miesiąc temu

Swadeshi Jagran Manch z Indii wzywa do całkowitego zakazu kryptowaluty – rozporządzenie dotyczące Bitcoin News

Swadeshi Jagran Manch (SJM), oddział nacjonalisty Rashtriya Swayamsevak Sangh, podobno przyjął rezolucję żądającą zakazu kryptowaluty w Indiach. „Nieprzestrzeganie zakazu powinno narazić osobę/podmiot na karę pieniężną” – czytamy w uchwale.

Swadeshi Jagran Manch chce całkowitego zakazu kryptowalut w Indiach

Swadeshi Jagran Manch (SJM), indyjska organizacja gospodarcza, polityczna i kulturalna powiązana z nacjonalistą Rashtriyą Swayamsevak Sangh, podobno przyjęła rezolucję w sprawie niedzieli kryptowalut.

Współprzewodniczący SJM, Ashwani Mahajan, powiedział PTI publikacji: „Rezolucja została przyjęta przez 15. Rashtriya Sabha z Swadeshi Jagran Manch, która zakończyła się dzisiaj w Gwalior”.

Uchwała stanowi:

Rząd powinien kategorycznie zakazać kupowania, sprzedawania, inwestowania i innego obrotu kryptowalutami przez jakąkolwiek osobę zamieszkałą w Indiach.

Nakazuje również inwestorom kryptograficznym sprzedaż lub wymianę swoich kryptowalut w krótkim czasie, pod warunkiem dostarczenia informacji do działu podatku dochodowego. Ponadto w uchwale podkreślono, że „nieprzestrzeganie zakazu powinno narazić osobę/podmiot na karę pieniężną”.

SJM argumentował, że uznanie kryptowaluty w Indiach może prowadzić do poważnych spekulacji, co może niekorzystnie wpłynąć na krajowy rynek finansowy. Organizacja opracowała:

Uznanie może również skutkować praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, a także wymienialnością rachunku kapitałowego tylnymi drzwiami.

W swojej rezolucji SJM wezwał ponadto unijne ministerstwa spraw konsumenckich i korporacyjnych do rozpoczęcia „agresywnej” kampanii świadomości konsumenckiej po zakazie stosowania kryptowalut. Organizacja podkreśliła potrzebę doradzania ludziom, aby nie padali ofiarą „zwodniczych reklam”, które, jak twierdzi, są rozpowszechniane przez giełdy kryptowalut.

Swadeshi Jagran Manch omówił także walutę cyfrową banku centralnego (CBDC), nad którą pracuje bank centralny, Reserve Bank of India (RBI).

„Prawo dotyczące emisji waluty cyfrowej przez Bank Rezerw Indii powinno zostać szybko sformułowane. CBDC należy uznać za prawny środek płatniczy” – dodaje uchwała SJM, zauważając:

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, ethereum itp., nie powinny być uznawane za aktywa lub aktywa cyfrowe, ponieważ pośrednio staną się środkiem wymiany, takim jak waluta.

Rezolucja Swadeshi Jagran Manch odzwierciedla to, co bank centralny mówił o kryptowalutach. Na ostatnim posiedzeniu zarządu centralnego RBI powiedział, że kryptowaluta musi zostać całkowicie zbanowana, a częściowy zakaz nie zadziała. Bank centralny wielokrotnie wyrażał również poważne obawy dotyczące kryptowalut, które, jak twierdził, mogą negatywnie wpłynąć na system finansowy kraju.

Na zimowej sesji parlamentu wymieniono projekt ustawy o kryptowalutach. Jednak projekt ustawy nie został wprowadzony, a rząd podobno przerabia ustawę. Premier Indii Narendra Modi podobno podejmuje ostateczną decyzję w sprawie krajowego ustawodawstwa dotyczącego kryptowalut. Niedawno powiedział, że krypto powinno być wykorzystywane do wzmocnienia demokracji.

Tagi w tej historii
zakaz bitcoin, zakaz kryptowalut, zakaz kryptowalut, zakaz kryptowaluty, rząd indyjski, sjm, sjm bitcoin, sjm krypto, sjm kryptowaluta, Swadeshi Jagran Manch, Swadeshi Jagran Manch bitcoin, Swadeshi Jagran Manch krypto, Swadeshi Jagran Manch kryptowaluta

Co sądzisz o tym, że Swadeshi Jagran Manch wzywa do całkowitego zakazu kryptowaluty? Czy uważasz, że rząd Indii posłucha jego rady i zabroni kryptowaluty? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, student ekonomii austriackiej, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie : ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie zapewnia porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Przeczytaj oryginalny artykuł tutaj

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy