16 dni temu

Index i Bankless mają nowy token dla leniwego, ale żądnego ryzyka inwestora DeFi

Nie masz pewności, które z nadchodzących zdecentralizowanych tokenów finansowych są właściwym zakładem? Dlaczego po prostu nie kupić ich wszystkich?

Oczywiście same koszty zakupu wszystkich paliw byłyby wygórowane, nieważne, ile czasu zajęłoby złapanie każdego z nich podczas startu.

Ale teraz Index Coop i Bankless DAO współpracowały, aby opracować nowy token, który wykona całą pracę dla inwestorów.

$GMI

Nazywa się Bankless DeFi Innovation Index, a jego token GMI zostaje wprowadzony na rynek dzisiaj.

Dla tych, którzy nie poświęcają swoich dni na kryptowalutę na Twitterze, „GMI” jest skrótem oznaczającym „zrobię to”.

„Naszą tezą jest to, że DeFi działa szybko” – powiedział w rozmowie telefonicznej dla The Defiant Peter Lemonade z zespołu ds. rozwoju Indexu. „Wielu naszych klientów szukało czegoś nieco dalej na krzywej ryzyka”.

GMI można znaleźć na stronie Index Coop, Uniswap i różnych innych miejscach na Ethereum. GMI będzie również pierwszym tokenem indeksowym dostępnym w momencie uruchomienia w sieci Polygon.

Przez dwa miesiące kupujący będą mogli postawić swoje tokeny GMI i zdobyć udział w 18 750 tokenach INDEX, które zostaną rozdystrybuowane w tym czasie, przy czym większość tokenów zostanie wypłacona w pierwszym miesiącu.

David Hoffman z Bankless powiedział The Defiant na Twitterze:

„Wprowadziliśmy GMI, ponieważ pojawił się trend związany z nowymi protokołami DeFi, który naszym zdaniem był niedostatecznie reprezentowany w produktach Index Coop. Jest wiele do strawienia z tymi nowymi protokołami DeFi, używając prymitywów, takich jak płynność posiadana przez protokół, algorytmiczne stablecoiny i rebases i nie tylko. To mylące. GMI upraszcza ten proces i pozwala każdemu łatwo zorientować się w rozwoju „DeFi 2.0”.

Indeks innowacji rozpocznie się od dwunastu tokenów, przy czym ideą jest to, że posiadanie szerokiej gamy tokenów zmniejsza ryzyko inwestorów i oszczędza im kłopotów z przeszukiwaniem wykresów w poszukiwaniu nowych potencjalnych zwycięzców.

Pod uwagę wzięto szereg czynników, aby odpowiednio ważyć różne tokeny w funduszu. Posiada również system stopniowania żetonów, dzięki czemu może nadal być domem dla wszystkich.

Indeks Degen

Początkowy dwanaście (sortowane według wielkości ich alokacji) są Olympus DAO 's GOhm, Fei Protocol ' TRIBE s, wstążka Finance 'RBN s, wypukły ' s CVX, Magia Internet Pieniądze „SPELL s, Tokemak 's toke, dyDx ' s DYDX, ALCX firmy Alchemix, PERP firmy Perpetual Protocol , FLX firmy Reflexer i MPL firmy Maple Finance .

„Uważamy, że jest to produkt typu degen DeFi. Masz bardziej ryzykowną osobowość. Eliminujemy złożoność znajdowania nowych tokenów” – powiedział Lemonade.

Index Coop wcześniej uruchomił indeks DeFi Pulse Index, który śledzi największe projekty DeFi i przyjmuje dość konserwatywne podejście. Uruchomiła również indeks Metaverse, Eth 2x FLI, który wykorzystuje akcję cenową Ether w górę lub w dół, oraz BTC 2x FLI, który robi to samo dla Bitcoin.

Indeks Innowacji został zaprojektowany, aby dać posiadaczom korzyści w postaci dramatycznych zysków, które czasami mogą być nagle zrealizowane w przypadku niektórych monet. W tym celu tokeny w GMI będą ponownie równoważone co dwa miesiące, zamiast tradycyjnego miesięcznego równoważenia. „Dzięki miesięcznej kadencji równoważenia po prostu sprzedajesz zwycięzców wiele razy”, wyjaśnił Lemonade.

Przy każdym równoważeniu żaden token nie może stanowić więcej niż 15% wartości indeksu. Indeks jest zarządzany przez Protokół Ustawień Spółdzielni Indeksów. Jest zarządzany przez mały zespół metodologów, w skład którego wchodzą Lemonade i członkowie Bankless DAO.

W przeciwieństwie do indeksu DeFi Pulse Index (DPI), który podąża za wszystkimi najważniejszymi tokenami zarządzania DeFi, ale do tej pory unikał tokenów przynoszących zysk, GMI będzie w stanie wykorzystać możliwości zysku z tokenów. Jedynym tokenem przynoszącym zyski w momencie uruchomienia będzie gOHM, token zarządzania dla Olympus DAO.

„Chcemy, aby był jak najbardziej wydajny” – wyjaśnił Lemonade.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy