24 dni temu

Jak używać Airdrops do promowania zaangażowania społeczności

Być może słyszałeś ostatnio o szumie wokół „Airdrops”. Airdropping stał się ostatnio jedną z najpopularniejszych metod marketingu i promocji dla firm i społeczności na całym świecie. Popularne rynki NFT i przedsiębiorstwa często losowo zrzucają ogromne ilości NFT i kryptowalut za darmo.

Ale dlaczego to robią, skoro mogą łatwo wystawić je na sprzedaż w sklepach NFT? Jak możesz, jako menedżer społeczności, wykorzystać Airdropping, aby zwiększyć zaangażowanie społeczności i promować swoją społeczność? Nie martw się! Dzisiaj omówimy wszystkie elementy związane z Airdroppingiem i sposobem, w jaki możesz go wykorzystać dla swojej korzyści.

Czym dokładnie są Airdropy?

Jeśli wyjaśni się to technicznie, Airdrop przekłada się na proces masowej dystrybucji cyfrowych tokenów, takich jak NFT i kryptowaluty, na niezliczone adresy portfela. Odbywa się to przede wszystkim w celu przyciągnięcia uwagi, rozpowszechnienia nazwy oraz w nadziei na zwiększenie rozmiaru istniejącej bazy użytkowników. Wydaje się skomplikowane? Pozwól, że ci to wyjaśnię. Pomyśl o Airdropingu jako o prezentach, z wyjątkiem tego, że odbywa się to od portfela do portfela i obejmuje NFT i monety kryptograficzne zamiast prezentów. Artyści, NFT Marketplaces i nadchodzące projekty NFT robią to losowo, aby zdobyć fanów i zwiększyć zaangażowanie wśród swoich społeczności.

Słyszałem, że istnieje wiele rodzajów Airdropów. Czy to prawda?

Tak, dobrze słyszałeś. Mówiąc prościej, istnieją dwa podstawowe sposoby przeprowadzania zrzutów w przestrzeni kryptograficznej. Przeanalizujmy je szczegółowo.

Zrzuty kryptowalut

Airdropy kryptowalut to w zasadzie darmowe monety wrzucane bezpośrednio do portfeli użytkowników. Ale przede wszystkim, po co ktoś miałby rozdawać darmowe monety?!? Cóż, jest kilka powodów…..

 • To przede wszystkim technika marketingowa. Darmowe rozdawanie monet to doskonała metoda na zwiększenie widoczności i entuzjazmu dla każdego projektu związanego z kryptowalutami. Czy jest coś, co bardziej ekscytuje ludzi niż darmowe pieniądze? Na pewno nie możemy nic wymyślić.
 • Nie wspominając o tym, że nowe monety o niskiej wartości mogą nagle zobaczyć ogromne wahania cen w oparciu o nastroje rynkowe. Jeśli tysiące entuzjastycznych użytkowników zacznie zachwycać się monetą i lobbować za jej rozpowszechnianiem na różnych platformach, wycena monety może z łatwością zrównoważyć koszt oferowania jej za darmo. Dodatkowo metoda może służyć do zbierania odpowiednich informacji o potencjalnych użytkownikach. Niektóre zrzuty będą wymagały od użytkowników wypełnienia formularza ze swoim adresem e-mail, a niektóre mogą wymagać od użytkowników śledzenia na Twitterze.
 • Airdrop zasadniczo staje się sposobem przechwytywania adresów e-mail lub informacji dotyczących społecznej obecności użytkowników. Wystarczy, że użytkownicy założyli już portfele kryptowalut. Portfele te wymagają posiadania w sobie przynajmniej pewnej ilości kryptowalut, zwanych również tokenami podstawowymi . Może to być Bitcoin, EOS, Ethereum lub wszystko! Im więcej użytkownik surfuje po sferze kryptowalut, tym większe są jego szanse na znalezienie zrzutów.

To wszystko, co można zrobić w przypadku zrzutów kryptowalut! Przechodzimy teraz do kolejnej formy zrzutu.

Zrzuty NFT

To jest to samo! Wystarczy wymienić monety kryptograficzne na NFT z powyższej dyskusji. Ale tak, zdobycie zaangażowania społeczności i przyczepność użytkowników jest w tym przypadku trudniejsze. Co więcej, gdy użytkownicy w dzisiejszych czasach otrzymują losowe spadki NFT z tu i tam. Ale darmowe NFT zrzucane z powietrza są teraz w trendzie dla większości z nich popularnych twórców , dystrybutorów i rynków NFT .

Metafrazujemy NFT Airdropping jako „podpalanie bezpiecznika”, zanim projekt NFT „bum”!!

Oto kilka przykładów największych darmowych zrzutów NFT Airdrop w tym roku:

 • Cotygodniowy zrzut 75 000 tokenów Rible'a
 • MOBOX NFT Airdrop (o wartości 1 miliona USD) i podobnie wiele poprzednich NFT Airdrop na Binance
 • Limitowana edycja animowanych zrzutów NFT 3D PancakeSwap
 • BNBBunnies NFT Airdrop
 • Zrzut żetonów LOTTO
 • DC Comics NFT Airdrop i miliony podobnych zrzutów.

Jak menedżerowie społeczności mogą wykorzystać Airdrops?

Prosty. Rozpocznij Airdropping w swoich społecznościach! Zbierz identyfikatory portfela członków społeczności, zbierz ich adresy e-mail, pozwól im uczestniczyć w ograniczonych wydarzeniach Airdrop na kanałach społecznościowych, takich jak Discord i Telegram. Rozpowszechnij nazwę!

Gdy użytkownicy zaczną zarabiać na swobodnie nabytych NFT, automatycznie zaczną angażować się w wydarzenia społecznościowe i promować Twój projekt, biznes, usługę. Musisz tylko upewnić się, że nie przekraczasz granicy między promowaniem a forsowaniem swoich NFT. Overdroping może następnie prowadzić do utraty zainteresowania użytkowników odpowiednim projektem NFT i ostatecznie społecznością. Zaoferuj im coś, co miejmy nadzieję przyniesie im zyski w przyszłości. Oto kilka rzeczy, które możesz rozważyć oprócz zrzutów, aby zwiększyć zaangażowanie społeczności.

 • Sesje AMA – sesje „Zapytaj mnie o cokolwiek”, podczas których menedżerowie społeczności odpowiadają na wszystkie pytania i zapytania członków społeczności. Pomaga to zwiększyć aspekt lojalności społeczności.
 • Wydarzenia i prezenty wewnątrz społeczności — Menedżerowie społeczności mogą organizować wydarzenia i prezenty wśród społeczności (Reddit, Discord i Telegram). To znacznie zwiększa zaangażowanie i interakcję między członkami społeczności.
 • Przed uruchomieniem zrzutów, aby uzyskać więcej szumu — wyobraź sobie, że dostajesz bilet do swojego ulubionego filmu, zanim jeszcze pojawi się w pobliskich kinach! Jakie to będzie ekscytujące!! Menedżerowie społeczności mogą również tworzyć szum wokół nowych projektów i uruchomień NFT, wstępnie upuszczając tokeny przed ich planowanym wydaniem.

Zabrany klucz

Airdropping to realna opcja dla marketingu cyfrowego. To nic innego jak taktyka marketingowa. To od community managerów zależy sprawna realizacja swoich obowiązków marketingowych i promocyjnych. To samo w sobie wydaje się być kluczem do promowania i rozwoju zaangażowania społeczności.

Źródło: www.nftically.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy