nawet pranie brudnych pieniędzy. Za pierwsze wykroczenie mogą dostać od 10 do 15 lat.

Opłaty karne

Jednak niektórzy – w tym prawnik reprezentujący Africrypt – sugerowali, że dążenie do oskarżenia braci Cajee o przestępstwo jest mało prawdopodobne. Argumentują, że porozumienie, na które zgodziła się większość inwestorów przed otrzymaniem zwrotu, skutecznie daje kontrolę nad wszystkimi ich roszczeniami wobec Afrcrypt tajemniczemu inwestorowi.

Jak wcześniej informował Bitcoin.com News, większość inwestorów Africrypt zgodziła się na warunki zaproponowane przez Pennython Project Management LLC, firmę zarejestrowaną w Dubaju. Zgodnie z propozycją inwestorzy otrzymaliby równowartość 65 centów za każdego zainwestowanego dolara.

Chociaż Pierce jest cytowany w raporcie, przyznając, że niektórzy inwestorzy, których reprezentuje, rzeczywiście otrzymali zwrot kosztów, nalegał jednak, że inwestorzy „nadal pchają naprzód sprawę karną, ponieważ wciąż brakuje pieniędzy”.

Czy uważasz, że ci inwestorzy odniosą sukces w ich staraniach o uwięzienie dyrektorów Africrypt? Powiedz nam, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Terence Zimwara

Terence Zimwara jest nagradzanym dziennikarzem, pisarzem i pisarzem Zimbabwe. Pisał obszernie o kłopotach gospodarczych niektórych krajów afrykańskich, a także o tym, jak waluty cyfrowe mogą zapewnić Afrykanom drogę ucieczki.

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie : ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Link źródłowy

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy