10 dni temu

Jak stworzyć i spieniężyć grę blockchain

Popularne platformy blockchain do gier hazardowych przetwarzają codziennie miliony dolarów transakcji. Do 15% zarobków platformy trafia do twórców zdecentralizowanych gier.

Tworzenie aplikacji

Na zdecentralizowanym rynku aplikacji istnieją projekty, które pomagają programistom tworzyć i promować gry typu blockchain, takie jak platforma hazardowa FunFair i platforma zakładów P2P Decent.bet. FunFair, to usługa oferująca unikalne narzędzia i pomagająca deweloperom na starcie. Chodzi o to, że menedżerowie witryn hazardowych wybierają również gry hostowane na platformie przez zewnętrznych programistów. Działa jak sklep z aplikacjami, ale właściciele kasyn BTC i FunFair pomagają w hostowaniu aplikacji.

Innym przykładem jest Decent.bet, który planuje uruchomić rynek z treściami do gier blockchain: obrazami, skórkami i dźwiękami. Ponadto Decent.bet opublikuje przykłady inteligentnych kontraktów dla aplikacji hazardowych. Taka usługa będzie bardzo przydatna dla tych, którzy chcą stworzyć swoją pierwszą grę blockchain.

Pisanie inteligentnych kontraktów to najtrudniejsza część rozwoju. Inteligentne kontrakty dokonują rozliczeń między graczami a witrynami hazardowymi bitcoin . Gry z błędami w inteligentnych kontraktach stają się celem hakerów. Tak więc w 2018 roku użytkownik aplikacji hazardowej EOSBet wykorzystał lukę w inteligentnym kontrakcie gry i ukradł 200 000 USD.

Aby samodzielnie tworzyć aplikacje, musisz znać JavaScript oraz podstawy C++. Jeśli nie, lepiej zlecić rozwój firmie zewnętrznej. Instrukcje dotyczące pracy i pisania kodu są publicznie dostępne w YouTube i GitHub.

Gra gotowa, jak na niej zarobić?

Tworzenie aplikacji to pierwszy i najłatwiejszy etap, kolejnym krokiem jest znalezienie klientów. Możesz pozyskać publiczność na dwa sposoby: umieść grę w Internecie lub negocjuj z istniejącą witryną hazardową bitcoin. W pierwszym przypadku deweloper będzie musiał samodzielnie wypromować aplikację i poszukać graczy, co jest bardzo drogie i od początku wymaga ogromnych inwestycji. Duży wstępny załącznik znacznie skomplikuje proces zakładania firmy, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy projekt.

W drugim przypadku twórca gry uzyska dostęp do bazy klientów, ale będzie musiał zapłacić za usługi pośredników. Na tym etapie będziesz mieć również dwie opcje, spróbuj skontaktować się bezpośrednio z kasynem lub zawrzeć transakcję przez pośredników, którzy również wezmą własny procent. Zalecamy spróbować udać się bezpośrednio do menedżerów witryn hazardowych, a jeśli nic z tego nie wyjdzie, dopiero wtedy podpisz umowę z pośrednikami. Ale niezależnie od tego, którą drogę ostatecznie wybierzesz, proces współpracy jest taki sam.

  • Gra jest hostowana na stronie hazardowej bitcoin;
  • Inteligentny kontrakt automatycznie oblicza procent wynagrodzenia deweloperów za każdą transakcję;
  • Raz w miesiącu inteligentna umowa wysyła część wpływów na adres deweloperów;
  • Wysokość wynagrodzenia ustalana jest przez twórców gry: jest to określone w inteligentnej umowie podczas tworzenia gry.

Twórcy gry otrzymują procent wpływów z każdej transakcji w grze, proces ten odbywa się automatycznie. Menedżerowie kasyn bitcoin nie mogą ingerować w obliczanie i wypłacanie nagród.

Ściągawka dla programistów

Rozwój gier blockchain jest praktycznie podobny do tworzenia konwencjonalnych aplikacji hazardowych. Różnica polega na tym, że gry blockchain wymagają inteligentnej umowy. Jest to „silnik”, który określa sposób działania gry i logikę finansową gry.

Istnieje kilka zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz stworzyć dochodową grę typu blockchain:

  • Pomyśl z wyprzedzeniem o możliwych działaniach użytkownika i reakcji na nie ( użyteczność gry );
  • Przestudiuj logikę inteligentnych kontraktów. Błędy w inteligentnych kontraktach mogą prowadzić do włamań lub kradzieży pieniędzy użytkowników;
  • Zatrudnij profesjonalny zespół, aby przetestować grę przed wydaniem.

Nie przeceniaj procentu nagrody – w ten sposób masz większe szanse na zawarcie umowy z właścicielami witryn hazardowych bitcoin. Radzimy zabierać nie więcej niż 10% przychodu z gry.

Przyszłość gier Blockchain

Internet przyniósł większe zyski hazardowej włóczni i otworzył dostęp do nowych rynków. Gracze mogli obstawiać zakłady bez wychodzenia z domu. Z drugiej strony, w Internecie jest więcej oszustów i więcej sposobów na nieuczciwe zarobki.

Technologia Blockchain to rozwiązanie problemu zaufania do witryn hazardowych online i bukmacherów. Gracz może sprawdzić uczciwość kasyna, a operatorzy witryn mogą dostarczyć matematycznie niepodważalne dowody dobrej wiary. Dzięki płatnościom kryptowalutowym każdy ma pewność najbezpieczniejszego przelewu i niskich opłat.

Póki co na rynku istnieje wiele projektów, które akceptują depozyty w kryptowalutach, ale takie, które wykorzystują stare technologie do grania w gry i rozliczania zakładów. Ten półśrodek daje możliwość zwabienia publiczności na swoją stronę. Ale tylko gry oparte na technologii blockchain mogą zapewnić najważniejsze korzyści: ochronę przed oszustwami i przejrzystość. Przyszłość należy do prawdziwych kasyn i gier opartych na technologii blockchain.

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy