16 dni temu

Główne powody spadku rynku kryptowalut, w ciągu kilku godzin rynek zlikwidował ponad 800 milionów dolarów na pozycjach handlowych i 208760 handlowców

Rynek Crypto głównie spada gwałtownie ze względu na jego szybki charakter. Są dwa główne powody tej jesieni.

Gdy dolar umocnił się, a pozytywne dane gospodarcze z USA zachwiały inwestorami nad ryzykownymi aktywami finansowymi, bitcoin spadł do 42,5 tys. dolarów. Wyprzedaż w ciągu dnia nastąpiła po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała, że ​​podwyżka stóp procentowych może nastąpić w marcu, a nie w zwykłym przedziale czasowym.

Ucierpiały również tradycyjne rynki amerykańskie. Akcje Nivida, AMD i Adobe spadły powyżej 5%, S&P 500 i Dow Jones Industrial Average również zamknęły się na minusie. Nasdaq cofnął się o 3,34%.

Innym powodem jest to, że Bitcoin ma problemy z wydobyciem z Iranu i Kazachstanu . W Kazachstanie wybuchają szerokie protesty z powodu braku prądu. Rząd zamknął internet w całym kraju, aby powstrzymać zamieszki, które zmusiły lokalnych górników do zaprzestania działalności wydobywczej. Jednocześnie Iran wstrzymał wszelkiego rodzaju operacje wydobywcze ze względu na sezon zimowy.

NDTV pisze :

„Wielki spadek nastąpił, gdy Rezerwa Federalna USA wskazała, że ​​może przesunąć harmonogram podwyżek stóp procentowych do połowy marca. Amerykańska Rezerwa Federalna zasadniczo przestanie drukować pieniądze i sprawi, że zaciąganie pożyczek w celu utrzymania gospodarki i utrzymania rosnącej inflacji w ryzach będzie droższe. Tymczasem Kazachstan, kraj, który odpowiada za 18 procent aktywności haszowej sieci Bitcoin, był świadkiem ogólnokrajowego zamknięcia Internetu, co spowodowało spadek hashrate BTC o 13,4 procent – ​​odzwierciedlając gwałtowny spadek wartości”.

Likwidacje kryptowalut w 24 godziny

całkowita likwidacja 2
źródło obrazu: https://www.coinglass.com/

W ciągu ostatnich 24 godzin rynek kryptowalut zlikwidował ponad 800 milionów pozycji i 208760 handlowców. BTC, ETH, SOL, BNB. ADA, DOGE, SHIB spadły o ponad 10%.

Traderzy BTC stracili pozycje handlowe o wartości 317 milionów dolarów, podczas gdy traderzy ETH stracili 163 miliony dolarów. Oprócz BTC i ETH, SOL osiągnął największy hit z pozycjami handlowymi o wartości 18,9 mln USD zlikwidowanych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Likwidacje giełdowe

likwidacja giełdy
źródło obrazu: https://www.coinglass.com/

W sumie giełda straciła 810 mln USD w ciągu 24 godzin. OKEX stracił pozycje handlowe o wartości 240 mln USD, z czego pozycje długie o wartości 229,86 mln USD zostały zlikwidowane. Traderzy Binance ponieśli stratę w wysokości 236,10 mln USD, z czego 204,13 mln USD należało do długich pozycji.

Dane z coinglass pokazują również, że w ciągu ostatnich 24 godzin lewarowane pozycje długie o wartości 637,68 mln USD zostały zlikwidowane, gdy Bitcoin spadł poniżej 43 tys. USD.

Jeśli BTC nie będzie w stanie odzyskać sił po obecnym spadku, potwierdzi to niedźwiedzią tendencję do przywrócenia króla kryptowalut z powrotem do 30 000 USD. Od wczoraj całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o 8,53%, obecnie wynosi 2,04 biliona dolarów.

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy