17 dni temu

Jak stworzyć aplikację portfela kryptowalut?

Co to jest portfel kryptowalut?

Portfel kryptograficzny to program lub urządzenie fizyczne, które umożliwia przechowywanie zaszyfrowanej waluty oraz umożliwia wysyłanie i odbieranie zaszyfrowanych transakcji. Zaszyfrowany portfel składa się z dwóch par kluczy: klucza prywatnego i klucza publicznego. Klucz publiczny wywodzi się z klucza prywatnego i jest używany jako adres do wysyłania zaszyfrowanej waluty do portfela.

Ważną częścią portfela — i częścią, w której nowi użytkownicy często mają kłopoty — jest klucz prywatny. Klucz prywatny jest jak klucz bezpieczny. Każdy, kto ma dostęp do klucza prywatnego portfela, może kontrolować przechowywane w nim saldo.

Ale w przeciwieństwie do sejfu, użytkownicy kryptowalut, którzy posiadają klucze prywatne i używają portfeli nieposiadających zabezpieczeń (tj. portfeli, które nie są notowane na giełdach lub innych stronach trzecich) do transakcji stają się własnymi bankami.

Jakie są rodzaje portfeli kryptowalut?

Zaszyfrowane portfele dzielą się na dwie kategorie: portfele programowe i portfele sprzętowe.

Portfele oprogramowania to tylko programy komputerowe lub rozszerzenia przeglądarki, które mogą łatwo wysyłać, odbierać i przechowywać zaszyfrowaną walutę. Portfel sprzętowy ma podobne przeznaczenie, ale jest to fizyczne urządzenie, które można podłączyć do komputera.

Portfele oprogramowania są czasami nazywane gorącymi portfelami, ponieważ środki są przechowywane online. Portfel sprzętowy przechowuje klucz prywatny w trybie offline lub w chłodni.

Portfele sprzętowe

Portfel sprzętowy to małe urządzenie, które może przechowywać kryptowalutę w trybie offline. „Portfele sprzętowe trzymają klucze z dala od telefonu lub komputera” – powiedziała Saya Dietz. „Zazwyczaj portfel sprzętowy łączy się przez USB. Jest bezpieczniejszy, ponieważ wszystkie podpisy pochodzą z twojego komputera.”

Typowy portfel sprzętowy kosztuje około 100 USD, niezależnie od tego, czy jest to dawanie, czy otrzymywanie. Często są trudniejsze w użyciu niż portfele programowe.

Większość portfeli sprzętowych wchodzi w interakcję z komputerem na jeden z trzech sposobów:

  • interfejs sieciowy
  • Aplikacje stworzone przez firmę
  • Niezależny portfel oprogramowania

Portfele oprogramowania

Portfel oprogramowania to program komputerowy lub aplikacja mobilna, która przechowuje klucze prywatne w Internecie. Portfele programowe są unikalne dla każdej kryptowaluty, podczas gdy portfele sprzętowe zwykle obsługują wiele walut.

Przyczyny rozwoju portfela kryptowalut

Portfel kryptowalut to w 100% bezpieczny system, który umożliwia odbieranie, wysyłanie i zarządzanie kryptowalutą ze scentralizowanego portalu, dzięki czemu proces jest wydajny i łatwy. Może również pomóc inwestorom w zarządzaniu transakcjami tokenami.

Rozwój portfela Blockchain

Najważniejsze funkcje aplikacji portfela kryptowalut

1) Spraw, aby transakcje Bitcoin były łatwiejsze i szybsze

Najważniejszą funkcją aplikacji portfela kryptowalutowego jest uczynienie transakcji kryptowalutowych prostymi i błyskawicznymi.

2) Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i ochrona hasłem

2FA, znane również jako uwierzytelnianie dwuskładnikowe, to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, która wymaga nie tylko nazwy użytkownika i hasła, ale także niektórych danych osobowych należących do pojedynczego użytkownika.

3) Dla każdej nowej transakcji automatycznie generowany jest nowy klucz publiczny

Jest to niezbędna funkcja do tworzenia aplikacji portfela kryptowalut, ponieważ działa cuda pod względem prywatności i bezpieczeństwa. Utrudni to oszustom śledzenie własności monet, ponieważ każdy klucz prywatny ma odpowiadający mu klucz publiczny, a każdy klucz publiczny ma adres.

4) Dodatkowe czasowe wylogowanie

Ta funkcja może dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa, aby zapewnić automatyczne zamknięcie portfela na czas.

5) Okresowe rozliczenia i rozliczenia

Okresowe rozliczenia i rozliczenia to ważna funkcja, która może zaoszczędzić dużo czasu i ułatwić życie użytkownikom.

6) Powiadomienie push

Powiadomienia push powiadomią użytkowników Twojej aplikacji, gdy otrzymają, wyślą lub przechowają monety.

Główne etapy tworzenia aplikacji portfela kryptowalut

Oto jak stworzyć aplikację mobilnego portfela kryptowalut w trzech krokach:

  • Korzystaj z bibliotek Bitcoin na Androida i iOS. Ponieważ większość kryptowalut jest typu open source, nie musisz wymyślać koła na nowo, aby stworzyć portfel kryptowalut do użytku osobistego. Wystarczy skorzystać ze specjalnej biblioteki, takiej jak Bitcoin SDK lub Coinbase SDK. Twoja firma zajmująca się portfelem kryptowalut zaleci najlepszą technologię dla Twojego projektu.
  • Użyj różnych interfejsów programowania aplikacji (API), aby zsynchronizować zaszyfrowany portfel z łańcuchem bloków. Korzystanie z API księgi rozproszonej pozwoli Ci łatwo zsynchronizować portfel kryptowalut z ekosystemem blockchain. Najpopularniejsze interfejsy API to Coinbase, Factom i Bitcore.
  • Użyj Bitcoin jako metody płatności. Jeśli chcesz, aby Twoi użytkownicy używali bitcoin do płacenia w Twojej witrynie, musisz skorzystać ze specjalnych usług, takich jak BitPOS lub BitPay, aby zintegrować płatności bitcoin z portfelem kryptowalut. Rozwój portfela kryptowalut

Jak zabezpieczyć aplikację portfela kryptowalut

Obecnie najbezpieczniejszymi transakcjami są transakcje oparte na zasadach blockchain. Jednak ze względu na wysoki koszt Bitcoina dane użytkownika i klucze dostępu muszą być zabezpieczone. Oto kilka dodatkowych kroków:

  • Utwórz kopię zapasową portfela. Musisz wykonać wiele kopii zapasowych swojego portfela mobilnego w niektórych trudno dostępnych miejscach.
  • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Ponadto Twój zaszyfrowany portfel musi być wyposażony w dwuskładnikowy system uwierzytelniania. Jako drugi czynnik możesz użyć unikalnego osobistego numeru identyfikacyjnego lub danych biometrycznych.
  • Ciągłe aktualizacje zabezpieczeń. Rozwój mobilnych portfeli szyfrowanych nie zakończy się wraz z utworzeniem portfela. Musisz zapewnić użytkownikom dodatkowe aktualizacje zabezpieczeń, aby zawsze działała bez zarzutu.
  • Multipodpis. Multipodpis to dobry wybór do osiągnięcia konsensusu wśród członków grupy. Na przykład, jeśli firma korzysta z profilu portfela kryptowaluty w celach komercyjnych i jest wielu autoryzowanych użytkowników, każda osoba może zbyć kryptowalutę tylko po wyrażeniu przez wszystkich innych zgody.
Źródło: coin-tradeandmine.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy