23 dni temu

Jak inwestować w tokeny NFT?

Blockchain stale się rozwija, a jedną z innowacji są tokeny niewymienne (NFT). Artyści zarabiają miliony na cyfrowych obrazach i utworach, a postacie memów sprzedają swoje zdjęcia za bajeczne sumy. Ta technologia stale się poprawia, a liczba rynków NFT rośnie, więc nadszedł czas, aby zainwestować w tokeny NFT. Czytaj dalej nowy artykuł StealthEX i dowiedz się więcej o inwestowaniu w NFT.

Jak inwestować w tokeny NFT?

Co to jest NFT?

Niewymienne tokeny (NFT) to unikalne cyfrowe certyfikaty przechowywane w blockchain, gwarantujące oryginalność obiektu i dające do niego wyłączne prawa.

Tokenów NFT nie można wymieniać, dzielić ani wymieniać. System nadaje się do zabezpieczania praw do unikalnego obiektu, takiego jak dzieło sztuki , nieruchomość lub artefakt z gry.

Jak działa NFT?

Każdy rekord w łańcuchu bloków nazywany jest tokenem. W otwartym blockchainie wszystkie tokeny są równe i wymienne. Tak działają kryptowaluty. Na przykład możesz zastąpić jednego Bitcoina innym i nic się nie zmieni.

Jednak NFT działa inaczej. Niezamienny token to cyfrowa moneta, której nie można zastąpić inną bez zmiany wartości i istoty przedmiotu.

Podobnie jak kryptowaluty, NFT są tworzone w łańcuchu bloków, który działa jak baza danych do rejestrowania wszystkich transakcji. Blockchain gwarantuje autentyczność niezamiennych tokenów. Dzięki temu systemowi każdy użytkownik może zweryfikować oryginalność konkretnego NFT za pośrednictwem łańcucha bloków.

Kupując token NFT, użytkownik uzyskuje certyfikat do pracy. Sama praca nigdzie się nie rusza. Certyfikat to kod potwierdzający, że właściciel tokena jest właścicielem oryginalnej kopii obiektu. Token NFT jest porównywany do obrazu, który może należeć do galerii, muzeum lub osoby, ale publiczność może go zobaczyć w katalogu lub na wystawie.

Tokeny NFT są sprzedawane na rynkach. Ich twórcy umieszczają je na takich platformach i czekają na oferty od kupujących.

Każdy może tworzyć tokeny NFT. Musisz wziąć obiekt cyfrowy (zdjęcia, ścieżki, zdjęcia i inne), zarejestrować się na rynku i przesłać obiekt wraz z opisem i ceną. Na wielu platformach będziesz musiał uiścić opłatę za stworzenie wpisu blockchain, czyli unikalnego tokena.

Jak kupić tokeny NFT?

Użytkownicy mogą kupować tokeny NFT według następującego algorytmu:

 1. Kup ETH. Większość NFT to tokeny oparte na Ethereum, a użytkownicy muszą płacić za NFT w ETH. Najszybszym sposobem na zakup Ethereum są giełdy kryptowalut , a StealthEX to najbezpieczniejsza platforma, pozwalająca każdemu kupować ETH za fiat lub inne aktywa cyfrowe.
 2. Połącz portfel MetaMask z rynkiem. Każda strona internetowa oferuje użytkownikom własną kolekcję NFT.
 3. Kup NFT. Większość rynków działa w formacie aukcji, a wszyscy użytkownicy, którzy chcą otrzymać konkretny token, muszą przesłać swoje bity.
kup krypto ETH

Gdzie kupić NFT?

Ponieważ technologia ewoluuje, pojawia się coraz więcej rynków do inwestowania w NFT. Najbardziej niezawodne to:

 • Otwarte morze. Pierwszy marketplace NFT uruchomiony w 2017 roku. Popularne kategorie to sztuka, sport, karty kolekcjonerskie i projekty znanych artystów. Obiekty audio i 3D są również dostępne w OpenSea. Standardowa opłata wynosi 2,5% wartości NFT (naliczana kupującemu).
 • Rzadki. Użytkownicy kupili na Rarible prawie 200 tysięcy tokenów o wartości 139,87 miliona dolarów. W przeciwieństwie do OpenSea używa własnego tokena Rari.
 • Bardzo rzadko. Ten rynek skupia się na dziełach sztuki i obrazach cyfrowych. W SuperRare jest szczegółowe filtrowanie, dzięki któremu możesz znaleźć konkretny token.
 • NFTrade. Jest podobny do OpenSea, ale obsługuje więcej sieci handlowych. Użytkownikom łatwiej jest wybrać token z najlepszymi opłatami. Ta strona zawiera liczne kolekcje od różnych programistów.
 • Magiczny raj. Jeden z niewielu rynków NFT na blockchainie Solana. Działa na zasadzie wymiany i wyrzutni. Ci, którzy chcą umieścić swoją kolekcję, muszą najpierw zgłosić się do aukcji.

Plusy i minusy NFT

NFT mają wiele zalet, w tym:

 1. Możliwość kupna i sprzedaży w kilka minut, im bardziej unikatowa sztuka, tym jest cenniejsza.
 2. Zachowanie praw autorskich na zawsze.
 3. Nie ma wątpliwości co do autentyczności transakcji NFT, ponieważ nie można ich podrobić.
 4. Zwiększone możliwości w grach.

Zanim jednak zainwestujesz w NFT, powinieneś poznać niektóre z jego wad:

 1. Do zakupu NFT wymagana jest podstawowa znajomość technologii blockchain.
 2. Łatwość zarządzania zależy całkowicie od jakości skalowalności łańcucha bloków, na którym umieszczany jest token.

Przyszłość NFT

NFT mają wielką przyszłość. Piękno tej technologii polega na tym, że zawartych w niej informacji nie można usunąć ani zmienić. Już teraz NFT mogą rejestrować własność kolekcjonerskich obrazów, utworów muzycznych , nieruchomości, gruntów lub pojazdów. Jednak tokeny najlepiej nadają się do posiadania dóbr cyfrowych, w tym przedmiotów w grach i wirtualnych wszechświatach.

Wkrótce tokeny NFT będą wykorzystywane nie tylko do sztuki, ale także do walidacji ważnych dokumentów, takich jak dyplom ukończenia studiów czy świadectwo zdrowia.

Czy NFT to dobra inwestycja?

W końcu inwestowanie w NFT to najłatwiejszy sposób na zdobycie unikalnego dzieła sztuki. Niektóre z tych tokenów pomagają nawet użytkownikom poprawić ich wrażenia z gier. Nieco później będzie można wdrożyć tę technologię w branżach, w których bezpieczeństwo jest niezbędne.

Jak kupić krypto ETH, aby uzyskać NFT?

Jak wspomniano wcześniej, większość rynków NFT używa kryptowaluty Ethereum do kupowania i sprzedawania sztuki NFT. Tak więc, jeśli chcesz dołączyć do społeczności NFT, będziesz musiał zaopatrzyć się w swoje tokeny Ether. Najbezpieczniejszym sposobem na zakup ETH jest StealthEX. Wybierz spośród ponad 400 kryptowalut lub pieniędzy fiducjarnych (USD, EUR, RUB, GBP), podaj ogólne informacje i poczekaj chwilę, aby zakończyć transakcję.

Zdobądź Ethereum, wykonując te 5 kroków:

 1. Wejdź na stronę StealthEX . Automatycznie poprowadzi Cię do okna «Zamień krypto».
 2. Wybierz waluty, które chcesz zamienić. Na przykład BTC na ETH .
 3. Wpisz adres swojego portfela kryptograficznego.
 4. Wyślij wpłatę na adres wygenerowany przez StealthEX.
 5. Po otrzymaniu depozytu otrzymasz wymienione środki na adres podany w kroku 3.

Możesz również kupić ETH za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Aby to zrobić, musisz otworzyć okno „Kup krypto” zamiast „Zamień krypto” w kroku 1.

kup krypto ETH

Śledź nas na Medium , Twitter , Telegram , YouTube i Reddit, aby otrzymywać aktualizacje StealthEX.io i najnowsze wiadomości o świecie kryptowalut . W przypadku wszystkich próśb napisz do nas na adres support@stealhex.io.

Wyrażone tu poglądy i opinie są wyłącznie poglądami autora. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem. Przy podejmowaniu decyzji należy przeprowadzić własne badania.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia giełdy StealthEX i sprawdzenia jaka jest szybka i wygodna .

Źródło: stealthex.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy