21 dni temu

Indyjskie organy podatkowe wykryły 9,4 mln USD z 6 tuzinów giełd kryptowalut

Departament podatkowy Indii podjął surowe działania i zatrzymał całe niezapłacone podatki ze wszystkich giełd kryptograficznych.

Obecnie indyjski projekt ustawy o kryptowalutach znajduje się w zimnej sytuacji, a oficjalne raporty twierdzą, że prawodawcy będą pracować nad indyjską ustawą o kryptowalutach, aby wprowadzić dokładniejsze regulacje dotyczące branży kryptowalut. Obecnie wszystkie usługi kryptograficzne działają na tradycyjnych zasadach, a także płacą podatki w oparciu o tradycyjne zasady i przepisy.

W ciągu ostatnich kilku dni władze indyjskiego departamentu ds. podatków dochodowych, Mumbai CGST i DGGI, podjęły surowe działania przeciwko wszystkim usługom kryptograficznym, które nie płaciły wszystkich podatków. Wszystkie te giełdy kryptograficzne obejmują CoinSwitch Kuber, CoinDCX, BuyUCoin i Unocoin.

Raporty potwierdziły, że organy podatkowe zabrały ze wszystkich giełd łącznie około 9,41 miliona dolarów. A na szczycie była giełda Wazirx, która sama wydała 6 milionów dolarów z grzywną.

„Ci dostawcy usług pobierali prowizję za ułatwienie sobie wymiany bitcoinów, ale nie płacili podatku GST. Transakcje te zostały przechwycone przez DGGI i zostały skonfrontowane z dowodami, które dowiodły, że nie płacono podatku GST” – powiedział oficjalne źródło krajowej telewizji informacyjnej.

Problem z WazirX

Jak już informowaliśmy , organy podatkowe zebrały od WazirX 6 milionów dolarów, co jest bardzo dużą kwotą w porównaniu z innymi firmami kryptograficznymi.

W tej sprawie dyrektor Wazirx odpowiedział, że departamenty podatkowe pobierają podatek z giełdy w nieuczciwy sposób, ponieważ giełda przekazuje wszystkie podatki na czas i przy pełnej zgodności.

W odpowiedzi organy podatkowe stwierdziły, że Wazirx płaci podatek tylko od indyjskich par handlowych rupii narodowych (INR)-Crypto, ale nie płaci za pary handlowe kryptowaluty-wrx.

W sprawie tego rodzaju działań podejmowanych przez władze indyjskie, niektórzy eksperci z tej branży powiedzieli, że rząd indyjski nie powinien podejmować działań w ten sposób, dopóki nie będzie miał precyzyjnych zasad i przepisów dla tej branży. A rząd Indii musiał popracować nad rachunkami kryptograficznymi, aby uregulować branżę kryptograficzną.

Przeczytaj także: Profesor finansów z University of Pennsylvania mówi, że bitcoin jest zabezpieczeniem przed inflacją

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy